21 C
Warsaw
piątek, Maj 25, 2018

Odtłuszczanie lakieru samochodowego, aktywna piana i polerowanie, czyli myjemy samochód

0

Umycie samochodu to czynność tak powszechna jak tankowanie. Jednak mało kto poświęca czas na dokładne czyszczenie. Odtłuszczanie lakieru samochodowego, użycie aktywnej piany czy wykorzystanie gąbek polerskich – to działania, które podejmujemy rzadko lub wcale. Czy warto je wykonać?

Brudny jak samochód

Nie ma co się oszukiwać, samochody są brudne. Każdego dnia do lakieru szyb czy felg przykleja się nowy rodzaj zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na stan naszego auta. Zimą jest to czarna sadza z kominów, wiosną pył z drzew i żywica, latem piasek, zaś jesienią liście. Do tego dochodzi brud „pozasezonowy”, czyli ptasie odchody czy zacieki po deszczu. Kierowcy każdego dnia muszą sobie radzić z tymi niedogodnościami. Jednak mało kto myje samochód codziennie. To kosztuje czas – trzeba dojechać na myjnię, niekiedy poczekać w kolejce, umyć auto i wrócić do domu. A dokładne, domowe mycie jest jeszcze dłuższe. Czy warto je wykonać?

Aktywna piana dla perfekcyjnego lakieru

Na powyższe pytanie odpowiadamy: „jak najbardziej”. Zawsze warto dokładnie umyć samochód. Szczególnie wtedy, gdy mamy odpowiedni sprzęt i możliwości. Np. w przypadku aktywnej piany niezbędna jest myjka ciśnieniowa, przy pomocy której nakładamy specyfik. Aktywna piana to „podkład”, który nakładamy przed myciem zasadniczym. Usuwa ona większość zanieczyszczeń oraz zmiękcza te najcięższe do usunięcia. Ta metoda jest o wiele skuteczniejsza niż standardowe mycie na bezdotykowej myjni samochodowej, ponieważ używamy lepszych środków i bardziej przykładamy się do mycia. Gdy już nasze auto błyszczy i wysechł, możemy przejść do odtłuszczania lakieru samochodowego. Woda i chemia myjąca nie poradzi sobie z każdym rodzajem brudu. W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że tłuszcz i jego pochodne są niezwykle trudne do usunięcia. Dlatego przy okazji dokładnego mycia nie zaszkodzi również sięgnąć po produkty służące do odtłuszczania.

Gąbki polerskie do polerowania lakieru

Na sam koniec przyspieszonego „odmładzania” lakieru wykorzystujemy gąbki polerskie i wosk. Jeżeli chcemy tylko nawoskować samochód, nie potrzebujemy do tego używać maszyny polerskiej. Wystarczy odrobina siły i użycie gąbki polerskiej, by nasz lakier wyglądał o wiele lepiej. Możemy woskować na mokro lub na sucho, jednak niezależnie od metody zawsze należy przestrzegać sposobu użycia wosku napisanej na opakowaniu. Gąbki polerskie sprawdzą się równie dobrze, co ściereczki z mikrofibry, więc możemy użyć każdej z nich. Aktywna piana, odtłuszczanie lakieru samochodowego i polerowanie sprawią, że twój lakier będzie błyszczał jak nowy.

Zestaw sprzęgła z kołem dwumasowym – dlaczego komplet i jak to działa?

0

Wielu kierowców oszczędza tam, gdzie nie powinni tego robić, czyli przy poważnych naprawach bardzo złożonych układów przenoszących ogromne naprężenia i ogromną energię na kolejne elementy zestawu przeniesienia napędu. Jednym z nich jest właśnie sprzęgło, przy którym w większości współczesnych samochodów jest również koło dwumasowe, łożysko oporowe i inne pomniejsze elementy. Chociaż zwykle zużyte sprzęgło nie wpływa znacząco na jakość tłumienia drgań przez koło dwumasowe, to dobrze jest wymienić cały komplet sprzęgła naraz, co oszczędzi poważnych awarii i kosztownych napraw w przyszłości. Dlaczego tak jest i jak to wszystko działa od strony technicznej pokrótce postaramy się omówić w poniższych paragrafach…

Przegląd instalacji LPG w Szczecinie – profesjonaliści do twoich usług

0

Coraz więcej kierowców decyduje się instalację lpg w samochodzie. Gaz jest stosunkowo tani, wiec szczególnie u osób, które codziennie muszą pokonywać dalekie odległości to bardzo sensowny pomysł. Warto zauważyć, że gaz w samochodzie pozwala na dużą oszczędność, gdyż ceny paliwa, jak i oleju napędowego są bardzo wysokie.

Instalacja lpg w samochodzie- obowiązki kierowców

Oczywiście zamontowanie gazu samochodzie jest korzystne ze względu na jego cenę. Jednak wymaga od kierowców częstych przeglądów, aby sprawdzić, czy cała instalacja działa prawidłowo. Oczywiście nie chodzi tylko o coroczny przegląd w stacji kontroli pojazdów, do którego zobowiązany jest każdy kierowca. Kontrola samochodu na gaz jest droższa niż w przypadku samochodów na benzynę o około 30 procent. Jednak biorąc pod uwagę ceny gazu to i tak można bardzo dużo zaoszczędzić.

Przegląd gazu w samochodzie powinien być co 15 tysięcy kilometrów. W przypadku instalacji z wtryskiem gazu jeszcze rzadziej.

Przegląd instalacji gazowej- Szczecin

Przegląd instalacji gazowej obejmuje  sprawdzenie szczelności układu. W razie konieczności można wymienić filtry zarówno fazy ciekłej, jak i lotnej. Zaletą jest także podłączenie samochodu do komputera diagnostycznego, dzięki temu można dużo dowiedzieć się w jakim stanie jest instalacja, jak i czy nie trzeba dokonać jej naprawy.  Koniecznie również trzeba sprawdzić mapę wtrysku, aby ograniczyć niebezpieczeństwo bardzo dużej awarii, zatem i kosztów. Konieczne trzeba także zwrócić uwagę na reduktor i membranę. Stąd należy także wybierać dobrej jakości podzespoły, a pracowały one dłużej i były sprawne. Wybierając tanie podzespoły tak naprawdę oszczędność jest tylko pozorna.

Gdzie dokonywać przeglądu instalacji lpg?

Przegląd instalacji gazowej może być wykonany przez mechaników w serwisie samochodowym. Warto jednak zwrócić uwagę, czy dysponuje on odpowiednim sprzętem, który dedykowany jest do określonych typów instalacji lpg. Jeżeli tak, wtedy mamy pewność, że praca zostanie wykonana dokładnie i precyzyjnie, a wszystkie ewentualne awarie zostaną w porę wykryte

Kiedy niezbędna jest wymiana opon?

0

Posiadanie auta, to nie tylko jego użytkowanie w sensie wygody. O pojazd trzeba dbać, aby służył nam jak najdłużej. Przegląd techniczny, który jest obowiązkowy, to nie wszystko. Podczas użytkowania samochodu wiele rzeczy się zużywa, co w konsekwencji może doprowadzić do awarii, bądź też wypadku drogowego. Ważne jest zatem, aby osobiście doglądać swojego auta, ponieważ wielu nieprzyjemnościom można zapobiec właśnie w ten sposób. Czasami raz wydane pieniądze, jako inwestycja w pojazd jest dobrym wyborem.

Gdzie kupić dobrą, używaną Hondę?

0

Chociaż na polskim rynku motoryzacyjnym znajduje się wiele samochodów z drugiej ręki, to jednak znalezienie dobrego pojazdu wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Szczególne trudności dotyczą dobrych marek, na przykład takich jak Honda. Gdzie można kupić dobrą Hondę z drugiej ręki?

5 czynników, na które należy zwrócić uwagę, wybierając opony

0

Dbanie o stan ogumienia we własnym aucie nie sprowadza się wyłącznie do kontroli poziomu ciśnienia wewnątrz opon, stanu bieżnika oraz ich wymiany z letnich na zimowe na odpowiedni okres. Niezwykle istotną kwestię stanowi sam wybór opon, o którym nie powinien decydować przypadek. Oszczędzanie odbija się na bezpieczeństwie, a nieprawidłowe właściwości na komforcie i radości z jazdy.

Symetryczne, asymetryczne czy kierunkowe?

Bieżnik na oponie może układać się w różny sposób i na tej podstawie wyróżniamy ogumienie symetryczne, asymetryczne oraz kierunkowe. Na czym polegają różnice? W pierwszym przypadku wewnętrzna strona bieżnika stanowi odbicie lustrzane zewnętrznej. W przypadku opon asymetrycznych tak nie jest – strona wewnętrzna zapewnia stabilność na suchej nawierzchni, zewnętrzna odprowadza wodę. W oponach kierunkowych bieżnik ma kształt jodełki.

Opony symetryczne w ten sposób zapewniają niższe zużycie paliwa i wolniejszą degradację bieżnika, jednak zwłaszcza na mokrej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, a pokonywanie zakrętów staje się trudniejsze. Konstrukcja opon asymetrycznych niezależnie od nawierzchni eliminuje te wady, ale auto może odznaczać się wyższym spalaniem. Dobrą przyczepność daje ogumienie kierunkowe – mniej żywotne, ale cenne przy intensywnej jeździe, ułatwiające hamowanie i przyspieszanie. Wybór odpowiedniego ogumienia musi więc zależeć od preferencji kierowcy.

Pochodzenie opon

Wiele osób rozważa zakup opon używanych jako tańszej alternatywy. To błąd! Nawet jeśli bieżnik wciąż jest w dobrym stanie, pochodzenie ogumienia nie jest do końca znane. Ponadto było ono prawdopodobnie wykorzystywane w aucie o innych parametrach, co znacznie pogorszy właściwości jezdne. Nie warto także inwestować w ogumienie nieznanych, chińskich marek. Te mieszanki charakteryzują się szybszym zużyciem bieżnika, a opony mało precyzyjnym wykonaniem.

Indeks prędkości

Przy wyborze opon poza ich rozmiarem należy zainteresować się indeksem prędkości. Jego wartość określa prędkość, z jaką maksymalnie może poruszać się auto na tym ogumieniu i należy dostosować je do maksymalnych osiągów maszyny. W przeciwnym razie możliwy jest nawet wybuch opony w trakcie jazdy z wyższą prędkością, co doprowadzi do sytuacji krytycznej.

Energooszczędność

Trend, by oszczędzać energię – w tym przypadku paliwo – nie ominął również opon. Od pewnego czasu na rynku znajdziemy opony ekologiczne, które charakteryzują się niższym oporem toczenia, a więc mniejszym zużyciem paliwa i niższa emisją CO2. Być może te mało elastyczne mieszanki nie spowodują problemów w trakcie powolnej jazdy po mieście, ale na trasie możemy odczuć trudność przy wchodzeniu w zakręty, przyspieszaniu i hamowaniu.

Opony oznakowane czy uniwersalne?

Kierowcy, którzy pragną, by ich maszyna osiągała swój optymalny potencjał, powinni rozważyć zakup opon znakowanych. Są one nie tylko dopasowane do auta rozmiarem oraz innymi parametrami, ale także projektowane wraz z kolejnymi modelami aut i im dedykowane. Dobrym przykładem jest seria oznakowanych, homologowanych opon Pirelli P Zero, która po debiucie na torze wyścigowym w latach 80. szybko rozprzestrzeniła się wśród aut seryjnych. Obecnie nie dotyczy to wyłącznie aut sportowych, ale także spotykanych na drogach wygodnych sedanów. Zastosowanie tego rodzaju ogumienia, które cechuje się doskonałą precyzją wykonania, sprawi, że poprawią się osiągi auta. To także gwarancja niezawodnego działania elektroniki i układów wspomagających hamowanie. Opony dedykowane autom premium projektuje się także, uwzględniając upodobania ich właścicieli, co nie pozostaje bez znaczenia.

Poziomowanie przyczepy kempingowej

0

Niemal wszystkie obecnie dostępne na rynku przyczepy kempingowe wyposażone są w podpory, dające możliwość nie tylko ustabilizowania przyczepy na każdym rodzaju gruntu, ale również dające możliwość wypoziomowania całej przyczepy. Co warto wiedzieć o podporach w przyczepie kempingowej i na co należy szczególnie uważać?

Bezpieczny transport ładunków

0

Pasy transportowe stanowią jedne z najpopularniejszych akcesoriów służących do bezpiecznego transportu ładunków. Sprawdzą się w przypadku przewozu dużego ładunku o różnych kształtach, jak i mebli czy zwykłego bagażu podróżniczego.

Zabezpieczenie ładunku na przyczepce

W celu zabezpieczenia ładunku znajdującego się na przyczepce niezbędne są pasy ściągające. Ich zasada działania jest analogiczna do zasady działania paska do spodni. Pasy te nazywane również są pasami jednoczęściowymi. Stosowane są głównie w przypadkach, gdy na przyczepce nie ma miejsca by zaczepić haki. Pasy ściągające sprawdzą się w momencie, gdy niezbędne okazuje się spięcie ze sobą dwóch ładunków. Wśród dostępnych na rynku opcji odnaleźć można również pasy ściągające do bagażu oraz pasy służące do montażu dużych banerów.

Gdzie znaleźć pasy transportowe?

Po pasy transportowe najłatwiej sięgnąć do sklepu internetowego www.twojepasy.pl. Szczegółowe opisy oferowanych produktów sprawiają, że dobranie odpowiedniego modelu nie powinno stanowić problemu nawet dla laików w temacie transportu. Wśród dostępnych na rynku modeli odnaleźć można pasy transportowe z napinaczem, pasy ściągające, pas stworzone z myślą o transporcie z wykorzystaniem lawety, pasy do opasania czy pasy bagażowe.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pasów transportujących?

Istotne jest tutaj zamówienie pasów spełniających normę PN-EN 12195-2:2003. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję najwyższej jakości zakupionego produktu. Certyfikowane produkty to synonim bezpiecznego użytkowania.

Audi Kraków

0
Audi Kraków

Audi pochodzi od niemieckiego producenta samochodów osobowych, Augusta Horcha. Logo Audi składa się z czterech przeplatających się pierścieni symbolizujące cztery firmy produkujące samochody – Horch, Audi, Wanderer i DKW. Jedną z głównych koncepcji jakie zapewniły sukces marce Audi było precyzyjnie podporządkowanie poszczególnych marek do wybranego segmentu rynku, które pozwoliło na wprowadzenie wzajemnie uzupełniającej się palety modeli. Fabryka Audi jest twórcą wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych. W ten sposób powstał model Audi Front Typ UW, samochód klasy średniej, przy którym nowy zakład po raz pierwszy wykorzystał efekt synergii. Ważną cechą nowego Audi Kraków był napęd na przednią oś. Skorzystano w nim doświadczenia z DKW z napędem na przednie koła samochodu klasy średniej. Jako jednostka napędowa służył sześciocylindrowy, 2-litrowy silnik firmy Wanderer, nadwozie limuzyny pochodziło z działu budowy karoserii Horcha, zaś kabriolety budowane były przez znakomitego producenta nadwozi Glaser z Drezna. Fabrykacja seryjna Audi Front Typ UW rozpoczęła się wiosną 1933 roku. Rok później produkcja Audi została przeniesiona do znajdującego się w pobliżu zakładu Horch, aby zrobić miejsce w zakładzie Audi dla stale rosnącej produkcji DKW.

Audi Kraków W roku 2013 Audi wyprodukowało około 710 095 samochodów z napędem quattro, najczęściej sprzedawanym Audi jest model Q5 oraz Audi A4. W 1985 roku Audi było na drugim miejscu najlepszym producentem samochodów na świecie, który rozpoczął seryjną produkcję w pełni ocynkowanych karoserii. Pierwszym wyprodukowanym modelem było Audi 100. Audi jako pierwszy niemiecki producent samochodów otrzymało certyfikat dopuszczenia do ruchu pojazdów z katalizatorem. Samochody Audi oraz ich zaawansowana technika zdobywają wiele prestiżowych oraz światowych nagród. W dorocznym konkursie silników spalinowych stosowanych w samochodach osobowych, International Engine of the Year, Audi zwyciężyło już dziesięć razy. W latach 2005-2009 zdobywało ten prestiżowy tytuł dzięki silnikowi 2.0 TFSI wygrywającemu w kategorii od 1.8 do 2 litrów. Poszczególne modele Audi na przestrzeni lat zdobywały także szereg nagród branżowych oraz konsumenckich. A są to takie nagrody jak, Złota Kierownica, Auto Lider, Fleet Award oraz Best Cars.

W roku 1981 Audi było pierwszą marką, która w samochodzie rajdowym zastosowała napęd na cztery koła. Rajdowe Audi Quattro posiadało również silnik turbo, które było nowością w tamtym czasie. Dzięki tym rozwiązaniom, Audi Kraków było czołową oraz niepokonaną marką w rajdach samochodowych. Salony Audi dostępne są w większych miastach na terenie Polski. Dostępne są salony Audi Kraków, salon VW Kraków oraz salony VW w Warszawie oraz w Nowym Sączu.

Auto Skup Sosnowiec

0
Auto Skup Sosnowiec

Firma Auto Skup Sosnowiec skupuje wszystkie samochody osobowe, dostawcze oraz terenowe w każdym stanie. Głównie skupują auta sprawne, ale także uszkodzone, powypadkowe, skorodowane, sprawdzone oraz rozbite. Skupy aut używanych działają na prostej zasadzie. Skupują one auta poniżej ceny rynkowe, następnie odsprzedają je z odpowiednim zyskiem. Auto Skup Sosnowiec to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, na którym zależy jak najszybsze sprzedanie auta. Ogromną zaletą skupu aut jest to, że działają 7 dni w tygodniu oraz oferują dojazd do klienta. Z pewnością jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą sprzedać luksusowe lub też zabytkowe auto w przystępnej cenie. Największe skupy w Polsce są w stanie zaoferować swoim klientom 90% ceny rynkowej, co w połączeniu z płatnością od ręki jest bardzo dobrą ofertą. Mniejsze firmy, które głównie skupiają się na lokalnych rynkach oferują kwoty w granicach 65% – 75%, dlatego warto skorzystać ze skupów aut, które zaoferują najkorzystniejsze ceny.

W jaki sposób wybrać najlepszy skup aut?

Wybór odpowiedniego skupu aut, na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo prosty. Wystarczy wbić w Internet miejsce, które chcemy wyszukać i w kilka minut uda nam się odnaleźć informację na temat skupu aut, w naszej okolicy. Jednakże w wynikach ukażą się nam setki potencjalnych firm, przez co trafienie na profesjonalny skup samochodów używanych, który zaoferuje nam najkorzystniejsze ceny oraz warunki, wcale nie jest takim prostym zadaniem. Znakomitym rozwiązaniem będzie wybranie dużej firmy, która prowadzi skup aut o ogólnopolskim zasięgu. Takie firmy zajmują się odkupywaniem samochodów każdego rodzaju oraz każdej marki. Korzystając z usług największych firm, zawsze będziemy mogli liczyć na rozsądną cenę. Przed wyborem odpowiedniego skupu aut, rozsądnie jest także sprawdzić opinie innych użytkowników o danej firmie w Internecie.

Czy warto jest sprzedać samochód w skupie?

Auto Skup SosnowiecRynek samochodowy w naszym kraju jest bardzo bogaty oraz silnie popularny, przez co sprzedaż samochodu używanego w dobrym stanie, jest naprawdę czasochłonnym oraz trudnym zadaniem dla klienta. Osoby, które pierwszy raz planują sprzedać swoje auto powinni uzbroić się w cierpliwość. Auto Skup Sosnowiec odkupi nasze auto od ręki, płacąc gotówką oraz gwarantując możliwość samodzielnego odebrania samochodu z dowolnego miejsca. Auto skup Sosnowiec jest bardzo wygodnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem i co najważniejsze jest to najbardziej opłacalny sposób pozbycia się auta w przestępnej cenie.