23.6 C
Warsaw
wtorek, Lipiec 14, 2020

Serwis Nissana

Serwis Nissana

Słynące z nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych i zarazem przyjazne dla użytkowników samochody wymagają odpowiedniego zaplecza serwisowego. Na przykładzie cenionej nie tylko w Polsce marki Nissan, można pokazać, jakie usługi powinien świadczyć godny polecenia serwis samochodowy.

Przeglądy okresowe

Aby jak najdłużej cieszyć się jazdą takimi modelami, jak Juke, Micra, X-Trail czy Qashqai, przede wszystkim należy ściśle przestrzegać interwałów przewidzianych na etapie konstrukcji danego auta czy jednostki napędowej. Dbałość o silnik to regularna wymiana oleju wraz z filtrem – przy aucie użytkowanym na krótkich trasach oraz na drogach gruntowych warto skrócić termin nawet o połowę. Kolejna wskazówka dotyczy wymiany oleju w skrzyni biegów – konieczna w skrzyniach automatycznych i zalecana w manualnych. Ponadto do płynów eksploatacyjnych wymagających okresowej wymianie należą między innymi płyn chłodniczy i płyn hamulcowy.

Przegląd rozszerzony to choćby wymiana paska rozrządu razem z napinaczem i pompą cieczy chłodzącej (za wyjątkiem silników z łańcuszkiem rozrządu), wymiana amortyzatorów (kiedy wykazują nadmierne zużycie lub wycieki), wymiana klocków hamulcowych (niekiedy tarcz). Ponadto w godnym polecenia serwisie warto sprawdzić działanie układu klimatyzacji, zlecając odgrzybianie i wymianę filtra kabinowego. Wskazane jest, żeby również zweryfikować kondycję ogumienia oraz geometrię układu kierowniczego i wahaczy.

Diagnoza usterek

Właściciele Nissanów umawiając się na wizytę w serwisie Nissan Dyszkiewicz – http://www.nissan.dyszkiewicz.pl/, chętnie też korzystają z diagnostyki komputerowej. Analiza pracy silnika i skrzyni biegów pozwala zarówno na zwiększenie żywotności, jak również na poprawę osiągów i obniżenie zużycia paliwa. Serwis Nissan Dyszkiewicz służy też wsparciem, kiedy pojawiają się kłopoty z filtrem cząstek stałych. Zwłaszcza w pojazdach użytkowanych na krótszych dystansach i przy stosunkowo niewielkiej prędkości nie następuje samoczynne wypalane sadzy. Wtedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z trybu warsztatowego.

Naprawy powypadkowe

Nowoczesny serwis zajmuje się naprawami powypadkowymi, w tym serwisem blacharskim. Oczywiście badane są wszystkie punkty karoseryjne oraz podzespoły mechaniczne. Naprawy powypadkowe mogą być przeprowadzone i za pieniądze właściciela, i na zlecenie firm ubezpieczeniowych. Chcąc mieć pewność, że auto po wypadku odzyska stuprocentową sprawność i będą działać wszelkie systemy odpowiadające za bezpieczeństwo, trzeba wybrać solidny serwis. Nissan Dyszkiewicz to właściwy adres.

Rozważasz glinkowanie? Oto, co musisz wiedzieć

0
glinkowanie

Glinkowanie to popularny zabieg auto detailingowy, który wykonujemy najczęściej przed woskowaniem. Nie każdy kierowca wie jednak, na czym polega i jak go wykonać. Jeśli należysz do tej grupy, czytaj do końca. W tym artykule zdradzamy wszystko, co musisz wiedzieć o glince do lakieru.

Czym jest glinka samochodowa?

Glinka samochodowa czy też glinka do czyszczenia lakieru to plastyczna masa z tworzywa żywicznego. Zawiera cząsteczki ścierne o różnej grubości (w zależności od rodzaju glinki), a w dotyku przypomina plastelinę. Nie rysuje lakieru – mimo cząsteczek ściernych jest bezpieczna i delikatna. Może wyrządzić szkodę tylko wtedy, gdy zostanie niewłaściwie użyta.

Rodzaje glinek

Na rynku znajdziesz 3 typy glinek: miękkie, średnio-agresywne, agresywne. Pierwsze są najbardziej delikatne, mają najmniej cząsteczek ściernych i są też najbardziej plastyczne. Służą do usuwania niewielkich zabrudzeń. Glinka do lakieru średnio-agresywna jest odrobinę mniej plastyczna i usuwa nieco trudniejsze zabrudzenia. Glinka agresywna ma największe właściwości ścierne, usuwa trudne zabrudzenia, również te niewidoczne gołym okiem.

Glinki w zależności od rodzaju mają różne kolory. Glinka do lakieru pomarańczowa jest miękka, żółta – średnia, niebieska – twarda. Rodzaj należy dobrać do swoich potrzeb i umiejętności. Jeśli masz z tym problem, poradź się auto detailerów lub zapytaj sprzedawcę. Co istotne, glinki sprzedawane przez profesjonalistów znajdziesz również online.

Kiedy glinkujemy auto?

Glinki do czyszczenia lakieru używamy wtedy, gdy wymaga tego karoseria. Po czym to rozpoznać? Wystarczy, że wykonasz prosty test palca tj. przejedziesz opuszkami po powierzchni lakieru. Jeśli będzie chropowata, w lakierze kryją się zabrudzenia. Uwaga, test należy wykonywać na oczyszczonej już powierzchni. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że glinkowanie jest konieczne.

Po co glinkujemy?

Glinka do czyszczenia samochodu usuwa niewidoczne dla oka zabrudzenia. Są to takie zabrudzenia, które znajdują się w warstwie wierzchniej lakieru i których nie usuniemy ani cleanerem, ani szamponem. Mogą to być np. kurz, osad drogowy, kamień, kurz.

Po glinkowaniu lakier będzie gładki i czysty – gotowy do nałożenia warstwy zabezpieczającej np. wosku lub powłoki ceramicznej. Zabieg ten można przeprowadzać nawet 4 razy w roku.

Czy można glinkować samemu?

Tak naprawdę każdy może użyć glinki do lakieru, jeśli zapozna się z instrukcją glinkowania. Warto jednak pamiętać, że jest to zabieg, który wymaga czasu i odpowiedniej wprawy. Trzeba też wybrać właściwą glinkę.

Volkswagen Passat – wymiana części samochodowych

0
Volkswagen Passat - wymiana części samochodowych

Volkswagen Passat jest kultowym modelem produkowanym przez koncern Volkswagen, który do dzisiaj cieszy się sporą popularnością pośród kierowców w różnych krajach. VW Passat reprezentuje klasę średnią, czyli segment D. Passaty mają już ponad 40 letnią historię, niemniej jednak od początku odznaczały się najlepszymi na rynku rozwiązaniami w zakresie technologii, dzięki czemu wyprzedzały własną epokę. Można powiedzieć, iż konstrukcja Passata jest ponadczasowa, o czym z pewnością świadczy ilość sprzedanych do dzisiaj egzemplarzy właśnie tegoż modelu (ponad 20 mln. aut). W 2016 roku została zaprezentowana kolejna (ósma) generacja omawianego modelu. Volkswagen Passat na niektórych rynkach motoryzacyjnych, poza tym europejskim, działa jako Santana, Quantum, Magotan, Dasher czy Corsar.

Dlaczego warto wybierać oryginale części samochodowe do VW Passata?

Nie jest żadną tajemnicą, iż poszczególne części samochodowe ulegają zużyciu i tak jest również w wypadku VW Passata. Niekiedy zdarzy się także, iż w wyniku niewielkiej stłuczki auto ulegnie uszkodzeniu częściowemu. Zatem raz na jakiś czas będziemy zmuszeni oddać nasz samochód do warsztatu. Większość właścicieli aut będzie zastanawiać się wówczas co najlepiej wybrać – oryginalne części VW czy też części zamienne (tak zwane zamienniki).

Używane części samochodowe Passat w doskonałej cenie

Wybrane części samochodowe Passat, jak chociażby skrzynia biegów mogą być bardzo drogie, dlatego też wielu właścicieli aut decyduje się na zakupienie używanych części. Jedną z alternatyw będzie Economy Parts. Są to wysokiej jakości części. Niestety nie zawsze dokonujemy właściwego wyboru i czasami polegamy głównie na niskiej cenie i wybieramy używane części z niesprawdzonych źródeł, czyli kupujemy je na przykład na aukcjach internetowych. Jeżeli okaże się, iż zakupione przez nas rzekomo oryginalne części VW Passat są uszkodzone, straty poniesiemy my jako osoby kupujące. Bezpieczną opcją jest zakup części VW Passat u sprawdzonych dostawców. Części co do których nie będziemy mieć wątpliwości to elementy karoserii. W przypadku elementów układów, określanie ich sprawności jest dużo trudniejsze.

Oryginały są gwarancją bezpieczeństwa i jakości

Podjęcie decyzji o zakupieniu fabrycznie nowych i oryginalnych części samochodowych do Volkswagena Passata, co prawda związane będzie z trochę wyższą ceną, aniżeli w wypadku używanych części, czy też zamienników, niemniej jednak minimalizujemy znacząco ryzyko utraty pieniędzy. Wśród największych zalet oryginalnych elementów warto wymienić przede wszystkim to, iż są one identyczne jak te, które zostały zamontowane oryginalnie w samochodzie, dlatego też nie ma możliwości, iż wymieniona część nie będzie dopasowana. Ponadto trzeba tutaj wspomnieć też o jakości. Oryginalne elementy są dużo bardziej trwałe, aniżeli ich tańsze zamienniki, dlatego osoby kupujące mają pewność, iż problemy z samochodem nie powrócą przez dłuższy czas.

Kolizje drogowe

0
pomoc drogowa Magdeburg

Nikt z nas nie lubi kolizji drogowych, a tym bardziej poważnych wypadków. Są to przykre sytuacje, które niestety mogą się przydarzyć każdemu. Jest to szczególnie kłopotliwe, jeżeli wypadek wydarzył się poza granicami kraju. Brak znajomości języka obcego może skutecznie utrudnić uzyskanie szybkiej pomocy. Będąc w kraju możemy jeszcze skorzystać z pomocy innych kierowców, ale jeżeli nie mówimy w ich języku to sytuacja znacznie się komplikuje.

Zarządzanie flotą w firmie transportowej

0
Zarządzanie flotą w firmie transportowej

Transport i logistyka to branża, w której ciężko znaleźć profesjonalnych fachowców zapewniających jakość swoich usług i wiedzę. Zazwyczaj osoby wykształcone otrzymują szybko zatrudnienie i dobrze płatną pracę, ponieważ zaawansowane korporacje chcą mieć ich przy sobie. Jeśli Ty prowadzisz niewielką firmę, nie potrzebujesz analitycznych geniuszy. Możesz wesprzeć swoje działania przy pomocy inteligentnych narzędzi, do których zaliczamy m.in. oprogramowanie komputerowe. W ten sposób zarządzenie flotą będzie o wiele prostsze.

Na jakie funkcje możesz liczyć i jak będą one działać? Jest to ciekawe pytanie, które zadaje większość przedsiębiorców chcących wprowadzić do swojej działalności zarządzanie flotą, które podniesie efektywność i wydajność realizacji.

Firma transportowa, czyli ogromny obowiązek pracodawcy

O czym musisz pamiętać, gdy chcesz prowadzić profesjonalną firmę transportową? Najważniejszy jest zgrany i doświadczony zespół specjalistów. Nawet jeśli zaoferujesz im nieco gorsze samochody, ich umiejętności i radzenie sobie w skomplikowanych sytuacjach, nadrobią braki wyposażenia. Oczywiście pojazdy również muszą być dla nich bezpieczne, a warunki zatrudnienia satysfakcjonujące. Zadbaj zatem o pojazdy i plan, który pozwoli na efektywne zarządzanie flotą. Taki zestaw zagwarantuje Ci niezawodność i satysfakcję, co przełoży się również na jakość usług i profesjonalizm w realizacji zadań dla najbardziej wymagających klientów.

Współpracuj z pracownikami

Podstawowym błędem większości przedsiębiorców, jest brak zaufania dla kadry specjalistów. Ograniczają oni możliwości pracowników, zamykając ich w sztywnych ramach, które niekoniecznie się sprawdzają. Zapewniając więcej swobody swoim fachowcom, pozostawiasz im pole manewru w przypadku nieszablonowych sytuacji. Jaki ma to wpływ na zarządzanie flotą? Otóż jeśli Twoi pracownicy obawiają się Ciebie, ponieważ jesteś osobą szorstką i koniecznie dbasz o wszystkie zasady, będą kombinować, a atmosfera w pracy będzie pozostawiać wiele do życzenia. Pamiętaj o tym, że jedynie współpraca zagwarantuje Wam satysfakcję i zadowolenie. Rozmawiaj zatem ze specjalistami nie tylko na temat ich obowiązków i nie karaj za ewentualne niedociągnięcia. Jeśli nie mają one poważnych konsekwencji dla Twojej firmy, nie musisz obawiać się o swoją pozycję. Niektóre błędy możesz potraktować jako nauczkę i pokazać to innym, by wyciągnęli oni wnioski. W ten sposób otrzymasz gwarancję, że pracownicy nie będą wykorzystywać swoich narzędzi w nieodpowiedni sposób.

Wynajem aut krótkoterminowy. Sprawdź jak działa

0
Wynajem aut krótkoterminowy

Wynajem auta to w niektórych przypadkach bardzo ważne lub jedyne działanie umożliwiające poruszanie się i transport. Dla niektórych jest to niesamowita wygoda i komfort podczas wypoczynku, wakacji czy wyjazdów służbowych. Jak wynająć samochód? Czym kierować się podczas wynajmu? Jak działa wynajem aut krótkoterminowy?

Sprzedaż auta – krok po kroku

0
Sprzedaż auta

Prędzej czy później każdy kierowca staje przed koniecznością sprzedaży samochodu. Jednak jest to proces, który nie należy do najłatwiejszych. Trzeba dopełnić pewnych formalności oraz przygotować auto do sprzedaży. W poniższym artykule podpowiadamy, jak się do tego zabrać i od czego należy zacząć.

Geometria i zbieżność kół a bezpieczeństwo i komfort jazdy

0
Geometria i zbieżność kół a bezpieczeństwo i komfort jazdy

Termin geometria kół oznacza ustawienie wszystkich elementów zawieszenia pojazdu, które mają wpływ na prawidłowe i bezpieczne funkcjonowanie auta na drodze. Jest to ważny czynnik decydujący o sprawnym poruszaniu się samochodu oraz komforcie naszej jazdy. Dzisiaj dowiecie się, dlaczego odpowiednie ustawienie kół jest tak ważne i jak wpływa ono na funkcjonowanie pojazdu.

Geometria kół, co to takiego?

Jako że zawieszenie każdego pojazdu składa się z wielu elementów, muszą one ze sobą zgodnie współpracować, dlatego też ważne jest ich ułożenie względem siebie, jak też względem nawierzchni drogi. Wszystkie tego rodzaju parametry noszą wspólną nazwę geometrii kół, a są to między innymi: zbieżność kół, kąt ich pochylenia oraz kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy i wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy. Pod uwagę brane jest położenie kół przednich względem tylnych, tak by znajdowały się one w jednej płaszczyźnie. W skrócie samochód ma zostawiać dwa ślady, a nie cztery, gdy porusza się na wprost.

Jest to na tyle ważne zagadnienie, iż jest ono brane pod uwagę w trakcie corocznie przeprowadzanego przeglądu samochodu. Dzieje się tak, ponieważ prawidłowe działanie zawieszenia pojazdu ma bezpośredni wpływ na jego właściwości jezdne, prowadzenie i zachowanie na drodze. To wszystko przekłada się na bezpieczeństwo kierowcy pojazdu, jego pasażerów oraz innych użytkowników dróg.

Przykre konsekwencje nieprawidłowej geometrii kół

Jednym z najczęstszych symptomów złego ustawienia kół w naszym pojeździe, jest tak zwane „ściąganie” pojazdu na bok podczas jazdy. Objawia się to przez samoczynne znoszenie auta w bok podczas jazdy na wprost. Jest to oczywiście bardzo niebezpieczne i jeżeli zauważymy podczas jazdy takie zachowanie naszego auta, jak najszybciej powinniśmy udać się do warsztatu samochodowego. Znoszenie auta w bok wpływa nie tylko na komfort jazdy, ale przede wszystkim na jej bezpieczeństwo.

Źle ustawione zawieszenie może reagować z opóźnieniem na ruchy kierownicy, co w przypadku gwałtownych manewrów może mieć kluczowe znaczenie. Brak zbieżności obu osi może także prowadzić do szybkiego i nierównomiernie rozłożonego zużycia opon. Z tego względu warto wykonywać okresowe sprawdzanie zbieżności przy każdej zmianie opon lub po wjechaniu w rozpadlinę, lub najechaniu na wysoki krawężnik. Niektóre elementy zawieszenia mogą w czasie takich wydarzeń zmienić swoją pozycję, co wpływa na stabilność całego układu.

Jak widać dbałość o właściwy stan zawieszenia naszego auta oraz prawidłową geometrię kół ma duże znaczenie i nie powinniśmy tego zadania ignorować, gdyż od niego zależy nasze bezpieczeństwo.

Klocki hamulcowe do aut

0
Klocki hamulcowe do aut

Klocki hamulcowe są niezastąpionym elementem układu hamulcowego. Dane części samochodowe są  odpowiedzialne za wyhamowywanie Twojego samochodu. Będąc dociskanym do tarczy hamulcowej zapobiegają one przed dalszym kręceniem się kół.

Jakie istnieją główne rodzaje klocków hamulcowych?

Istnieją trzy główne rodzaje klocków hamulcowych:

• Niemetaliczne (organiczne). Dane części wykonane są z połączenia materiałów syntetycznych i organicznych, na przykład, włókien aramidowych, włókien szklanych i poliakrylonitrylu (PAN). Są one lekkie i nie są podatne na agresywny styl jazdy. Niemetaliczne klocki hamulcowe posiadają miękką strukturę, nie uszkadzają tarcz hamulcowych i generują mniejszy hałas. W drugiej strony ich miękkość jest także wadą klocków: dużo szybciej się one zużywają generując mnóstwo pyłu.
• Półmetaliczne. Dane części samochodowe wykonane są z materiałów syntetycznych i metali. Im więcej zawierają one metalu, tym starczają na dłuższy okres czasu. W porównaniu z klockami niemetalicznymi części półmetaliczne generują mniejszą ilość pyłu. Niemniej jednak są one głośniejsze i bardziej oddziałują na stan tarcz lub bębnów hamulcowych prowadząc do ich przedwczesnego zużycia. Poza tym istnieje ryzyko, że ulegną one uszkodzeniu w niskich temperaturach.
• Ceramiczne. Dane części są cichsze i bardziej wytrzymałe niż pozostałe rodzaje klocków hamulcowych. Delikatnie oddziałują one na stan tarcz lub bębnów hamulcowych. Niemniej jednak są one znacznie droższe niż pozostałe rodzaje klocków.

Co mogę zrobić, aby moje klocki hamulcowe starczały na dłuższy okres czasu?

• Unikaj agresywnej jazdy autem. Wyhamowanie Twojego samochodu przy wysokich prędkościach prowadzi do zużycia klocków hamulcowych, sprawiając, że stają się one cieńsze. Powinieneś także płynnie wciskać pedał hamulca.
• Nie wciskaj pedału hamulca w momencie, gdy Twój stopa nadal znajduje się na pedale gazu. W takim przypadku hamowanie będzie wymagać znacznie większego wysiłku i będzie prowadzić do przedwczesnego zużywania się i wytarcia klocków i tarcz hamulcowych.
• Próbuj nie przeciążać samochodu. Im Twój samochód jest cięższy, tym większą siłę należy przyłożyć, aby go wyhamować.
• Sprawdź grubość swoich klocków hamulcowych. Jeśli Twoje hamulce zaczynają piszczeć lub znacznie dłużej zajmuje Tobie wyhamowanie samochodu, powinieneś sprawdzić stan swoich klocków hamulcowych. Być może powodem piszczenia jest wskaźnik zużycia klocków. Jeśli ma to miejsce, nadszedł najwyższy czas na wymianę części.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz zamówić części i akcesoria samochodowe, Autoczescionline24.pl jest najlepszym dla Ciebie miejscem. Dla naszych klientów dostępna jest natychmiastowa dostawa, przystępne ceny, wysokiej jakości produkty, różnorodne promocje i zniżki. Zostań naszym klientem i skorzystaj z naszych usług.

Klocki hamulcowe – zadbaj o skuteczność swojego układu hamulcowego

0
Klocki hamulcowe – zadbaj o skuteczność swojego układu hamulcowego

Układ hamulcowy to bez wątpienia najważniejszy element odpowiadający za bezpieczeństwo kierowcy i osób podróżujących w samochodzie. Niepoprawny dobór tarcz czy klocków do samochodu może spowodować mocne obniżenie skuteczności hamowania. Dlatego zawsze wybierając klocki hamulcowe należy dołożyć wszelkich starań aby były one jak najbliższe parametrom rozwiązań seryjnych lub lepsze od nich.

Jakie klocki hamulcowe wybrać?

Klocki hamulcowe podlegają ścisłym normą ustalonym przez Unię Europejską. Każdy zestaw klocków hamulcowych dopuszczony do sprzedaży musi być potwierdzony certyfikatem bezpieczeństwa – ECE R90. Produkty nie posiadające tego certyfikatu nie dają gwarancji na poprawne działanie i pewności skutecznego działania, zwłaszcza w sytuacjach krytycznych kiedy będzie potrzebna 100% siła hamowania.  Aby mieć pewność, że hamulce będą mogły skutecznie zatrzymać pojazd warto skorzystać z renomowanych rozwiązań takich producentów jak Brembo, Zimmerman, Bosch, ATE, TRW, Textar czy Ferodo. Produkty tych producentów można znaleźć w kategorii klocki hamulcowe na Ucando.pl (https://www.ucando.pl/k/klocki-hamulcowe/U020101).

Jak dbać o klocki hamulcowe?

O klocki hamulcowe należy dbać praktycznie od samego montażu, podczas którego należy staranie oczyścić jarzmo w które będą zamontowane, następnie skontrolować stan tarczy – porysowana lub krzywa tarcza przyspieszy zużycie klocków hamulcowych oraz obniży skuteczność hamowania. Po starannym montażu przez pierwsze kilometry zaleca się spokojną jazdę i delikatne hamowanie w celu ułożenia się klocków względem tarczy i jarzma, następnie można już w pełni używać układu hamulcowego.

Warto natomiast pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas jazdy, które mają bezpośrednie przełożenie na zużycie tarcz i klocków hamulcowych:

  1. Unikanie przejeżdżania przez głębokie kałuże z rozgrzanymi hamulcami – jest to bardzo niekorzystne zjawisko mogące w istotny sposób ograniczyć skuteczność układu hamulcowego.
  2. Przegrzewanie układu hamulcowego – układ hamulcowy zamienia energię wytwarzaną podczas hamowania w ciepło, wraz ze wzrostem temperatury hamulce tracą swoją skuteczność, dlatego podczas długich zjazdów należy pamiętać o tym aby kontrolować temperaturę układu hamulcowego i robić postoje na ich ostudzenie.
  3. Niedogrzewanie układu hamulcowego – temperatura to bardzo istotny czynnik wpływający na zużycie hamulców, podczas zbyt niskiej temperatury pracy, tarcza hamulcowa może korodować – a chropowata powierzchnia zniszczyć klocki hamulcowe.