6 C
Warsaw
wtorek, Wrzesień 25, 2018

Silnik FSI – co warto wiedzieć o tej technologii?

0
Silnik FSI

Nowe technologie motoryzacyjne, takie jak silnik FSI, zmieniają powoli oblicze motoryzacji. Dzięki temu, że dostęp do nich jest łatwy i powszechny, nietrudno jest wyposażyć się (a właściwie swoje auto) w jeden z tych rewolucyjnych wynalazków. Wspomniany na początku akapitu silnik FSI został wymyślony i opatentowany przez firmę Volkswagen, doskonale znaną wszystkim miłośnikom niemieckich (i nie tylko) aut. Jest to rodzaj silnika z wtryskiem bezpośrednim, czyli wszelkie czynności związane z mieszaniem się paliwa w celu uzyskania zdatnej do użytku mieszanki dokonują się już w silniku – dokładniej w komorze spalania. Silniki tego typu stanowią odpowiedź na prośby kupujących o zmniejszenie ilości spalanego paliwa przez różne samochody osobowe. Są oszczędne i nowoczesne. Ich wykorzystanie może zostać powiązane z chęcią zwiększenia wydajności i opłacalności samochodu, ale to tylko jedna z zalet.

Czym wyróżniają się silniki FSI

Czym wyróżnia się silnik FSI?

Cechą charakterystyczną dla silników FSI jest także  istnienie dwóch różniących się od siebie trybów pracy. To także wpływa na uzyskanie oszczędności podczas jazdy, bo dobór trybu do sposobu poruszania się, nawierzchni czy innych warunków gwarantuje spalanie mniejszej ilości paliwa przez samochód. Gdy pojazd jest niezbyt obciążony, korzysta z tzw. ubogiej mieszanki paliwowej. Nie potrzebuje po prostu w tym czasie uzyskiwać dużej mocy, żeby poruszać się po trasie z niską prędkością, stałą prędkością (np. na bezpiecznej drodze typu autostrada) lub pozostawać na jałowym biegu. Dopiero kiedy trzeba wzmocnić obroty, silnik FSI przechodzi w drugi, znacznie potężniejszy tryb działania. Zaczyna wyposażać samochód w moc płynącą ze spalania lepszej mieszanki paliwa, która gwarantuje oczekiwane efekty. Nietrudno zauważyć, że to naprawdę bardzo ciekawy i zapewniający dużą oszczędność silnik. Warto się nim zainteresować, na przykład poszukując pojazdu dla całej rodziny – niejednokrotnie może zajść konieczność zmiany trybów pracy, a funkcja oszczędnościowa pomoże utemperować wydatki w gospodarstwie.

 

System LDW, czyli bezpieczna zmiana pasa

0
System LDW, czyli bezpieczna zmiana pasa

Nieoczekiwana zmiana pasa ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych. Każdy, nawet najlepszy kierowca popełnia czasami błędy.

Ubezpieczenie krótkoterminowe – kiedy można i warto wykupić?

0
Ubezpieczenie krótkoterminowe - kiedy można i warto wykupić?

Kierowcy są przyzwyczajeni do OC ważnego przez cały rok. Czasami rozkładamy płatność na raty, ale zasadniczo nad obowiązkową polisą pochylamy się raz na 12 miesięcy. Istnieje jednak coś takiego jak OC krótkoterminowe. W tym artykule podpowiadamy, kiedy można je wykupić.

Taxi w Warszawie – jak uniknąć oszustów?

0
Taxi w Warszawie – jak uniknąć oszustów?

Co jakiś czas słyszymy o oszustwach polegających na podszywaniu się pod taksówki i świadczeniu usług przewozowych w znacznie wyższych cenach. Dotyczy to w szczególności dużych miast, w tym też Warszawy. W jaki sposób możemy uniknąć ryzyka i wsiąść do prawdziwej taxi?

Prostowniki do akumulatorów – jak kupować, na co zwracać uwagę?

0
Prostowniki do akumulatorów

Prostownik to urządzenie, które pozwoli nam wydłużyć żywotność akumulatora w naszym aucie. Nie każdy jednak będzie pasował do danego typu baterii. Na co więc musimy zwracać uwagę?

Prostowniki i ich rodzaje

Na rynku możemy znaleźć tysiące urządzeń, wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na ładowaniu, możemy zdecydować się na wersję standardową, pozbawioną dodatkowych funkcji. Bardziej zaawansowane technicznie są natomiast prostowniki mikroprocesorowe, które w pełni kontrolują proces ładowania baterii. Dzięki temu akumulator jest bezpieczny, a co za tym idzie, wydłuża się jego żywotność. Tego typu urządzenie pozwala nam także ładować baterie bez odłączania jej od samochodu. Nie musimy się również obawiać o przeładowanie akumulatora. Prostownik nie tylko kontroluje napięcie, ale również automatycznie wyłącza się, gdy bateria zostanie w pełni naładowana.

Prostowniki do akumulatorów – jak dobierać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj i pojemność naszego akumulatora. Obecnie możemy wyróżnić baterie kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz o wydłużonej wytrzymałości. Pierwszy z nich jest najstarszym używanym modelem na świecie. Wykorzystuje się go już od prawie 160 lat. Jego główną zaletą jest wytrzymałość i odporność na głębokie rozładowanie. Akumulatory żelowe znajdziemy z kolei w jednośladach lub jako jednostki stacjonarne. Generują one bowiem niską moc przy dostarczaniu wysokich prądów, przez co nie są stosowane jako akumulatory rozruchowe. Baterie o wydłużonej wytrzymałości natomiast wykorzystywane są w samochodach z układem start-stop lub jako zamienniki kwasowo-ołowiowych.

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest pojemność akumulatora. Przyjęło się, że wartość skutecznego prądu ładowania prostownika powinna wynosić jedną dziesiątą pojemności baterii. Zbyt słaby prostownik może więc wydłużyć czas ładowania z kilkunastu godzin do kilku dni. Szczególnie warto o tym pamiętać, gdy mamy do ładowania kilka akumulatorów o różnej pojemności. Wówczas możemy pomyśleć o urządzeniu, które oprócz ładowania umożliwi nam testowanie baterii i jej odsiarczanie. Urządzenie o takiej specyfikacji znajdziesz tutaj. Tak innowacyjne rozwiązania dają ci pełną kontrolę nad działaniem akumulatorów. Test baterii, rozrusznika i alternatora pozwoli dokładnie ocenić aktualny stan tych podzespołów i zmniejszyć ryzyko ewentualnej awarii. Ośmioetapowy proces ładowania z kolei przedłuża żywotność akumulatorów. Pamiętajmy, by nie rozładowywać ich do zera, gdyż wiąże się to możliwością trwałego uszkodzenia baterii, a co za tym idzie, koniecznością wymiany na nową. Niektóre modele oferują także tryb szybkiego ładowania. Nie sprawdza się on w przypadku starszych akumulatorów i łatwo wówczas o uszkodzenie baterii. Bardzo przydatną funkcją jest też możliwość rozruchu. Dzięki posiadaniu takiego prostownika w samochodzie, uniezależniamy się od innych osób i jesteśmy w stanie sami uruchomić silnik, gdy akumulator odmówi nam posłuszeństwa. Nowoczesne prostowniki są więc bardzo praktyczne i pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

BMW E46 320D – opinie

0
BMW E46 320D opinie

Markę BMW cechuje ponadczasowy design, solidność i trwałość silników, niezawodność oraz niezwykły komfort jazdy. I choć firma idzie z duchem czasu, projektując coraz to nowsze rozwiązania, jakim jest na przykład samochód elektryczny BMW i3, który zdobył już szerokie grono klientów, to większość ma jednak sentyment do tradycyjnych modeli, które posiadają jednocześnie bogate wyposażenie. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest BMW E46. Opinie ma on, że jest to klasyczny wóz, który wychodził w sedanie, coupe, cabrio, combi i hatchback. Fanom samochodów z silnikiem diesla możemy polecić samochód osobowy będący kontynuacją serii trzeciej – BMW E46 320D. Istnieją dwie wersje tego modelu – przedliftingowa, produkowana w latach 1998-2006, z silnikiem o pojemności 2 litrów i mocy 136KM, która występowała w sedanie i combi oraz od 2001 poliftingowa. Moc silnika wzrosła do 150KM. Fani marki BMW jednogłośnie stwierdzają, że model BMW E46 320D jest doskonałym samochodem również dla rodzin. Bezpieczeństwo i komfort prowadzenia pojazdu zapewnia układ kierowniczy o wysokiej jakości, połączony z napędem na tylne koła. Ogromną zaletą jest również pojemny bagażnik, który ma 440l, a po złożeniu tylnych foteli, aż 1400l. I oczywiście silnik, którego projekt jest doskonale przemyślany, a wykonanie solidne. Dzięki temu  E46 320D cieszy się dobrą opinią i popularnością wśród kierowców.

jakie opinie ma BMW E46 320D i co warto wiedzieć

Nie można również zapomnieć o doskonałych walorach estetycznych. Wszystkie elementy samochodu są idealnie dopasowane i tworzą razem spójną całość. Trzeba przyznać, że auto mimo swoich lat, nieustannie ma atrakcyjny wygląd i charakter z pazurem. Czy auto jest ekonomiczne? Według producenta, spalanie na 100 km jest w granicach 5.7-6.3L. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to samochód ekonomiczny. Warto jednak pamiętać, że wysokość spalania ma duży wpływ styl naszej jazdy. Z jakimi problemami muszą zmierzyć się posiadacze E46 320D? Jednym z najczęstszych jest szybkie zużywanie się klocków hamulcowych. Właściciele BMW narzekają również na korozję przednich i tylnych nadkoli. Są to jednak awarie, których koszt naprawy nie zrujnuje naszego budżetu. Model BMW E46 320D opinie ma, że wciąż jest samochodem niezawodnym, mającym wyjątkowy design. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem tego właśnie auta, dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw.

Części – Honda a wysoka jakość części

0
Części Honda

Obecnie nietrudno zaopatrzyć się w wysokiej jakości części do samochodów marki Honda. Duża ilość sklepów motoryzacyjnych, świetnie wyposażone serwisy, sklepy internetowe czy wreszcie prywatni sprzedający – te wszystkie możliwości ułatwiają szybkie znalezienie potrzebnych elementów i umieszczenie ich we wnętrzu auta. Specyfika części samochodowych Hondy i innych znanych marek jest na tyle wyjątkowa, że niemożliwe jest stosowanie części od innego producenta. Chociaż zdarza się, że nieoryginalna część zadziała, Honda lub np. Opel wyposażone w elementy firmy Mercedes lub Kia mogą uzyskiwać znacznie niższą wydajność bądź nawet ulec awarii. Nie warto ryzykować, lepiej jest od razu skierować się do właściwego punktu i zainteresować się zakupem oryginalnych części. Są one gwarancją, że wszystko będzie działało poprawnie. Najprościej polegać na serwisach i warsztatach autoryzowanych. Nie dość, że kupić tam można wszystkie potrzebne części, to jeszcze można liczyć na wsparcie pracowników punktu – dla osób początkujących to niebagatelna pomoc.

Części samochodowe do Hondy - skąd

W Polsce marka Honda jest dość popularna, więc znalezienie serwisu lub salonu nie jest niczym trudnym. Części do Hondy można również zamawiać przez internet, co dla wielu osób będzie znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem. Jest to głównie metoda dla tych, którzy nie mają za dużo wolnego czasu lub mieszkają w małych miejscowościach bez dostępu do autoryzowanych punktów Hondy. Zamawianie części przez internet wymusza jednak dużą uwagę. Trzeba sprawdzać, czy są to naprawdę oryginalne produkty – niektóre mogą być podróbkami, a włożenie nieoryginalnych części do auta może je poważnie uszkodzić. O autentyczności części przekonuje certyfikat dołączonych do produktu. Takie produkty kosztują, więc osoba, która myśli o zyskaniu oszczędności za wszelką cenę, może chcieć znaleźć inne ich źródło. Znając się na rzeczy, można zaryzykować i kupić część używaną, w dobrym stanie. Trzeba jednak mieć świadomość, że tylko z nowymi i oryginalnymi częściami auto będzie idealnie sprawne i posłuży przez długie lata.

Jazda autem w czasie deszczu – duże zagrożenie na drodze

0

Wsiadając za kierownicę samochodu, należy pamiętać o wszystkich niebezpieczeństwach, które czają się w czasie jazdy na uczestników ruchu. Niestety, nigdy nie wiadomo kto jedzie po drugiej stronie ulicy i co zaraz może się wydarzyć, więc nawet w czasie niezwykle nudnej i prostej trasy, należy być cały czas czujnym.

Gdy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki zagrożenia, zdarza się, że bagatelizujemy je i nie traktujemy ich jako problem. Takie przymykanie oka na usterki może sprawić, że spowodujemy bardzo poważny wypadek. To dlatego nie wolno ignorować tak istotnych elementów jak wycieraczki samochodowe i poprawność ich działania.

Czego można się spodziewać? Najlepiej niespodziewanego

Drogi czytelniku, spróbuj sobie wyobrazić sytuację, w której jedziesz drogą przez las, jest noc, żadnego oświetlenia z wyjątkiem lamp auta i pada deszcz, a wycieraczki samochodowe pozostawiają wiele do życzenia. Widoczność jest niezwykle ograniczona. Na drodze stoi ciężkie zwierzę np. dzik czy sarna, które w takich warunkach pogodowych mogą zostać zauważone dopiero z bliskiej odległości i nawet jeśli prędkość nie będzie duża, istnieje ryzyko niewyhamowania i uderzenia w przeszkodę. Przy zderzeniu z tak masywnym zwierzęciem, prawdopodobnie dojdzie do zniszczenia pojazdu. Nawet jeżeli straty przy niewielkiej prędkości nie będą duże, zakup odpowiedniej jakości nowych wycieraczek samochodowych okazałby się z pewnością bardziej ekonomiczny i zaoszczędził nam mnóstwo kłopotów i stresu.

Kolejnym przykładem jest sytuacja, w której nawet jadąc w słoneczny dzień autem, chcemy wyczyścić swoją szybę z pomocą spryskiwaczy i wycieraczek. Jeśli będą one stare, źle dopasowane lub niskiej jakości, prawdopodobnie nie zgarną szybko płynu i również może dojść do zagrożenia. Dodatkowo nie zbiorą one dokładnie płynu z szyb, więc pozostaną mało atrakcyjne smugi, które będą stale rozpraszać kierowcę w czasie jazdy.

Jak widać, ten element wyposażenia, który wydaje się naprawdę niewielki i drugorzędny, może tak mocno wpłynąć na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Warto pomyśleć o zakupie już przy pierwszych oznakach zużycia i wyposażyć się w dobrej jakości wycieraczki samochodowe, które nie są drogą czy trudno dostępną częścią. Cena dobrej jakości wycieraczek może oscylować w okolicy 100zł. Kupując tańszy produkt w cenie 20-30 złotych, prawdopodobnie użytkownik nie będzie zadowolony z jakości wybranego produktu i szybko postanowi zainwestować kolejny raz i tym razem wybierze model za 80-100 złotych. Dość często zdarza się, że wybór droższego modelu produktu pozwala zaoszczędzić sporą kwotę.

Gumowe czy wykładzinowe – które maty podłogowe są lepsze?

0

Maty podłogowe w twoim samochodzie mogą nie wydawać się tak ważne, ale są akcesorium zabezpieczającym twój samochód. Utrzymują rzeczywistą podłogę samochodu w czystości. Może to pomóc w wartości odsprzedaży samochodu i utrzymać samochód w dobrym stanie. Istnieją dwa rodzaje mat podłogowych: gumowe i tekstylne. Pytanie brzmi, które z nich wybrać?

Dlaczego warto kupić dywaniki tekstylne?

Dywaniki są często wykonane z wytrzymałego nylonu lub materiału berberyjskiego. Wzmacnia to wytrzymałość, a jednocześnie zapewnia komfort i styl. Mogą mieć różne rozmiary i grubości, a niektóre marki dywaników z rynku wtórnego pozwolą nawet na ich dostosowanie. Aby zdecydować, czy maty podłogowe są odpowiednie dla ciebie, sprawdź poniższe zalety i wady.

Zalety wykładzin dywanowych

Dywaniki świetnie wyglądają i można je łatwo dostosować do własnych potrzeb i stylizacji. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zestawu maty z kolorami i logo, które chcesz na nich widzieć. Możesz zapłacić, aby dostosować je samemu lub znaleźć zestaw ze swoim ulubionym zespołem sportowym lub logo marki samochodu (np. dywaniki vw caddy – które znajdziesz w sklepie Volkswagena online pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl). Przystępna cena dywaników oznacza, że zaoszczędzisz, a jeśli o nie zadbasz, mogą one służyć ci długo. Mają również tendencję do utrzymywania pięty na miejscu lepiej niż guma, szczególnie gdy są mokre.

Wady wykładzin dywanowych

Maty dywanowe zużywają się z czasem. Możesz podjąć kroki, aby zmniejszyć zużycie, ale w pewnym momencie się wyeksploatują. Trudniej jest wyczyścić dywaniki. Brud, kurz i śmieci pozostają w nich i często wydaje się, że nigdy nie będą naprawdę czyste. Maty wykładzinowe również mogą być drogie w wymianie, szczególnie w przypadku zakupu oryginalnych wersji producenta.

Dlaczego warto postawić na maty gumowe?

Maty gumowe są zwykle wykonane z wytrzymałego gumowanego materiału, który został zaprojektowany w celu ochrony przed żywiołami. Znajdziesz tam szeroki wachlarz tekstur i stylów. Niektóre firmy oferują niestandardowe wycinane maty podłogowe, które idealnie pasują do twojego samochodu (np. dywaniki vw caddy, które znajdziesz na www.vwuzytkowe-sklep.pl). Te mogą stać się trochę drogie, ale jeśli naprawdę chcesz utrzymywać samochód w dobrym stanie, często są tego warte.

Plusy mat gumowych

Najlepsze w matach gumowych jest to, jak łatwo je wyczyścić. Nie ma znaczenia, czy wylejesz poranną filiżankę kawy, czy wsypiesz do samochodu garść piasku, czyszczenie jest zwykle tak łatwe, jak wyjęcie maty i spryskanie jej wężem ogrodowym. Maty gumowe utrzymują się przez długi czas. Dobry zestaw gumowych mat może z łatwością wytrzymać tak długo, jak pojazd. Podczas gdy mata wytrzyma obrażenia w czasie, wpływ tych obrażeń będzie niewielki. Ponadto, specjalne maty dostosowane do ekstremalnych warunków pogodowych, mają głębokie rowki do trzymania brei, wody, brudu itp., trzymając zabrudzenia z daleka od spodni i butów.

Minusy mat gumowych

Maty gumowe nie są tak estetyczne jak ich odpowiedniki tekstylne. W większości przypadków nie pasują one do wyłożonej wykładziną podłogi samochodu i sprawiają, że wnętrze samochodu wygląda na tańsze. Maty gumowe również mogą stać się drogie, zwłaszcza jeśli są specjalnie dopasowane do samochodu. Wiele firm na rynku wtórnym sprzedaje wycinane laserowo maty, a te są dość tanie. Nie ma zbyt wielu różnych stylów. Większość dostępnych na rynku mat jest produkowana z czarnej gumy teksturowanej z opcjonalną szarą opalenizną. Gumowe maty mogą stać się lepkie, gdy są mokre, więc przyczepność na pięcie może zostać naruszona.

Co lepsze?

To naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli jednak szukasz czegoś, co zapewni najlepszą ochronę i nadal będzie wyglądało dobrze, maty gumowe wypadają nieco lepiej w zestawieniu. Są trwalsze i lepiej chronią przed wyciekami i niekorzystną pogodą. Jeśli jednak nie podoba ci się wygląd gumowych mat podłogowych, dywaniki tekstylne też zapewniają dobrą ochronę. Szeroki wybór mat podłogowych (w tym dywaniki vw caddy) znajdziesz na stronie internetowej sklepu Volkswagena, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

Części do Forda – coraz więcej podróbek na rynku

0

Konieczność wymiany zużytych lub uszkodzonych części samochodowych prędzej czy później stanie się obowiązkiem każdego posiadacza auta. Niektóre podzespoły mają swoją określona żywotność i ich wymiana na nowe jest czymś całkowicie normalnym, inne mogą uszkodzić się na skutek niewłaściwej eksploatacji pojazdu, awarii lub wypadków samochodowych. Osoby, które poszukują części do Forda, ale także do innych amerykańskich samochodów, coraz częściej narażone są na podróbki. Dowiedz się, dlaczego warto zamawiać oryginalne części samochodowe i gdzie ich szukać.

Ford to jedna z tych marek samochodów, której pojazdy wyróżniają się na rynku niezawodnością, wysokim komfortem prowadzenia i nowoczesnym wyposażeniem Nic dziwnego, że modele takie jak Ford Mondeo, Focus, Escort czy Kuga tak często możemy spotkać na polskich drogach. Niestety, podobnie, jak pojazdy innych marek, również fordy raz na jakiś czas muszą zawitać do warsztatu samochodowego czy stacji obsługi pojazdów w celu wykonania niezbędnego przeglądu, naprawy lub wymiany części.

Uważaj na tanie podróbki

Popularność samochodów tej amerykańskiej marki wpływa na rozwój oferty części zamiennych do Forda. Na rynku znajdziemy wiele sklepów i hurtowni, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, zajmujących się sprzedażą części do poszczególnych modeli. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że wiele z nich, zamiast oryginalnych, rekomendowanych przez producentów części, dostarcza swoim klientom chińskie zamienniki o niskiej jakości, mogące nie tylko uszkodzić pojazd, ale także znacznie pogorszyć bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Tanie podróbki przyciągają niską ceną, każdy jednak powinien samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych pozornego zysku, narażać się na uszkodzenie auta lub w skrajnych przypadkach – tragedię na drodze.

Kupuj części i sprawdzonych sprzedawców

Wybierając części samochodowe od sprawdzonych dystrybutorów, dostarczających oryginały w akcentacyjnej cenie (np. tarcze hamulcowe do Forda Mondeo znajdziesz na https://mccar.pl/hamulce-przod/4583-tarcze-hamulcowe-przod-mondeo-mk5-ford-2017128.html), zyskujesz pewność, że w twoim aucie zostanie zmontowany element o parametrach dokładnie takich, jakich wymaga specyfikacja danego modelu. Warto zdawać sobie sprawę również z faktu, że montaż podróbek lub części zamiennych niewiadomego pochodzenia może mieć wypływ na utratę warunków gwarancji czy ubezpieczenia pojazdu. Potrzebne ci klocki hamulcowe, tarcze lub inne elementy układu hamulcowego do Forda? Wejdź na https://mccar.pl/1922-uklad-hamulcowy-ford-mondeo-2014-2015-2016-2017 i przekonaj się, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu.