12.1 C
Warsaw
niedziela, Czerwiec 13, 2021

Jak sprawdzić czy samochód jest ubezpieczony?

0
Jak sprawdzić czy samochód jest ubezpieczony

Obowiązkowe ubezpieczenie auta to rzecz, którą każdy kierowca powinien mieć i o którą należy dbać. Jego brak może skutkować poważnymi konsekwencjami nie tylko dla kierowcy, lecz także dla innych uczestników ruchu drogowego. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy chcemy sprawdzić obecność OC w możliwie jak najsprawniejszy i najdokładniejszy sposób? Gdzie szukać takich informacji i kiedy się nam one szczególnie przydadzą?

  1. Kiedy warto sprawdzić, czy samochód jest ubezpieczony?
  2. Jak sprawdzić, czy auto jest ubezpieczone?
  3. Jakie są konsekwencje braku aktualnego ubezpieczenia?

Kiedy warto sprawdzić, czy samochód jest ubezpieczony?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC to ważny aspekt posiadania samochodu. Jego brak może nam poważnie zaszkodzić, dlatego czasem dobrze jest sprawdzić, czy jest ono aktualne. Najczęściej będziemy tego potrzebować w dwóch sytuacjach:

  • gdy uczestniczymy w kolizji lub wypadku na drodze: dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy zadowalamy się samym oświadczeniem stron. W przypadku, gdy sprawca nie będzie posiadał aktualnej polisy, my będziemy mieć problem z wyegzekwowaniem zapłaty za szkody;
  • gdy kupujemy używany samochód: w sytuacji, gdy chcemy nabyć używane auto, jego poprzedni właściciel musi przekazać nam polisę OC w momencie jego zakupu. Zawsze też warto sprawdzić, czy aby na pewno ona istnieje.

W sytuacji, gdy odkryjemy brak polisy, możemy spotkać się z różnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://rankomat.pl/samochod/jak-sprawdzic-czy-samochod-jest-ubezpieczony.

Jak sprawdzić, czy auto jest ubezpieczone?

Jeżeli chcemy zobaczyć, czy konkretny samochód posiada obowiązkowe ubezpieczenie, możemy to zrobić na kilka sposobów: na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, poprzez aplikację mobilną „Na Wypadek”, a także przez system CEPiK. Dobrze jest znać wszystkie te sposoby, ponieważ mogą przydać nam się w najmniej odpowiednim momencie. Przykładowo, niekoniecznie musimy mieć dostęp do strony w momencie, gdy doszło do wypadku. Szybkie sprawdzenie aplikacji mobilnej będzie już jednak jak najbardziej osiągalne.

Jakie są konsekwencje braku aktualnego ubezpieczenia?

W przypadku braku polisy OC jedną z podstawowych kar jest wysoka grzywna. Jednak w przypadku, gdy uczestniczyliśmy w zdarzeniu drogowym, to niekoniecznie będzie ona naszym największym zmartwieniem. W takiej sytuacji będziemy musieli zwrócić do UFG wszystkie koszty naprawy pojazdu poszkodowanego, a także jego leczenia, jeżeli było ono konieczne. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://rankomat.pl/.

Dobry mechanik BMW – co wyróżnia specjalistów od tych samochodów?

Dobry mechanik BMW

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie wymaga nie tylko regularnej pielęgnacji, ale także  wymiany zużytych komponentów. Dobrze, gdy wszelkie naprawy realizujemy w jednym, sprawdzonym warsztacie. Jak więc znaleźć takie miejsce?

Warsztat BMW – co decyduje o jego profesjonalności?

Nikt z nas nie lubi sytuacji, kiedy musi zostawić auto u mechanika. Niestety, takie dni są konsekwencją posiadania samochodu. Części w każdym aucie zużywają się i konieczna jest ich wymiana, by nie doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń, a także zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy. Dlatego powinniśmy poszukać w naszej okolicy mechanika, który będzie w stanie nie tylko skutecznie zdiagnozować usterkę, ale i prawidłowo wymienić zużytą część. Nie chcielibyśmy przecież, by auto spędziło zbyt dużo czasu w warsztacie lub byśmy ponownie musieli odwiedzić mechanika z tego samego powodu. Dlatego powinniśmy korzystać z usług prawdziwych profesjonalistów. Szukajmy warsztatów zajmujących się kompleksową naprawą aut danej marki, np. BMW. W ten sposób będziemy mieć pewność, że mechanicy doskonale znają rozwiązania i mechanizmy zastosowane w tych modelach.

Dobry mechanik BMW – gdzie go znaleźć?

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, do kogo udamy się  z naszym samochodem, powinniśmy wykonać odpowiedni research. Popytajmy znajomych i rodzinę, jakie mają doświadczenia w tej kwestii. W sieci możemy także znaleźć liczne opinie na temat danego mechanika. Takie wskazówki mogą okazać się niezwykle pomocne. Dobrym wyborem będą także wspomniane wcześniej warsztaty współpracujące oficjalnie z konkretnym producentem. Taki serwis dokonuje napraw zgodnie z zaleceniami producenta i posiada odpowiednie do tego urządzenia. Więcej dowiesz się pod tym linkiem https://bmw-slusarczyk.pl/. Dobry mechanik od BMW będzie także korzystał z oryginalnych części oraz wysokiej jakości zamienników. W ten sposób uda się skutecznie usunąć usterkę. Dlatego warto poszukać takiego warsztatu w swojej okolicy. Wówczas będziesz mieć pewność, że podejmowane działania są potrzebne i poprawią komfort jazdy.

Odszkodowanie po stłuczce w 5 krokach

0
Odszkodowanie po stłuczce

Wielu kierowców nie wie, jak dokładnie należy postąpić po kolizji. Przez zdenerwowanie wywołane udziałem w zdarzeniu drogowym mogą zapomnieć o kilku czynnościach, które są potrzebne w procesie likwidacji szkody. Dla kierowców poszukujących prostych rozwiązań w stresującej sytuacji przygotowaliśmy krótką instrukcję postępowania po stłuczce.

Dlaczego warto wynająć kampera?

0
camper wynajem Warszawa

Chcesz wyjechać na wakacje, ale nie zamierzasz płacić za drogi pokój hotelowy? A może jesteś miłośnikiem spędzania urlopu blisko natury? Jeśli tak, dobrym wyborem okaże się dla Ciebie kamper, czyli specjalny, duży pojazd, który posłuży nie tylko do dotarcia na miejsce. Stanie się Twoim miejscem wypoczynku.

Spokojnie, wcale nie namawiamy Cię do kupienia drogiego pojazdu. Na rynku działa wiele firm oferujących camper wynajem. Warszawa jest jednym z tych miast, które zapewniają dostęp do wielu podmiotów tego typu. Wystarczy tylko poszukać. Bez większych trudności znajdziesz ofertę, która okaże się atrakcyjna zarówno pod względem cenowym, jak i wyposażenia pojazdów.

Wynajem kampera na wakacje – na co mogę liczyć?

Jednak po kolei. Zanim sięgniesz po portfel, musisz zastanowić się, czego oczekujesz. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na to, jakie dokładnie usługi wynajmu zapewniają wspomniane firmy. W większości przypadków swoje wozy udostępniają na co najmniej kilka dni, jednocześnie podając ceny dobowe. Ile więc kosztuje wynajęcie kampera na cały tydzień? W zależności od firmy i wyposażenia pojazdu, cena takiej usługi przeważnie wynosi od około 3 do około 5 tysięcy złotych. Mając na uwadze to, że poza wynajęciem kampera nie musimy zajmować się szukaniem noclegu, jest to bardzo dobra oferta.

Zwłaszcza że same pojazdy zazwyczaj gwarantują szereg wygód, spośród których wymienić należy między innymi:

  • przestronne wnętrze – co najmniej kilka miejsc noclegowych,
  • klimatyzację,
  • sprzęt RTV/AGD – telewizory, radia, kuchenki, mikrofale, a nawet grille,
  • oświetlenie LED,
  • zbiorniki czystej wody.

Niektóre firmy oferują również tak zwane pakiety zimowe, dzięki którym podróż kamperem jest możliwa także w okresie jesienno-zimowym. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając konkretną ofertę? Oczywiście na opiniach, jakimi cieszy się interesująca nas firma. Jest to najlepszy sposób na to, by sprawdzić faktyczny poziom realizowanych usług i obsługi klienta. Jeśli w przeszłości pojawiły się jakiekolwiek problemy, z pewnością dowiemy się o nich jeszcze przed podpisaniem umowy.

Tak rozumiana analiza jest bardzo ważna w przypadku takich usług jak wypożyczenie kampera. Warszawa jest przykładem miasta w którym działa profesjonalna wypożyczalnia. Cena nigdy nie powinna być jedynym kryterium wyboru. W przypadku wyboru tanich, niesprawdzonych ofert początkowe oszczędności mogą okazać się wyłącznie pozorne, a my będziemy musieli zmagać się z szeregiem niedogodności, przez które wymarzony wyjazd wakacyjny okaże się najprawdziwszym koszmarem.

Jaki w prosty sposób poprawić oświetlenie ciągnika?

0
ciągnik

Pojawienie się na rynku nowej generacji energooszczędnych, a przy tym niezwykle wydajnych źródeł światła, otworzyło przed rolnikami, również użytkownikami leciwych już maszyn, możliwość ich łatwej modyfikacji. Lampy robocze LED nie pobierają dużej ilości energii, a zatem nie obciążają zbyt mocno akumulatorów i alternatora. Jednocześnie w znaczący sposób poprawiają funkcjonalność pojazdu, zwiększając bezpieczeństwo i komfort pracy przy niesprzyjającej aurze i po zmroku.

Zalety oświetlenia LED

Największą zaletą nowoczesnych ledowych lamp roboczych jest niezwykle korzystny stosunek ilości pobieranej przez nie energii do jasności ich świecenia. Profesjonalne reflektory oferują moc świetlną rzędu kilku tysięcy lumenów, co odpowiada jasności świecenia dwóch lub trzech tradycyjnych żarówek żarowych o mocy 100 W każda. Takie lampy robocze LED zużywają przy tym zaledwie kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt watów, a tym samym nie przyczyniają się do zbyt dużego obciążenia akumulatora i alternatora. Co warte podkreślenia, oświetlenie ledowe to nie tylko duża energooszczędność, ale i znacznie większa niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła trwałość. Diody charakteryzują się dużą odpornością na wibracje i wstrząsy, a zatem znakomicie spisują się w charakterze dodatkowych reflektorów instalowanych na ciągnikach lub innych maszynach rolniczych.

Rodzaje reflektorów do ciągników i maszyn rolniczych

W sprzedaży znaleźć można różnorodne lampy robocze LED, od potężnych reflektorów przeznaczonych do instalacji na dachach ciągników, oświetlających drogę przed pojazdem, przez reflektory boczne i tylne, dzięki którym pojazd jest lepiej widoczny po zmroku, po bezprzewodowe lampy tylne, które dla bezpieczeństwa można instalować na przyczepach lub innych maszynach rolniczych, gdy podstawowe oświetlenie zawiedzie lub wydaje się niewystarczające. Wśród roboczych lamp LED znaleźć można modele o różnych kształtach i systemach mocowania, o zróżnicowanej mocy świetlnej, ilości diod i maksymalnej wartości pobieranej energii.

Jeśli podstawowe oświetlenie ciągnika rolniczego lub innego rodzaju maszyny wydaje Ci się niewystarczające, chcesz zwiększyć komfort pracy po zmroku i poprawić widoczność pojazdu na drodze, inwestycja w zestaw nowoczesnych lamp ledowych roboczych, dedykowanych ciągnikom, maszynom rolniczym i budowlanym, wydaje się jak najbardziej słuszna. Takie reflektory są tanie, proste w montażu, a przy tym niezwykle trwałe. Z powodzeniem można instalować je również w maszynach starszej generacji.

Nowoczesna stacja kontroli pojazdów – co wybrać?

0
Nowoczesna stacja kontroli pojazdów

Jaka powinna być rzeczywiście profesjonalna stacja kontroli pojazdów Bytom? Nie masz innej możliwości i musisz w najbliższym czasie postawić na takie właśnie podmioty? Jakie zatem cechy tych firm warto brać pod swoją uwagę?

Szukasz czegoś w Katowicach? Albo w Zabrzu? A może akceptujesz też jednocześnie niedaleko położone stacje? W takiej sytuacji warto wiedzieć, że profesjonalna firma zajmują się tym tematem znajduje się chociażby w Bytomiu. To nie wszystko. Można bowiem znaleźć podmiot wywodzący się z tej marki również na terenie Chorzowa. W związku z tym mieszkańcy naprawdę wielu miast, miasteczek itp. mogą swobodnie zdecydować się właśnie na to konkretne rozwiązanie. A dlaczego taki aspekt, jak lokalizacja ma zaś fundamentalne znaczenie? Nie wspominamy o tym ogólnie przypadkowo. Trzeba zwrócić uwagę między innymi na taki czynnik, że bardzo profesjonalna stacja kontroli pojazdów Bytom położona relatywnie niedaleko nas to szansa, by zaoszczędzić. Nie tylko pod względem czasu, ale tak samo również pieniędzy. A jak ktoś ma problemy z wozem, to nie będzie chętny jechać na przykład kilkadziesiąt kilometrów w zupełnie inne rejony, prawda? Nowoczesna stacja kontroli pojazdów Bytom to również bardzo wykwalifikowany personel. Włodarze mocno dbają bowiem o ten aspekt w czasie rekrutacji. Z jednej strony są to osoby, które tak naprawdę już teraz posiadają bardzo dobre kwalifikacje. Z drugiej strony bardzo chcą się rozwijać na tej konkretnej płaszczyźnie. Liczy się również to, że profesjonalna stacja kontroli pojazdów Bytom, która jest często odwiedzana przez Klientów indywidualnych oraz biznesowych, posiada po swojej stronie również nowoczesny sprzęt. Jest on zaś niezbędny, by wykonywane zadania były realizowane nie tylko szybko, ale także bardzo dokładnie.

Jakie usługi wykonuje zaś praktycznie codziennie nowoczesna stacja kontroli pojazdów Bytom? Są to na przykład przeglądy podstawowe. Chodzi zaś o pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Masz niedługo termin wykonania tego zadania? Chcesz, by wszystkim zajęli się zaś prawdziwi specjaliści od tego zagadnienia? W takiej właśnie sytuacji dobrym wyborem będzie stacja kontroli pojazdów Bytom. Czasami jest tak, że podstawowy przegląd mamy zrobiony, ale i tak samodzielnie zgłaszamy się do konkretnego miejsca. Po to, by fachowcy dokładnie sprawdzili, co jest powodem tego, że nasze samochody nie jeżdżą do końca optymalnie. Pamiętaj, by tej sprawy zaś nie bagatelizować, ponieważ ma to wpływ przede wszystkim na nasze bezpieczeństwo. Tak samo, jak pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy jeszcze pomaga nowoczesna, często wybierana stacja kontroli pojazdów Bytom, która ma swoje siedziby w takich miastach, jak nie tylko Bytom, ale również Chorzów (na przykład z Katowic trzeba tam jechać tylko 20 minut do tych lokalizacji)? Okazuje się, że eksperci wykonują bez żadnego problemu również rozmaite przeglądy powypadkowe. Masz problem? Uczestniczyłeś ostatnio w poważnym wypadku albo relatywnie drobnej kolizji? W takiej właśnie sytuacji warto zdecydować się na pomoc dobrej jakości ekspertów. Fachowa stacja kontroli pojazdów Bytom jest zatem pod tym względem naprawdę na wagę złota. Specjaliści wykonują przeglądy powypadkowe i oceniają, czy konkretne auto nadaje się do dalszej jazdy, czy konieczne jest jego złomowanie itp.

Jakie jeszcze usługi są wykonywane przez specjalistów? To również przeglądy samochodów, które są przystosowane do zasilania gazem. Masz zamiar coś takiego kupić i chcesz sprawdzić przed wydaniem pieniędzy? W takiej właśnie sytuacji warto zdecydować się na pomoc odpowiednich ekspertów. Fachowa stacja kontroli pojazdów Bytom realizuje również przeglądy uwzględniając samochody, które są sprawdzane pod kątem tego, czy będą mogły swobodnie i rzecz jasna bezpiecznie ciągnąć przyczepy. A może sprowadziłeś wozy z zagranicy? Chcesz sprawdzić, czy wszystko z nimi jest w jak najlepszym porządku? Znowu musi być wybrana zatem nowoczesna, rekomendowana stacja kontroli pojazdów Bytom. Fachowcy wykonują również szereg innych zadań. Interesuje Cię jeszcze więcej informacji na ten temat? W takim razie serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułem na stronie internetowej https://toyota-czajka.pl/stacja-kontroli-pojazdow.

Gdzie zaopatrywać się w płyn AdBlue?

0
dystrybutor adblue

Jednym z podstawowych skutków korzystania z samochodu jest emisja dwutlenku węgla. Innym istotnym problemem jest też to, że w wyniku spalania oleju napędowego przez silnik tworzą się szkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego związki lotne. Są to przede wszystkim tlenki azotu. Ich obecność jest standardowym elementem raportów o stanie powietrza. Zależy najczęściej od natężenia ruchu w danym miejscu i ilości poruszających się po drogach samochodów z silnikiem w typie Diesla.

Oświetlenie w samochodzie – poradnik dla amatorów tuningu

0
Oświetlenie w samochodzie

Zadaniem tuningu jest przede wszystkim poprawić parametry jazdy pojazdu, a także – jego aspekty wizualne. Pod tym ostatnim względem, do tuningu należy zaliczyć wszystkie dodatkowe elementy, które wpływają na kształt sylwetki samochodu oraz jego wygląd. Szczególnie istotne jest oświetlenie, za pomocą którego możemy wprowadzać przyjemne dla oka modyfikacje. Poniżej podpowiadamy – po jakie formy oświetlenia do samochodu warto sięgać, jakie są zalety wykorzystania zestawów oświetlenia LED oraz gdzie warto się w nie zaopatrzyć.

Oświetlenie LED do twojego samochodu

Niemal każdy sklep tuningowy dysponuje specjalnymi zestawami oświetlenia LED przeznaczonymi do używania w samochodach. Ten typ oświetlenia jest niezwykle pomocny, a w wielu sytuacjach niezastąpiony. Przede wszystkim – jest to oświetlenie bezpieczne i łatwe w zamontowaniu. Ponadto, nie zużywa dużo energii w czasie pracy, a możliwości przez nie oferowane są bardzo atrakcyjne.

Lampy LED zastępują między innymi żarówki samochodowe. Ich instalacja jest prosta – wymaga odmontowania standardowej żarówki i umieszczenia w jej miejscu zestawu oświetlenia LED. Nie potrzeba korzystać z żadnych dodatkowych przełączników lub innych modułów.

Oczywiście, nie zawsze lampy LED będą pasować do standardowych halogenów. Jeśli w naszych reflektorach stosuje się żarówki typu H1, H4, HB4 lub H7 – nie powinno być większych problemów. Warto jednak upewnić się, że sklep tuningowy z którego asortymentu korzystany posiada żarówki kompatybilne z reflektorem w naszym pojeździe.

Korzyści płynące z zastosowania oświetlenia LED

Rozmaite powody stoją za zmianą standardowego oświetlenia na LEDowe. Przede wszystkim jest ono jaśniejsze, bardziej wyraźne i przez to – bezpieczniejsze niż standardowa żarówka halogenowa. Jasność przeciętnego zestawu LED może dochodzić nawet do 2 tysięcy lumenów.

Ponadto, światło LED wygląda bardziej nowocześnie oraz ma niestandardową temperaturę barwy. W rezultacie – po prostu prezentuje się lepiej, co często jest głównym powodem wyboru tego typu oświetlenia.

Warto również podkreślić, że oświetlenie LED jest bardziej trwałe i wytrzymałe w porównaniu do standardowych halogenów. Odznacza się dłuższą żywotnością oraz odpornością na drgania i nagłe wstrząsy. Z pewnością docenią to wszyscy polscy kierowcy poruszający się na naszych krajowych, wyboistych drogach, który jakość nie pozostaje bez wpływu na sprawność podzespołów w naszym pojeździe.

Gdzie kupować oświetlenie do pojazdu?

Systemy oświetlenia LED do samochodów osobowych możesz nabyć w wielu sklepach tuningowych, zarówno stacjonarnych jak i tych działających w internecie. Szczególnie wart polecenia jest sklep Chromemaster Automative, dostępny pod adresem: https://sklep-tuningowy.pl/pl/. W jego ofercie znajdują się różnego typu żarówki przeznaczone zarówno do jazdy dziennej jak i nocnej, w rozmaitych wariantach.

Oprócz nich, znajdziemy również projektory LED emitujące wybrane przez nas logotypy oraz panele LED do oświetlania drogi podczas poruszania się w terenie. Zaletą oferowanych produktów jest zastosowanie materiałów najlepszej jakości, które gwarantują długą żywotność oraz odporność na niskie i wysokie temperatury, wilgoć, promieniowanie UV oraz oddziaływania fizyczne takie jak wstrząsy.

Aplikacja Supervia24 nowość na rynku

0
Aplikacja Supervia24 nowość na rynku

Dobrze dobrana polisa komunikacyjna, która zaspokoi wszystkie potrzeby użytkownika to poczucie bezpieczeństwa i pewności zarówno podczas tych bliższych wypraw samochodem, jak i tych dalszych. Dodatkowo sam wybór polisy nie jest łatwy – duża ilość firm, proponowanych ofert czy różnych cen w żaden sposób nie ułatwiają ostatecznej decyzji. Szczęśliwie na rynku pojawiło się rozwiązanie, które w znacznym stopniu ułatwia i upraszcza całą procedurę – jest nim aplikacja Supervia24.

Sklep motoryzacyjny – komu warto zaufać?

0
sklep motoryzacyjny

Sprawnie działające auto to gwarancja bezpiecznego przemieszczania się. Dla wielu osób samochód to tzw. oczko w głowie – przykładają ogromną wagę do tego, by wszystko było zadbane i działało jak należy. Takim miłośnikom czterech kółek na pewno przypadnie do gustu sklep motoryzacyjny autoDetale.pl z nowymi częściami samochodowymi. Sklep oferuje dostęp do elementów wielu marek i dogodny przebieg realizacji zamówień internetowych.

Sklep motoryzacyjny – poznaj jego zalety

Firma autoDetale.pl istnieje na rynku od wielu lat. Specjalizuje się właśnie w sprzedaży internetowej, dlatego obsługa zdalna jest na wysokim poziomie. Doświadczenie pozwoliło na wypracowanie niezawodnych metod i standardów indywidualnego traktowania każdego klienta. Profesjonalizm poświadczany jest przez miły kontakt z pracownikami i ekspresową wysyłkę towaru. Wysyłany jest w ciągu 24 godzin. Jeśli produkt nie jest dostępny w magazynie, sprawa załatwiana jest w ciągu 1-2 dni, a następnie wysyłana według standardu.

Sklep internetowy jest łatwy w obsłudze i przejrzysty w przeglądaniu. Dzięki temu każdy produkt jest prosty do odnalezienia. Opisane są też warunki dostawy i ewentualnego zwrotu towaru. Przy większych zamówieniach firma oferuje bezpłatną dostawę produktów. Firma przykłada wagę również do jakości zdjęć i opisów zawartych w sklepie online, aby ustrzec klienta przed jakimikolwiek wątpliwościami. Gdyby jednak takie się pojawiły, sklep motoryzacyjny autoDetale.pl służy profesjonalnym doradztwem.

Przesyłki zabezpieczane są maksymalnie starannie, aby uchronić zarówno klienta, jak i pracowników przed zmarnowanym czasem i pieniędzmi na pokrycie strat i reklamacje. Zwrot i wymiana możliwe są w ciągu 2 tygodni bez podawania przyczyny.

Towar dystrybuowany w sklepie motoryzacyjnym autoDetale.pl, jest w 100% legalny i pochodzący z ojczystej sieci dystrybucji. Każdy z produktów zawiera oryginalną gwarancję producenta. Ma też oznaczenie jakościowe, co bardzo ułatwia klientowi wybór najwyższej jakości asortymentu. Dzięki oznaczeniom nie musi on kierować się wyłącznie ceną – a to często bywa złudne.

Katalog części samochodowych

W sklepie motoryzacyjnym autoDetale.pl można w bardzo łatwy sposób znaleźć części dedykowane swojemu samochodowi. Przejrzysta wyszukiwarka na stronie głównej umożliwia wybranie marki, modelu i typu auta i wyodrębnienie wszystkich adekwatnych produktów. Menu umożliwia też przeglądanie katalogu części według kategorii elementów lub według marek. Wszystkie informacje, łącznie z danymi kontaktowymi są wyraźne i łatwe do odszukania.