2 C
Warsaw
poniedziałek, Listopad 19, 2018

Wypożyczalnia samochodów

0
Wypożyczalnia samochodów

Żyjemy w czasach, gdy auta nie są nam niezbędne i nie są stale potrzebne na dojazdy do szkoły, czy też do pracy. Szczególnie w dużych miastach nie ma potrzeby posiadania auta, ponieważ komunikacja miejska rozwija się na tyle szybko i jest na tyle skuteczna, że o wiele lepiej jest właśnie korzystać z niej, niż z innych form transportu.

Wypożyczalnia samochodów

Czasem jednak zdarza się sytuacja, gdy trzeba jechać w jakąś dłuższą trasę, może to być na przykład dłuższy wyjazd za miasto, czy też wyjazd wakacyjny. Czy wtedy właśnie tylko na takie okazje potrzebujemy kupować samochód? Oczywiście, że nie, ponieważ w naszej okolicy na pewno znajdziemy wiele takich interesów, jak wypożyczalnie samochodów, z których warto skorzystać.

O wiele lepiej i łatwiej będzie chyba wydać nawet kilkaset złotych na kilka dni wypożyczenia auta, niż kilkanaście tysięcy na kupienie w miarę dobrego, używanego samochodu, w który i tak od czasu do czasu będzie trzeba inwestować.

Wypożyczalnia samochodów – http://zastepcze.lublin.pl/wypozyczalnia/ – daje nie tylko oszczędność, lecz także bardzo duże możliwości wyboru. Jeśli udamy się do dobrej i dużej wypożyczalni, to tak naprawdę możemy trafić na każdy typ auta, jakie tylko chcemy. Jeśli więc zamarzy nam się jazda limuzyną, to właśnie ją możemy wypożyczyć, natomiast jeśli będziemy chcieli odległości pokonywać bardzo szybko, to na pewno spodobają nam się sportowe samochody.

Wypożyczalnie samochodów na tych opcjach jednak nie kończą swojej oferty do klientów. Bardzo często jest również tak, że w ofercie znajduje się punkt, mówiący o tym, że gdy w trasie zepsuje nam się auto, to do nas zostanie dostarczone kolejne, które będzie naszym autem zastępczym. Jest to dobre rozwiązanie, które nie zatrzyma naszej podróży na długo.

Czy nie łatwiej jest iść po prostu na jeden z takich układów i wypożyczyć sobie auto, niż męczyć się z kupnem? Cały proces wypożyczania samochodu, wraz z formalnościami, tak naprawdę może trwać do kilkunastu minut, a kupno auta, to czasem nawet kilka miesięcy. Zastanówmy się więc, czy naprawdę musimy kupować samochód, który tylko będzie pożerać nasze oszczędności, jeśli najzwyczajniej nie mamy takiej potrzeby.

Szkolenie na prawo jazdy kategorii B

0
Szkolenie na prawo jazdy kategorii B

Jeśli w dzisiejszych czasach jest umiejętność, którą powinien posiadać każdy z nas, to na pewno jest nią zdolność jazdy samochodem osobowym. Bez tego, niektórzy czują się jak bez ręki i właśnie tak jest. Samochód daje teraz bardzo dużo możliwości, a przede wszystkim zapewnia mobilność, dlatego warto zdać egzamin na prawo jazdy.

Kurs na prawo jazdy kategorii B

Bardzo dużo osób, gdy tylko zaczyna swoje pierwsze jazdy, to stresuje się tym, jakby od każdego ich drobnego błędu mogła zakończyć się ich kariera z jazdą. Kurs jest właśnie po to, aby te wszystkie błędy wykluczyć i aby pokazać, co należy robić, by tych wszystkich złych ruchów nie wykonywać. Oczywiście, każdy, nawet najmniejszy błąd może być potencjalnie groźny, jednak w samochodzie nauki jazdy kursant nigdy nie jest sam, ponieważ zawsze ma obok siebie instruktora, który powinien kursanta z każdej niebezpiecznej sytuacji wyprowadzić.

Kurs na prawo jazdy kategorii B ze strony http://www.oskefekt.lublin.pl/kursy-prawa-jazdy/kategoria-b może również wydawać się dość dużą inwestycją, ponieważ zazwyczaj jego ceny zaczynają się od półtora tysiąca i brną tylko w górę, jednak trzeba myśleć perspektywicznie, to znaczy w taki sposób, że przecież to nie jest wydatek, tylko inwestycja, która kiedyś może się zwrócić.

Dla młodej osoby, taki kurs na prawo jazdy, to może być szansa na to, aby zarobić sobie swoje pierwsze pieniądze, nawet pracując jako dostawca pizzy, czy też jako handlowiec. Każda możliwość dorobienia sobie jest dobra, a prawo jazdy upoważnia już do większego przebierania w ofertach pracy.

Osoby, które mają prawo jazdy, nie są również w żaden sposób ograniczone, jeśli chodzi o mobilność, ponieważ jeśli mają dostęp, choć do jednego auta, to w każdej chwili, kiedy tylko potrzebują gdzieś jechać, to po prostu to auto biorą i jadą, nie muszą martwić się tym, że nie ma kto je zawieźć.

Prawo jazdy to wielka szansa, dlatego należy rozpocząć je jak najszybciej. Nie jest ono wcale takie straszne, jak niektórzy mówią, a wszystko tak naprawdę zależy od podejścia. Jeśli ktoś będzie się starać, jeśli dobrze nauczy się teorii i będzie słuchać swojego instruktora, to na pewno bardzo dobrze będzie mu szło.

OC nie musi być drogie!

0
OC nie musi być drogie!

Cena Twojego OC wzrasta z roku na rok i staje się coraz bardziej uciążliwa dla Twojego portfela? Tak nie musi być. Jeśli nie chcesz przepłacać za obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dowiedz się, jak maksymalnie obniżyć składkę.

Idzie zima! Przygotuj swój akumulator na niskie temperatury

0
Idzie zima! Przygotuj swój akumulator na niskie temperatury

Nieubłaganie zbliża się zima, a więc czas niezbyt lubiany przez kierowców oraz ich samochody. Aby zaoszczędzić sobie codziennych nerwów i rozterek, czy dziś mój samochód odpali, wystarczy zadbać o jeden istotny element, który ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie samochodu podczas niskich temperatur.

Jakie opony do ciężarówki

0
Jakie opony do ciężarówki

Priorytetem każdego kierowcy ciężarówki powinna być regularna wymiana opon w jego pojeździe, ponieważ zaniedbanie tego może doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Stare, przetarte opony są czynnikiem niektórych wypadków samochodowych, ich kondycja decyduje również o naszym bezpieczeństwie podczas jazdy. Wielu kierowców zadaje sobie pytanie – czy wymiana opon jest rzeczywiście niezbędna? Jest to jednak jedna z ważniejszych części naszego pojazdu, o którą powinniśmy zadbać w szczególności.

Kiedy powinniśmy wymienić opony ciężarowe? Przede wszystkim, gdy stare opony są już zużyte i przetarte – dalsze użytkowanie ich to ryzykowanie wypadkiem samochodowym na drodze. Również, gdy nabyłeś nowy pojazd i nie znasz historii znajdujących się w nim opon, powinieneś je wymienić! Zmiana starych zapewni Ci większe bezpieczeństwo oraz komfort psychiczny podczas jazdy, wpłynie ona pozytywnie także na wiele innych czynników, takich jak prędkość oraz oszczędność paliwa.

Jak odpowiednio dobrać opony ciężarowe? Rozmiar tych nowo kupionych powinien być zgodny ze starymi – zapis rozmiaru znajduje się na bocznej ścianie opon. Powinny pasować także do zaleceń producenta pojazdu oraz warunków ich dalszego użytkowania.

Czy rodzaj tras, w jakich opony będą uczestniczyć, ma znaczenie? Tak! Jest to jeden z głównych czynników decydujących o ich doborze. Wyróżniamy między innymi: dalekobieżne, terenowe czy zimowe. Niewłaściwe użycie zakupionych opon doprowadzi do ich szybszego zepsucia, a co za tym idzie – częstszej wymiany, niż byłoby to konieczne w przypadku odpowiedniego wyboru.

Kupując nowe opony do swojego pojazdu, warto zwrócić uwagę na kilka innych aspektów. Jednym z nich są przepisy prawne. Niewłaściwy indeks nośności oraz prędkości może za sobą pociągnąć konsekwencje prawne. Drugim aspektem jest kupno używanych opon – jest to dość ryzykowna inwestycja, ponieważ nie znasz dokładnej ich historii. Nawet jeśli kupujesz je od uczciwego sprzedawcy, lepiej jest dołożyć więcej do nowych. Po trzecie, wymieniając opony w swoim pojeździe, wymień wszystkie. Zmiana tylko jednej, dwóch lub trzech jest ryzykowaniem bezpieczeństwa Twojego i innych osób znajdujących się w danym momencie na drodze – połączenie opony prawie zużytej oraz znajdującej się obok nowej może zachować się nieoczekiwanie podczas jazdy.

Dobór opon nie jest łatwą decyzją. Jej prawidłowość ma wpływ jednak na bezpieczeństwo ludzi na drodze oraz komfort podczas prowadzenia pojazdu. Warto przed jej ostatecznym podjęciem skonsultować się ze specjalistą z Continental – https://www.continental-opony.pl/transport, który doradzi i udzieli kilku użytecznych wskazówek.

Silnik FSI – co warto wiedzieć o tej technologii?

0
Silnik FSI

Nowe technologie motoryzacyjne, takie jak silnik FSI, zmieniają powoli oblicze motoryzacji. Dzięki temu, że dostęp do nich jest łatwy i powszechny, nietrudno jest wyposażyć się (a właściwie swoje auto) w jeden z tych rewolucyjnych wynalazków. Wspomniany na początku akapitu silnik FSI został wymyślony i opatentowany przez firmę Volkswagen, doskonale znaną wszystkim miłośnikom niemieckich (i nie tylko) aut. Jest to rodzaj silnika z wtryskiem bezpośrednim, czyli wszelkie czynności związane z mieszaniem się paliwa w celu uzyskania zdatnej do użytku mieszanki dokonują się już w silniku – dokładniej w komorze spalania. Silniki tego typu stanowią odpowiedź na prośby kupujących o zmniejszenie ilości spalanego paliwa przez różne samochody osobowe. Są oszczędne i nowoczesne. Ich wykorzystanie może zostać powiązane z chęcią zwiększenia wydajności i opłacalności samochodu, ale to tylko jedna z zalet.

Czym wyróżniają się silniki FSI

Czym wyróżnia się silnik FSI?

Cechą charakterystyczną dla silników FSI jest także  istnienie dwóch różniących się od siebie trybów pracy. To także wpływa na uzyskanie oszczędności podczas jazdy, bo dobór trybu do sposobu poruszania się, nawierzchni czy innych warunków gwarantuje spalanie mniejszej ilości paliwa przez samochód. Gdy pojazd jest niezbyt obciążony, korzysta z tzw. ubogiej mieszanki paliwowej. Nie potrzebuje po prostu w tym czasie uzyskiwać dużej mocy, żeby poruszać się po trasie z niską prędkością, stałą prędkością (np. na bezpiecznej drodze typu autostrada) lub pozostawać na jałowym biegu. Dopiero kiedy trzeba wzmocnić obroty, silnik FSI przechodzi w drugi, znacznie potężniejszy tryb działania. Zaczyna wyposażać samochód w moc płynącą ze spalania lepszej mieszanki paliwa, która gwarantuje oczekiwane efekty. Nietrudno zauważyć, że to naprawdę bardzo ciekawy i zapewniający dużą oszczędność silnik. Warto się nim zainteresować, na przykład poszukując pojazdu dla całej rodziny – niejednokrotnie może zajść konieczność zmiany trybów pracy, a funkcja oszczędnościowa pomoże utemperować wydatki w gospodarstwie.

 

System LDW, czyli bezpieczna zmiana pasa

0
System LDW, czyli bezpieczna zmiana pasa

Nieoczekiwana zmiana pasa ruchu jest jedną z najczęstszych przyczyn kolizji i wypadków drogowych. Każdy, nawet najlepszy kierowca popełnia czasami błędy.

Ubezpieczenie krótkoterminowe – kiedy można i warto wykupić?

0
Ubezpieczenie krótkoterminowe - kiedy można i warto wykupić?

Kierowcy są przyzwyczajeni do OC ważnego przez cały rok. Czasami rozkładamy płatność na raty, ale zasadniczo nad obowiązkową polisą pochylamy się raz na 12 miesięcy. Istnieje jednak coś takiego jak OC krótkoterminowe. W tym artykule podpowiadamy, kiedy można je wykupić.

Taxi w Warszawie – jak uniknąć oszustów?

0
Taxi w Warszawie – jak uniknąć oszustów?

Co jakiś czas słyszymy o oszustwach polegających na podszywaniu się pod taksówki i świadczeniu usług przewozowych w znacznie wyższych cenach. Dotyczy to w szczególności dużych miast, w tym też Warszawy. W jaki sposób możemy uniknąć ryzyka i wsiąść do prawdziwej taxi?

Prostowniki do akumulatorów – jak kupować, na co zwracać uwagę?

0
Prostowniki do akumulatorów

Prostownik to urządzenie, które pozwoli nam wydłużyć żywotność akumulatora w naszym aucie. Nie każdy jednak będzie pasował do danego typu baterii. Na co więc musimy zwracać uwagę?

Prostowniki i ich rodzaje

Na rynku możemy znaleźć tysiące urządzeń, wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na ładowaniu, możemy zdecydować się na wersję standardową, pozbawioną dodatkowych funkcji. Bardziej zaawansowane technicznie są natomiast prostowniki mikroprocesorowe, które w pełni kontrolują proces ładowania baterii. Dzięki temu akumulator jest bezpieczny, a co za tym idzie, wydłuża się jego żywotność. Tego typu urządzenie pozwala nam także ładować baterie bez odłączania jej od samochodu. Nie musimy się również obawiać o przeładowanie akumulatora. Prostownik nie tylko kontroluje napięcie, ale również automatycznie wyłącza się, gdy bateria zostanie w pełni naładowana.

Prostowniki do akumulatorów – jak dobierać?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj i pojemność naszego akumulatora. Obecnie możemy wyróżnić baterie kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz o wydłużonej wytrzymałości. Pierwszy z nich jest najstarszym używanym modelem na świecie. Wykorzystuje się go już od prawie 160 lat. Jego główną zaletą jest wytrzymałość i odporność na głębokie rozładowanie. Akumulatory żelowe znajdziemy z kolei w jednośladach lub jako jednostki stacjonarne. Generują one bowiem niską moc przy dostarczaniu wysokich prądów, przez co nie są stosowane jako akumulatory rozruchowe. Baterie o wydłużonej wytrzymałości natomiast wykorzystywane są w samochodach z układem start-stop lub jako zamienniki kwasowo-ołowiowych.

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest pojemność akumulatora. Przyjęło się, że wartość skutecznego prądu ładowania prostownika powinna wynosić jedną dziesiątą pojemności baterii. Zbyt słaby prostownik może więc wydłużyć czas ładowania z kilkunastu godzin do kilku dni. Szczególnie warto o tym pamiętać, gdy mamy do ładowania kilka akumulatorów o różnej pojemności. Wówczas możemy pomyśleć o urządzeniu, które oprócz ładowania umożliwi nam testowanie baterii i jej odsiarczanie. Urządzenie o takiej specyfikacji znajdziesz tutaj. Tak innowacyjne rozwiązania dają ci pełną kontrolę nad działaniem akumulatorów. Test baterii, rozrusznika i alternatora pozwoli dokładnie ocenić aktualny stan tych podzespołów i zmniejszyć ryzyko ewentualnej awarii. Ośmioetapowy proces ładowania z kolei przedłuża żywotność akumulatorów. Pamiętajmy, by nie rozładowywać ich do zera, gdyż wiąże się to możliwością trwałego uszkodzenia baterii, a co za tym idzie, koniecznością wymiany na nową. Niektóre modele oferują także tryb szybkiego ładowania. Nie sprawdza się on w przypadku starszych akumulatorów i łatwo wówczas o uszkodzenie baterii. Bardzo przydatną funkcją jest też możliwość rozruchu. Dzięki posiadaniu takiego prostownika w samochodzie, uniezależniamy się od innych osób i jesteśmy w stanie sami uruchomić silnik, gdy akumulator odmówi nam posłuszeństwa. Nowoczesne prostowniki są więc bardzo praktyczne i pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.