-0.7 C
Warsaw
sobota, Listopad 23, 2019

Przeciętna żywotność akumulatora samochodowego

0
Przeciętna żywotność akumulatora samochodowego

W momencie zakupu nowego pojazdu, bardzo niewielki procent osób zwraca uwagę na rodzaj użytego w nim akumulatora. Może być to błędne podejście, ponieważ jest to jedna z najważniejszych części samochodu.

Coraz większe znaczenie akumulatorów

Na przestrzeni ostatnich lat rozwój elektroniki nie ominął branży motoryzacyjnej. Co się z tym wiąże, akumulatory odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie wielu urządzeń a także elementów elektronicznych samochodu takich jak komputery pokładowe czy nawigacja.

Chcąc by pojazd był jak najbardziej niezawodny, konieczna jest jego prawidłowa konserwacja oraz dbanie o akumulator. Według licznych statystyk to właśnie awarie akumulatorów są najczęściej zgłaszanymi podczas wzywania pomocy drogowej.

Żywotność akumulatorów

Znaczna część źródeł donosi, iż przeciętna żywotność akumulatora samochodowego wynosi mniej więcej od 3 do 6 lat. Na efektywności i czas i pracy składają się działania właściciela pojazdu, jego żywotność a także model i marka producenta. Popularne to akumulatory Bosch albo Varta

Warto wiedzieć, że głównymi przyczynami mającymi wpływ na żywotność akumulatorów jest:

  • Ilość ładowań (im większa tym akumulator szybciej się wyczerpuje)
  • Duża ilość krótkich tras
  • Częste awarie układu elektrycznego pojazdu
  • Korzystanie ze świateł czy klimatyzacji przy wyłączonym silniku

Sytuacja komplikuje się szczególnie w nowszych modelach samochodów. Duża ilość elektroniki sprawia, iż akumulatory są szczególnie podatne na usterki. Dotyczy to zwłaszcza samochodów wyposażonych w funkcję start-stop. Jest ona z jednej strony oszczędna ze względu na mniejsze zużycie paliwa, jednak stanowi duże dodatkowe obciążenie dla akumulatora.

 Dobry akumulator – inwestycja w bezpieczeństwo

Prawidłowe użytkowanie pojazdu zdecydowanie wydłuży okres użytkowania akumulatora. Należy jednak pamiętać, że wymiana tej części z reguły przypada co 3 lata.

Głównymi kryteriami, które należy wziąć pod uwagę kupując akumulator są opinie o produkcie, opis producenta oraz parametry. Kierowanie się w tym przypadku jedynie ceną, nie jest dobrym rozwiązaniem.

Po więcej informacji o akumulatorach odsyłamy na https://mobilny-akumulator.pl/.

Co można zamieścić na ramce tablicy rejestracyjnej?

0
Ramki na tablice rejestracyjne

Myślisz, że ramki tablic rejestracyjnych służą jedynie do tego, by dawać dodatkową ochronę samej tablicy rejestracyjnej? Rzeczywiście jest to ich główna, ale z całą pewnością nie jest jedyną. Okazuje się, że ramki na tablice rejestracyjne świetnie sprawdzają się do tego, by móc zamieszczać na nich przekaz reklamowy. Sprawdź, kto może korzystać z takiej reklamy i czy rzeczywiście jest ona skuteczna?

Ramki pod tablice rejestracyjne rzeczywiście nie dają zbyt dużej powierzchni, na której można byłoby zamieścić reklamę. Może lepiej wybrać reklamę samochodową na szybach albo dachu pojazdu mechanicznego? Taka może być o wiele lepiej dostrzegalna, ale nie oznacza to, że hasło reklamowe, logotyp firmy czy jej dane teleadresowe nie zostaną dostrzeżone przez potencjalnych odbiorców na małych ramkach. Przecież każdy kierowca musi patrzeć na tył auta jadącego z przodu, przekaz dociera więc do niego podświadomie. Warto przy tym zaznaczyć, że taka reklama nie jest nachalna i raczej spotyka się z akceptacją targetu. Nie rozprasza, nie wpływa negatywnie na skupienie ani koncentrację podczas prowadzenia samochodu.

Należy też wspomnieć o pozostałych zaletach ramek pod tablice rejestracyjne jako środka przekazu reklamowego. Liczą się niewielkie koszty takiego narzędzia. Wydatek na taką reklamę wiąże się z przeznaczeniem nie więcej niż kilkuset złotych. Do tego jest to narzędzie trwałe i mobilne, a patrząc na całą flotę aut, która zmienia przecież lokalizację, można mówić o szerokim zasięgu.

Ramki na tablice rejestracyjne można wykorzystywać do reklamy zewnętrznej w każdej branży. Najbardziej opłacalna jest wtedy, gdy firma posiada rozbudowaną flotę aut. Najczęściej stosują ją przedsiębiorstwa z sektora motoryzacyjnego oraz nieruchomości, ale pod tym względem nie można mówić o jakichkolwiek ograniczeniach. Reklamę na samochodzie tego rodzaju najlepiej traktować jako przekaz wspomagający i jeden z elementów całej strategii promocyjnej. Jej skuteczność jako jedyny element reklamy może nie być zadowalająca.

Samochód do rodzinnych podróży

0
Samochód do rodzinnych podróży

Z niecierpliwością czekasz na dzień narodzin Twojego dziecka? Czy jako tata zadbałeś o to, by jego pierwsza podróż autem przebiegła w pełnym bezpieczeństwie i optymalnym komforcie? Czy wiesz, że wiele rodzin decyduje się na zmianę pojazdu mechanicznego wraz z wiadomością o ciąży? I nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież już niedługo podróże będą wiązać się z przewożeniem nie tylko większej ilości pasażerów, ale również bagaży. Należy zadbać o to, by samochód rodzinny był duży, przestronny, wygodny, bezpieczny. Do tego miał spory bagażnik, był ekonomiczny i posiadał sporo udogodnień dla wszystkich, którzy nim podróżują. Kwestią priorytetową jest również fotelik dziecięcy. Jak wybrać ten najlepszy? Dowiedzcie się już teraz.

Fotelik dla niemowlęcia

Zapomnij o tym, że kupisz jeden fotelik i wystarczy on na wszystkie pierwsze lata życia malucha. Okazuje się, że producenci biorą pod uwagę wzrost oraz wagę i wiek dziecka, by tworzyć najlepszej jakości foteliki, które dadzą optymalny komfort podczas jazdy i zapewnią mu bezpieczeństwo.

Właśnie dlatego foteliki dziecięce, takie jak https://www.oximo.pl/sparco/ należy wybierać odpowiednio do dziecka. Nie ma też wątpliwości, że pod uwagę trzeba wziąć model auta. Pamiętaj, że najlepiej sprawdzą się foteliki z wszelkimi atestami i certyfikatami jakości, te, które przeszły testy wypadkowe i zostały ocenione pozytywnie. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie dziecka. Nigdy nie kupuj fotelika używanego ani takiego, którego producent jest nieznany. Nabywanie tego rodzaju wyposażenia auta w supermarkecie to także niezbyt dobry pomysł.

Samochód ekonomiczny

Wybierając auto do rodzinnych podróży, warto zwrócić uwagę na koszty jego utrzymania. Musisz wiedzieć, że dziecko będzie wymagać sporych wydatków, nie zawsze stać Cię będzie na naprawę auta, a nawet jego zatankowanie, jeśli wybierzesz model mało ekonomiczny. Rodzinne auta to pojazdy do dalekich podróży, ale też takie, które pozwalają na wysokiej jakości jazdę po mieście. Może zorientuj się, jaki jest koszt założenia lpg. Auto na gaz z całą pewnością pozwoli generować oszczędności, które będą mogły być przeznaczone na inne wydatki.

Masz jeszcze dużo czasu, by dokładnie przemyśleć decyzję o nabyciu i wyposażeniu auta dla całej rodziny. Nie bierz pod uwagę jedynie własnych preferencji, ale pomyśl też o pasażerach, którzy będą z Tobą podróżować. Pomyśl o rodzinnych wakacjach, wypadach za miasto czy chociażby codziennych zakupach. Samochód rodzinny ma sprawdzać się doskonale zawsze i wszędzie.

Ekonomiczny samochód na gaz

0
Ekonomiczny samochód na gaz

Obecnie bardzo często musimy być mobilni i gotowi nawet na pokonywanie dosyć odległych dystansów każdego dnia w celu dostania się do swojego miejsca pracy.

Dzisiejszy rynek pracy bowiem sprawia iż coraz więcej ludzi każdego dnia dojeżdża nawet do dwóch lub trzech godzin licząc trasy w obie strony. Ludzie podróżują do pracy na wiele sposobów -na przykład pociągami, busami lub autobusami.

Niektórzy decydują się na codzienne dojazdy prywatnymi samochodami chociaż na pierwszy rzut oka rozwiązanie takie wydaje się być całkiem kosztowne. Nie zawsze jednak dojazdy muszą być drogie i pochłaniać największą część naszego miesięcznego wynagrodzenia. Właściwie należy dołożyć wszelkich starań aby taka sytuacja nie miała miejsca – któż bowiem chciałby pracować ciężko tylko na paliwo oraz koszta związane z utrzymaniem samochodu? Samochody na gaz wydają się być bardzo ekonomicznym rozwiązaniem.

Koszta ich użytkowania bywają czasem nawet kilkukrotnie niższe niż w przypadku tak zwanych benzyniaków. Samochody na gaz sprawdzą się więc doskonale kiedy do pracy dojeżdżać musimy codziennie – nawet na dłuższe dystanse. Jeżeli jeszcze bardziej chcemy obniżyć koszta dojazdów to warto jest do pracy jeździć w kilkuosobowej grupie – jeśli tylko pochodzimy z podobnych lokalizacji – a koszta związane z przejazdami dzielić między siebie – w ten sposób samochody na gaz pozwolą nam dojeżdżać bardzo tanim kosztem. Nasz portfel więc nie odczuje boleśnie tych przejazdów. Ponadto dysponując samochody na gaz jesteśmy całkowicie niezależni i po skończonym dniu pracy zwyczajnie wracamy do prostu do domu – zamiast czekać długie minuty a czasem na wet godziny na przyjazd autobusu lub pociągu To samo tyczy się przyjazdów do pracy – decydując się na transport publiczny czasem musielibyśmy dosyć długo czekać do rozpoczęcia swojej zmiany – bowiem to my musielibyśmy się dostosować do tego jak przyjeżdża pociąg, czy też bus a nie odwrotnie.

Samochody na gaz mają wiele zalet – to nie tylko tanie rozwiązanie kiedy nasze miejsce od pracy i miejsce zamieszkanie są od siebie oddalone dosyć sporym dystansem. Samochody na gaz zabiorą nas bowiem na wiele wycieczek i niezapomnianych podróży właściwie całej Europy o ile tylko wielogodzinna jazda samochodem nie jest dla nas zbyt męczące i względnie lubimy spędzać czas za kółkiem.

Najlepiej na takie wycieczki jechać w ekipie trzy- czteroosobowej, bowiem przy maksymalnym wykorzystaniu dostępnych miejsc w aucie może nam być po prostu zbyt ciasno i niewygodnie. A komfort i wygoda podczas tego typu podróży są niezwykle istotne.

Takie wyprawy i wycieczki powinny być przecież radosnym wypoczynkiem a nie wielogodzinną udręką w jednej pozycji – bez możliwości jej zmiany czy też rozprostowania kości.

Samochody na gaz świetnie radzą sobie z pokonywaniem wielu nawet odległych tras, dlatego bez trudu możemy wybrać się nimi do Paryż, zwiedzić Lazurowe Wybrzeże, które urzeka bogactwem krajobrazów i widoków, a następnie zatrzymać się w słonecznej cudownej Hiszpanii z której po kilku dniach wypoczynku możemy jechać dalej.

Czy stosowanie kosmetyków samochodowych jest konieczne?

0
kosmetyki samochodowe

Kiedy mamy warsztat samochodowy, wówczas na pewno będą nam potrzebne lakiery przemysłowe, jak również inna chemia samochodowa.

Jest to podstawa, gdy zajmujemy się naprawą i lakierowaniem aut. Jednak lakiery samochodowe i przemysłowe nie zawsze oznaczają to samo. Nie wszystko da się tym samym pomalować, zatem często są one rozdzielane. Lakierem przemysłowym możemy pomalować wszystkie inne przedmioty, chociaż samochody również. Nie da się jednakże w fabryce czajników czy innych elementów używać lakieru samochodowego, gdyż każdy przedmiot wymaga innego lakieru. Niezwykle wygodne do użycia są lakiery przemysłowe w sprayu. Służą one do tego, żeby bardzo równomiernie pokryć jakąś powierzchnię. Jeśli pokrywamy ją sprayem, wówczas powierzchnia jest pokryta bardzo równomiernie bez śladów pędzla czy zacieków.

Czy stosowanie kosmetyków samochodowych jest konieczne

Jest to niezwykle ważne, gdyż kiedy rzecz wychodzi z fabryki, musi by idealnie pokryta farbą

Nikt nie kupi czajnika czy samochodu, jeśli będzie niechlujnie pomalowany, zatem chemia użytkowa musi również być odpowiednio wykorzystywana. Gdy nie masz dostępu do węża i wiadra, twój samochód nadal może świetnie wyglądać dzięki bezwodnemu płynowi do mycia i woskowi. Chociaż może wydawać się podobny do szybkiego sprayu szczegółowego, to naprawdę jest myjnią samochodową w butelce. Prawidłowo wykonane mycie bez wody stanowi doskonałą alternatywę dla mycia standardowego. Można go bezpiecznie stosować na wszystkich zewnętrznych powierzchniach, od farb, po plastikowe i winylowe wykończenia, koła, a nawet szkło. Zastosuj tradycyjny wosk samochodowy lub uszczelniacz do farb. Każda wyprawa do sklepu ze środkami pielęgnacji samochodu może przyprawić o zawrót głowy. Usłyszysz lub przeczytasz niekończące się opinie na temat tego, jak często należy stosować kosmetyki samochodowe. Nie wszystkie woski samochodowe czy nabłyszczacze są sobie równe, jeśli chodzi o ochronę i trwałość. Lakier samochodowy jest nie tylko największym zmartwieniem, ale także najczęściej dyskutowanym obszarem pielęgnacji powierzchni samochodów wśród właścicieli samochodów i entuzjastów motoryzacji.

Jakie są korzyści z posiadania monitoringu GPS?

0
Jakie są korzyści z posiadania monitoringu GPS?

Monitoring GPS to świetne rozwiązanie dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy mają pod sobą wielu kierowców. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne do ustalania aktualnej lokalizacji danego pojazdu. Dzięki temu możemy odzyskać kontrolę nad wykorzystywaniem służbowych samochodów.

Usługi firmy Krymar – regeneracja części samochodowych

0
Usługi firmy Krymar - regeneracja części samochodowych

Samochody i inne pojazdy to mechanizmy, których poszczególne części mogą ulec zniszczeniu, jak również eksploatacji. Wymawiana niektórych elementów to proces złożony i kosztowny. Alternatywą kupna i montażu nowych części jest regeneracja zniszczonych elementów i ponowne ich użycie.

Jakie części podlegają regeneracji? Gdzie dokonać regeneracji?

Regeneracja części samochodowych to działania obniżające koszt naprawy. Wiele z mechanizmów i podzespołów znajdujących się pod maską samochodu posiada możliwość odnowienia ich i wymiany małych i znaczących elementów.

Dzięki tym działaniom możliwe jest przywrócenie sprawności używanym elementom oraz przywrócenie ich do postaci pierwotnej. Najczęściej regenerowanymi podzespołami są:

– turbosprężarki,
– DPF,
– katalizatory,
– rozruszniki,
– turbiny,
– alternatory,
– akumulatory,
– elementy zawieszenia,
– i inne.

Gdzie regenerować elementy pojazdu?

Turbo Krymar to doświadczone i sprawdzone przedsiębiorstwo, które zapewnia najwyższej jakości usługi związane z regeneracją części samochodowych i ich podzespołów. Oferta przedstawiona na łamach witryny przedsiębiorstwa, znajdujące się pod adresem turbokrymar.pl, opisuje zakres usług, jak również wykorzystywane technologie.

Przedsiębiorstwo trudni się w naprawie i odnawianiu wielu elementów, a podstawowymi zasadami działania załogi, jest dokładność, fachowość, szczegółowość oraz szybki czas napraw.

Regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku, wykonywana przez firmę Krymar, to działania prowadzone za pomocą najnowocześniejszych technologii i rozwiązań. Do napraw wykorzystywana jest nowoczesna maszyna FFSolution FH2 Semi Double. Niesamowite możliwości maszyny oraz doświadczenie i fachowe podejście pracowników umożliwia wykonanie regeneracji w szybkim czasie z jednoczesnym skutecznym efektem.

Białostockie przedsiębiorstwo to miejsce, dzięki któremu możliwa jest również regeneracja katalizatorów i turbin oraz wielu innych elementów. Zgrana, doświadczona, zaangażowana w pracę oraz wyszkolona załoga zapewnia działania na najwyższym poziomie, a także gwarantuje ich skuteczność, trwałość i efektywność.

Wybór sklepu z częściami samochodowymi – na co warto zwrócić uwagę?

0
Wybór sklepu z częściami samochodowymi - na co warto zwrócić uwagę?

Zakupy części samochodowych w sieci z roku na rok są wśród Polaków coraz popularniejsze. I o ile jeszcze kilka lat temu wyborem prawie 90 procent z kupujących części w sieci było Allegro, obecnie rośnie zainteresowanie częściami kupowanymi bezpośrednio w sklepach internetowych.

Powodów, dla których kupowanie części samochodowych na aukcjach nie jest już tak atrakcyjne, jest kilka, ale jeden szczególnie istotny w kontekście zakupów tak specjalistycznego rodzaju produktu, jakim jest tarcza hamulcowa, akumulator czy filtr oleju. Inaczej niż w przypadku zakupów spożywczych czy odzieżowych, gdzie o zamienniku decydujemy sami, w przypadku części samochodowych, bardziej istotna jest specjalistyczna wiedza, która minimalizuje ryzyko zakupu części, która po prostu do naszego modelu samochodu nie pasuje. Dlatego znacznie łatwiej jest poszukiwać części, posiłkując się wyszukiwarkami na stronach sklepów motoryzacyjnych, wybierając markę, model i pojemność silnika z danych lat produkcji, mamy pewność, że dany podzespół na pewno będzie spełniał nasze oczekiwania.

Co powinien zawierać opis?

O ile w sklepach z odzieżą czy jedzeniem dla kotów w opisie miło jest znaleźć określenia typu “doskonale dopasowane” czy “gwarantujące satysfakcję”, o tyle w sklepie z częściami samochodowymi szukamy bardziej konkretnych informacji.

W specyfikacji powinny więc znaleźć się informacje:

  • o kodzie towaru
  • o wymiarach/wadze towaru – w zależności od tego, o jakiego rodzaju część chodzi
  • o kodzie OE, OEM lub OEQ – w zależności od tego jakiego poziomu jakościowego poszukujemy
  • na temat kompatybilności z poszczególnymi modelami pojazdów (słowem do jakich modeli jakich marek dana część pasuje)
  • o dostępności towaru (ew. ilości sztuk)
  • o czasie wysyłki

Niezbędną dla nas informacją koszt wysyłki i granica zamówienia, po której przekroczeniu koszty wysyłki pokrywa sklep. W końcu, jeśli brakuje nam do darmowej wysyłki kilka złotych, możemy dorzucić do koszyka coś, co i tak prędzej czy później będzie nam potrzebne (np. akcesoria do mycia i pielęgnacji tapicerki).

Co trzeba wiedzieć o sklepie?

Co prawda polski e-handel rozwija się na tyle szybko, że organy kontroli skarbowej niemalże za nim nie nadążają – zawsze może się okazać, że firma, której zaufaliśmy, ogłasza upadłość i odzyskanie choćby najmniejszej części naszego wkładu będzie trudne. By takiej sytuacji uniknąć, warto, a nawet należy, dokonać szczególnie starannie sprawdzenia, kto jest podmiotem odpowiedzialnym za sprzedaż w danym sklepie. Dobrze, by w zakładce “o firmie” znajdowały się informacje na temat adresu korespondencyjnego firmy, a w regulaminie szczegółowe dane, tak jak na stronie Getparts.pl.

Przesłanki dodatkowe

Pewnie część z nas ma tak, że kiedy widzi sklep, gdzie grafika się rozjeżdża, a ikonki produktów uciekają to na prawo to na lewo, ma pewne opory przed dokonaniem zakupów. Może ktoś powie, że to wrażenia estetyczne i nie mają zupełnie znaczenie dla jakości produktu, ale to nie do końca prawda. To tak jakbyście weszli do sklepu stacjonarnego, gdzie klamka drzwi wejściowych zostaje wam w dłoni, a póki z produktami są spróchniałe. W sklepach internetowych może się zdarzyć, że nagle po dodaniu kolejnego produktu do koszyka, wszystko co w nim było wcześniej “wypada”, system nie chce przyjąć naszych danych adresowych czy płatności. Także dbałość o techniczną i estetyczną stronę sklepu jest istotna, świadczy bowiem o poszanowaniu dla nas klientów. Więc nie bagatelizujmy pierwszego wrażenia.

Polerowanie lakieru w aucie – co stosujemy?

0
Polerowanie lakieru w aucie - co stosujemy?

Lakier nowy wiecznie nie będzie, dlatego jeśli zaczyna nam tracić kolor albo ma sporo rys to przyda nam się polerka. Płowienie najczęściej dotyczy lakierów czerwonych, dlatego jeśli taki mamy, a samochód ma już swoje lata to prędzej czy później sięgniemy po maszyny polerskie.

Oczywiście sama maszyna to nie wszystko. Trzeba będzie zastanowić się nad pastami polerskimi, które muszą być dobrane do rys, jakie mamy i efektów, jakie chcemy uzyskać. W sprzedaży można znaleźć gotowe zestawy gdzie znajdziemy pasy polerskie i papier ścierny. Do tego mamy różnego rodzaju maszyny polerskie. Jest tego na tyle dużo żeby każdy mógł już teraz przystąpić do pracy. Na pewno pracy jest dużo i trzeba uważać na to, co robimy i jak robimy. Nie chcemy przecież zniszczyć lakieru, dlatego dobieramy odpowiednie maszyny i jej obroty. Wtedy nic się złego nie stanie. Lepiej robić polerowanie godzinę dłużej, ale niech to będzie bezpieczne niż się spieszyć i zepsuć cały efekt.

Jaką wybrać maszynę polerską

Jaką wybrać maszynę polerską?

Wszystko zależne jest od tego ile pieniędzy chcemy wydać? Jeśli mamy nieograniczony budżet to można polerkę kupić za dwa tysiące złotych. Ma wtedy regulowane obroty i jest w miarę lekka. Spełni wszystkie oczekiwania profesjonalistów, ale amatorowi takie urządzenie nie zawsze jest potrzebne. Wydać peniuarze na coś, z czego korzystać często nie będziemy? To nie ma sensu, dlatego w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem dla nas będzie postawić na tańsze, ale równie dobre urządzenie do polerowania. Oferta na maszyny polerskie jest bardzo duża, dlatego każdy coś dla siebie znajdzie. Ofertę, która będzie dopasowana do potrzeb amatorów i profesjonalistów znajdziemy w sklepie https://detailingstore.pl/49-maszyny-polerskie. Dobrze, że jest firma, która oferuje nam to, co jest najlepsze. Z tak przygotowanej oferty na spokojnie będzie można coś dla siebie wybrać. Czytajmy uważnie opisy poszczególnych urządzeń, a będziemy wiedzieć, które z nich nam najbardziej pasują. Ten sklep jest bardzo dobrze zaopatrzony we wszystko.

Jak prawidłowo dobrać lakier samochodowy?

0
Jak prawidłowo dobrać lakier samochodowy?

Częstym problemem wielu osób, które chcą dokonać drobnych poprawek i usunąć ubytki lakieru samochodowego jest dobranie odpowiedniej kolorystyki tak, aby nie było widać różnicy. Oczywiście można tu posłużyć się oryginalnym lakierem, jeśli taki znajduje się na samochodzie. Oznaczenie jego koloru możemy wszak znaleźć na tabliczce znamionowej. Trzeba jednak wiedzieć, że efekt może nie być jednolity, a różnica z pewnością będzie widoczna. Co zatem zrobić? Można odwiedzić sklep lakierniczy i poradzić się sprzedawcy, który może dobrać zbliżony odcień, do tego, który aktualnie znajduje się na karoserii.