19 C
Warsaw
wtorek, Lipiec 5, 2022

Jak wybrać tanie i dobre opony letnie?

0
Jak wybrać tanie i dobre opony letnie

Wybór opon często sprowadza się do wyboru pomiędzy tańszymi lub droższymi alternatywami. Wszystkie opony samochodowe można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich jakości oraz ceny, które zawsze idą w parze. Im wyższej jakości ogumienie wybierasz, tym będzie ono droższe. Wielu kierowców próbuje w ten sposób zaoszczędzić na ich zakupie, wybierając model stosunkowo tanie i względnie bezpieczne. Jeśli również zaliczasz się do tej grupy, to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej przybliżamy temat ogumienia ekonomicznego oraz wskazujemy jak wybierać opony, by pomimo ich niskiej ceny okazały się zakupem udanym.

Opony letnie oraz najważniejsze kryteria ich zakupu 

Wybierając opony, warto rozpocząć nie tyle od samej ich ceny, co od ich dopasowania do Twojego modelu pojazdu. Ważne jest między innymi, aby opona była dedykowana do typu pojazdu i jego gabarytów, a także do sposobu wykorzystania. Sposób użytkowania pojazdu – czyli preferencje związane ze stylem i częstotliwością jazdy – mają pod tym względem olbrzymi wpływ. Odmienny typ ogumienia warto wybrać, jeśli planujesz pokonywanie długich tras, a odmienny jeśli planujesz jeździć przede wszystkim ze swojego miejsca zamieszkania do pracy. 

Kolejną sprawą jest cena opony, która powinna mieścić się w granicach Twojego budżetu. Z jednej strony, wzrastająca ilość dostępnych opon może wywołać niemałe rozkojarzenie oraz utrudnić wybór. Z drugiej jednak – wśród setek typów ogumienia z pewnością znajdziesz zestaw dopasowany zarówno do potrzeb Twojego pojazdu, jak i grubości portfela. 

Marka opon a ich jakość – jakie ogumienie wybrać? 

Duże znaczenie dla nabywców ma marka opon, które pragną wybrać. Jest to istotny kierunkowskaz, który świadczy o ich jakości oraz standardzie wykonania. Oczywiście, najlepszym wyborem jest sięgnięcie po ogumienie oferowane przez globalne, sprawdzone i uznane marki. Masz wówczas gwarancję, że nabywasz opony o optymalnych w swojej klasie właściwościach. Dotyczy to zarówno sposobu ich bieżnikowania jak i wykorzystanych w produkcji mieszanek gum i innych składników. 

Różnica pomiędzy poszczególnymi dostawcami może dotyczyć takich parametrów jak: długość drogi hamowania, stopień przyczepności na zakrętów oraz ogólna wytrzymałość danego stopu gum. Najlepiej pod tym względem opony marki Dębica, Zeetex, Targum. Wśród producentów dedykowanych do pojazdów ciężarowych polecamy natomiast Handlopex opony.

Odradzamy wybór opon pochodzących od orientalnych i mało znanych producentów – na przykład opon chińskich. Choć ich cena może być wyjątkowo kusząca, to jednak niekoniecznie będą to opony bezpieczne lub stabilne. Najbardziej znani producenci korzystają z o wiele lepszej technologii oraz mieszanek materiałów, co znajduje swoje dokładne odzwierciedlenie w testach bezpieczeństwa. Ich opony wypadają znacznie lepiej w porównaniu do innych marek oferujących produkty w dolnej półce cenowej.

Jak kupić wysokiej jakości opony zimowe?

0
Jak kupić wysokiej jakości opony zimowe

Komfort i bezpieczeństwo jazdy to elementy, na które powinien zwrócić uwagę każdy kierowca. Podpowiadamy, jakie kryteria należy przeanalizować przed zakupem opon samochodowych. Poznaj szczegóły i sięgnij po najlepsze rozwiązania na rynku. 

Kiedy zakup nowych opon jest konieczny?

Opony warto wymieniać raz na jakiś czas, lecz niektóre sygnały mówią o tym, aby zrobić to natychmiast. Przede wszystkim warto co jakiś czas obserwować, w jakim stopniu zużyty jest bieżnik. Jego głębokość powinna wynosić minimum 1,6 mm. Jeżeli jest niższa, jazda może być bardzo niebezpieczna. Parametr ten można zmierzyć specjalnym przyrządem.

Na bezpieczeństwo jazdy wpływa również ciśnienie w oponach. W dodatku parametr ten decyduje o spalaniu paliwa i żywotności ogumienia. Optymalne wartości ciśnienia mogą być podane na klapce baku paliwa czy w książce serwisowej. Jeżeli powietrze szybko spada, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ogumienie zostało uszkodzone, zatem konieczna będzie wymiana. 

Zanim jednak sięgniesz po nowe opony, skorzystaj z oferty sprawdzonych punktów sprzedaży. Wysoką renomą cieszy się sklep internetowy Plusgum. Możesz tu kupić np. wysokiej jakości opony zimowe 16. Asortyment jest bardzo zróżnicowany, a każdy kierowca znajdzie tu rozwiązania dopasowane do osobistych preferencji. To doskonała propozycja dla wymagających. 

Podstawowe parametry

Przed zakupem opon samochodowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich specyfikację. Kluczowym elementem będzie rozmiar ogumienia. Najlepiej kupić je w wymiarach, które odczytasz ze zużytych modeli. Ponadto informacje o właściwym wyborze opon sprawdzisz na klapce baku paliwa czy na wewnętrznej stronie drzwi przy fotelu kierowcy.

Kolejny ważny parametr to indeks nośności, który określa maksymalną prędkość, z jaką może poruszać się pojazd przy danym ogumieniu. Według przepisów nie powinna być ona niższa niż 160 km/h. Z kolei indeks nośności stanowi maksymalne obciążenie jednej opony przy prędkości, jaką dopuszcza producent auta. To parametr wyrażony w kilogramach. 

W sklepie internetowym Plusgum wybierać możesz spośród wielu propozycji, więc z łatwością znajdziesz model, który zapewni Ci komfortową, a zarazem bezpieczną jazdę na co dzień. Wystarczy dokładnie przeanalizować ofertę.

Oznaczenia opon

Na oponach możesz znaleźć różnego rodzaju oznaczenia. W przypadku opon zimowych są to symbole płatka śniegu i górskich szczytów. Taki znak to również gwarancja wyboru przetestowanego, a co za tym idzie – bezpiecznego modelu, który sprawdzi się podczas jazdy w trudniejszych warunkach. W dodatku na oponach możesz znaleźć litery M+S, co oznacza, że ogumienie zostało przystosowane do jazdy po błocie i śniegu. Warto pamiętać, że wiele marek samochodowych określiło własną homologację opon.

Najciekawsze programy o samochodach, motocyklach — top 7

0
programy o samochodach

Twoją pasją są samochody? Lubisz o nich czytać, oglądać ich testy, naprawy i renowacje? Świetnym sposobem na poszerzenie wiedzy z zakresu motoryzacji, ale i rozrywkę, są programy o samochodach i motocyklach. Które z nich są najciekawsze? Poznaj TOP 7 programów motoryzacyjnych.

Programy motoryzacyjne – gdzie oglądać?

Nawet jeśli nie masz czasu na oglądanie programów moto w telewizji, w czasie rzeczywistym, w którym są emitowane, nie oznacza to, że jesteś na straconej pozycji. Dzisiaj nie trzeba kierować się programem TV, posiadać kablówkę lub nawet… telewizor, aby zobaczyć materiały wideo o autach. Z łatwością można obejrzeć samochody w programach na Player.pl – wystarczy dostęp do internetu. W każdej chwili można odtworzyć ulubioną produkcję o motoryzacji, a nawet wrócić do archiwalnych nagrań.

101 napraw”

Do fanów motoryzacji, a w szczególności dla złotych rączek, którzy nie ufają mechanikom i wolą samodzielnie zająć się modernizacją lub naprawą auta, skierowany jest program „101 napraw”. W każdym odcinku prowadzący pokazuje, jak samemu zająć się własnym samochodem. Prezentuje krok po kroku, jak dokonać naprawy lub przeróbki auta.

Automaniak”

Wśród polskich programów motoryzacyjnych kultowy jest „Automaniak”. Pierwszy odcinek wyemitowany został w 1988 roku. To program, w którym prowadzący testują samochody. Sprawdzają je w różnych warunkach, by zobaczyć, jak sobie poradzą, czy ich producenci nie przekłamują rzeczywistości lub też sami nie wiedzą, ile można „wyciągnąć” z danego modelu.

Będzie pan zadowolony”

Kto z nas oddając samochód lub motocykl do mechanika, nie usłyszał: „Będzie pan zadowolony”? Niestety nie zawsze takie zapewnienia mają pokrycie w rzeczywistości. Zdarza się, że fachowcy okazują się nie do końca ekspertami, a ich naprawy mają niewiele wspólnego ze sztuką. W programie „Będzie pan zadowolony” samochody oddawane są do mechaników z konkretnymi usterkami i sprawdzane jest, jak sobie z tym poradzą.

Fani czterech kółek”

Wśród brytyjskich programów o samochodach na uwagę zasługują „Fani czterech kółek”. Z programu można dowiedzieć się, jak kupić, wyremontować auto, by sprzedać je z zyskiem. W materiale zobaczyć można dwóch ekspertów – doświadczonego sprzedawcę samochodów i utalentowanego mechanika. Wspólnymi siłami dokonują wyboru, remontu i sprzedaży klasyków.

Legendy PRL”

Miłośnicy czterech kółek z pewnością docenią program poświęcony samochodom z epoki PRL-u. Materiał Patryka Mikiciuka pokazuje niezwykłą historię pojazdów z tamtych czasów, ale nie tylko. Odcinki są też pełne wspomnień ludzi, którzy tworzyli auta w PRL-u, ale też nimi jeździli i do tej pory trzymają je w garażach.

Zakup kontrolowany”

Osoby, które chcą kupić samochód, powinny oglądać program „Zakup kontrolowany”. W materiale pojawiają się bohaterowie, którzy chcą kupić samochód, a mają sprecyzowane wymagania i określony budżet. Prowadzący ma za zadanie znaleźć auto, które będzie idealnym kandydatem. Dzięki takiemu programowi moto można poznać nie tylko samochody, jakie są na rynku, ale i przekonać się, czego samemu oczekuje się od pojazdu, a także – jak go kupować.

Top Gear”

Ostatnim programem moto, jaki znajduje się w tym zestawieniu, jest oczywiście brytyjski „Top Gear”. Jest to produkcja, która ma wielu fanów. Z uwagi na swój komediowy charakter przyciągała przez lata przed ekrany wielu widzów. Oczywiście nie oznacza to, że nie jest to merytoryczny program moto. Testy, jakim poddawano samochody, a także recenzje nowych pojazdów są bardzo drobiazgowe.

Płyn chłodniczy – jak uzupełnić?

0
Płyn chłodniczy

O tym, że sam wybór wymarzonego auta to tylko połowa sukcesu, nie trzeba nikogo przekonywać. Bardzo ważny dla trwałości wszystkich układów jest regularny serwis auta. Regularne wymiany oleju w silniku oraz skrzyni biegów według wskazań producenta, wymiana rozrządu czy klocków hamulcowych. Wszystko to wpływa na żywotność silnika, podzespołów i całego auta. Nie można wśród nich nie wymienić uzupełniania płynu chłodniczego. To on jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie całego układu chłodzącego.

Płyn chłodniczy: jakie ma zadanie?

Płyn chłodzący stanowi kluczowy element wpływający na żywotność silnika. A chyba każdy chciałby, aby jego auto jeździło bezawaryjnie jak najdłużej. Przy sprawnym aucie o braku płynu poinformuje nas czerwona kontrolka w liczniku. Nie warto jednak czekać aż do momentu jej zapalenia. Płyn chłodzący to jak krew u człowieka, powoduje, że cały system chłodzenia działa prawidłowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ utrzymuje odpowiednią temperaturę silnika. Ta z kolei ma wpływ na jego pracę, spalanie i przede wszystkim żywotność poszczególnych elementów. Uzupełnienie płynu chłodniczego jest bardzo ważne, ponieważ przegrzanie silnika może prowadzić do wielu różnych usterek, a nawet kompletnego zniszczenia silnika i wymusić jego wymianę lub remont. 

Z najczęstszych awarii spowodowanych nieodpowiednią ilością płynu to zniszczenie głowicy silnika, która najczęściej wykonana jest z aluminium. Jej wymiana to duże koszta i jest dosyć czasochłonna. Istnieje też zagrożenie wybicia w bloku silnika dziury przez tłoki, co powoduje konieczność remontu kapitalnego lub wymiany.  

Dlatego warto samemu co jakiś czas zajrzeć pod maskę auta. Efektywność silnika i czas jego bezawaryjnej pracy zależy w dużej mierze od poziomu płynu chłodzącego i tego czy regularnie jest uzupełniany. Oczywiście w starszych silnikach układ chłodniczy może być w którymś miejscu uszkodzony i tym trzeba będzie zająć się w pierwszej kolejności. Potencjalnych awaryjnych miejsc jest dużo, ponieważ układ chłodniczy to wiele połączeń między silnikiem chłodnicą, ale też systemem ogrzewania auta. W którymś miejscu może nastąpić wyciek, przez co częściej trzeba będzie go uzupełniać. Zaleca się co jakiś czas sprawdzić, czy poziom płynu w zbiorniku znajduje się między znacznikami minimum a maksimum. Istotne jest, aby znajdował się w tym zakresie. Czytaj więcej o wymianie płynu chłodniczego na https://autokosmetykaranking.pl/poradnik/jak-uzupelnic-plyn-chlodniczy/cdne_tinf

Kiedy i jak uzupełnić płyn chłodniczy?

Już po części poruszono temat kiedy wymieniać płyn. Są dwie możliwości. Samemu należy sprawdzić aktualny poziom płynu w zbiorniku, ewentualnie poinformuje nas o tym czerwona kontrolka na liczniku. Istotny jest też wybór środka odpowiedniego do aktualnych warunków pogodowych. Każdy płyn chłodniczy, ma określony zakres temperatur, w jakich działa prawidłowo. W zimie niezbędny będzie odpowiedni płyn, który nie zamarznie w chłodnicy podczas postoju z minusowym zakresem temperatur. 

Warto zwrócić uwagę również na markę płynu, czy jest to zaufany producent oraz to czy jest możliwe mieszanie płynu z innymi rodzajami. Raczej nie stanowi problemu znalezienie takiego płynu, który jest uniwersalny. Większość producentów oferuje tego rodzaju środki. Oczywiście bardzo istotna jest też pewność, że cały układ chłodzenia jest szczelny. Jeśli nie, to mimo regularnego uzupełniania silnik i tak może ulec przegrzaniu i doprowadzić do kosztownej awarii. 

Sam proces uzupełnienia płynu chłodniczego jest równie prosty jak uzupełnienia oleju silnikowego (nie wymiany). Oczywiście jak większość prac przy silniku, tę też należy wykonać dopiero po jego ostygnięciu. W innym wypadku ryzykujemy ciężko gojącymi się oraz bolesnymi oparzeniami. Zawsze trzymajmy się zasady, że bezpieczeństwo przede wszystkim. Przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa można go uzupełnić bez pomocy mechanika, nawet pod blokiem. Praca ta nie wymaga też żadnych nawet najprostszych narzędzi. 

Jednak o kilku rzeczach poza ostygnięciem silnika należy pamiętać. 

 • Najważniejsze jest odpowiednie odpowietrzenie układu chłodzenia. Jeśli mamy pewność, że silnik jest już zimny, należy odkręcić zawór spustowy. Zawór ten odpowietrzy cały system. Znajduje się najczęściej przy zbiorniku na płyn chłodzący. 
 • Po uwolnieniu się powietrza z systemu chłodzenia odkręcamy korek zbiornika na płyn chłodzący i dolewamy odpowiednią jego ilość, tak aby płyn znalazł się między wskaźnikiem minimum a maksimum. 
 • Zakręcamy korek oraz odpalamy silnik przy pozostawionym odkręconym zaworze spustowym. 
 • W momencie kiedy zacznie się wylewać płyn z zaworu spustowego, zakręcamy go i wyłączamy silnik. 
 • Pozostało już tylko odczekać do ponownego ostygnięcia silnika i ponownie uzupełnić płyn jeśli taka zajdzie potrzeba.

Filtr paliwa – co należy wiedzieć o tym elemencie samochodu?

0
Filtron

W każdym samochodzie zamontowany jest filtr paliwa, który spełnia bardzo ważne zadanie. Odpowiada on bowiem za sprawne działanie wielu podzespołów w pojeździe. Każdy właściciel auta powinien posiadać przynajmniej podstawowe informacje o filtrach paliwa. Co zatem należy wiedzieć o tym elemencie?

Czym jest filtr paliwa?

Filtr paliwa jest częścią układu paliwowego. Swoim wyglądem przypomina on nieco metalową lub plastikową puszkę, która zakończona jest króćcami, dzięki którym filtr łączy się z przewodami paliwowymi. Ogólnie rzecz ujmując, na rynku wyróżnić można dwa modele filtrów paliwa. Pierwszy typ to filtr, który dostosowany jest do pracy z silnikiem benzynowym. Najczęściej taki filtr znajduje się bardzo blisko zbiornika na paliwo. Najważniejszym zadaniem tego modelu filtra jest zatrzymywanie brudu, kurzu czy pyłu. Drugi model filtra paliwa to filtr dostosowany do pracy z silnikiem dieslowym. Zapobiega on przedostawaniu się nie tylko zabrudzeń, ale i wody. Niezależnie od posiadanego silnika, każdy typ filtra paliwa cechować powinien się wysoką jakością. Dobrze jest zatem postawić na sprawdzonego producenta jak np. markę Filtron.

Czy filtr paliwa należy wymieniać?

Oczywiście filtr paliwa w samochodzie musi być regularnie wymieniany. W przypadku niektórych modeli aut taką wymianę można przeprowadzić samodzielnie. Jeśli ktoś jednak nie czuje się na siłkach, aby filtr wymienić samemu, może to zlecić w warsztacie samochodowym. Najważniejsze jest jednak, aby o wymianie filtra nie zapominać. Jest to bowiem niezwykle ważny element w samochodzie. Brak wymiany filtra w odpowiednim momencie będzie negatywnie wpływał na działanie innych podzespołów, a tym samym na ogólną sprawność auta. Jest tak niezależnie od tego, czy zamontowany jest filtr Filtron, czy innej marki. Zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta samochodu i wymieniać filtr w wyznaczonych przez niego terminach.

Kiedy wymienić filtr paliwa na nowy?

Filtr paliwa powinien być wymieniany co 30-60 tys. kilometrów. To kiedy konkretnie filtr powinien być wymieniony, uzależnione jest od wskazówek producenta samochodu. Każdy producent w instrukcji zawsze podaje jasne wytyczne co do wymian różnych podzespołów, w tym filtra paliwa. Często słychać głosy zachęcające do nawet częstszej wymiany filtra niż zaleca to producent auta. Filtr bowiem ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie silnika. Kupując nowy filtr paliwa, pamiętać trzeba, aby był to element naprawdę wysokiej jakości. Warto pod tym kątem zapoznać się z ofertę marki Filtron.

Wypożycz luksusowy samochód na specjalną okazję – Rafał Grzebin

0
Wypożycz luksusowy samochód na specjalną okazję

Samochody luksusowe i sportowe to jedne z najlepszych pojazdów.

Prowadzenie ich to przywilej i nie każdy może sobie pozwolić, aby taki samochód kupić. Jednak wypożyczenie luksusowego samochodu to rozwiązanie odpowiednie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Samochody luksusowe są to pojazdy o wysokich osiągach, które zapewniają wyjątkowo płynną jazdę. Zwykle mają również najlepsze i najnowsze funkcje bezpieczeństwa, takie jak ostrzeżenia o opuszczeniu pasa ruchu, kamery i elektroniczna kontrola stabilności na drodze. Luksusowe samochody posiadają również wysokiej jakości wnętrze i wyposażenie dodatkowe, które sprawia, że jazda jest naprawdę komfortowa i bezpieczna w każdych warunkach.

Czy wynajem samochodu luksusowego jest opłacalny

Podobnie jak w przypadku zakupu lub leasingu luksusowego samochodu, wynajem luksusowego samochodu będzie kosztować więcej niż wynajem zwykłego samochodu. Dodatkowo zapłacimy kaucję za wynajem, ale z pewnością warto zdecydować się na wynajmowanie tego typu pojazdu, szczególnie jeśli potrzebujemy auta na specjalną okazję lub zawsze marzyliśmy o prowadzeniu konkretnego modelu czy marki. Wypożyczenie luksusowego samochodu, kiedy go potrzebujesz, co prawdopodobnie nie zdarza się na co dzień, może być również bardziej opłacalne niż kupowanie konkretnego modelu. Zwłaszcza, że wartość luksusowych samochodów z czasem spada, co utrudnia regularne ulepszanie pojazdu czy późniejszą sprzedaż. Posiadanie samochodu wiąże się również z wieloma obowiązkami i kosztami, których unikniemy wypożyczając auto.

wynajem samochodu luksusowego - Rafał Grzebin

Jeśli odwiedzasz inny kraj czy miasto po raz pierwszy, wypożyczenie samochodu może być tanim i łatwym środkiem transportu. Dodatkowo wynajmując samochód premium możemy pokazać się z jak najlepszej strony i podnieść swój prestiż. Niektóre wypożyczalnie samochodów luksusowych oferują nawet przydatne usługi dodatkowe, takie jak wynajem telefonu komórkowego i GPS, które znacznie ułatwiają znalezienie drogi w nowym miejscu i pozostanie w kontakcie z bliskimi. Wynajmując samochód w niezawodnej wypożyczalni, możesz również spodziewać się lepszego przebiegu paliwa na samochodzie niż w swoim własnym i zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy podczas wyjazdu. Wybór wypożyczalni samochodów, które nie pobierają opłat za kilometry, może być również dobrym sposobem na zaplanowanie dłuższych wakacji.Rafał Grzebin jest właścicielem firmy Mestenza i pasjonatem motoryzacji. Jest to wypożyczalnia samochodów luksusowych, rzadko spotykanych na drogach naszego kraju. Możemy skorzystać z wynajmu zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego pojazdów prestiżowych, takich jak sportowe Subaru WRX, BMW 3GT, Infiniti, amerykański Cadillac Escalade, czy Ford Mustang Bullitt. Z pewnością prowadzenie tego typu samochodów to przyjemność sama w sobie, dodatkowo możemy zrobić imponujące wrażenie wszędzie tam, gdzie udamy się za kółkiem takiego niezwykłego pojazdu. Zawsze, kiedy chcemy poczuć się komfortowo i podnieść swój prestiż, wybór samochodu premium będzie odpowiednim rozwiązaniem.

Te specyfiki sprawią, że Twój samochód będzie lśnił, jak nowy!

0
Te specyfiki sprawią, że Twój samochód będzie lśnił, jak nowy

Dbanie o samochód to nie tylko terminowa konserwacja, wymiana materiałów eksploatacyjnych i konserwacja zespołów technicznych. Ważne jest również zwrócenie uwagi na wygląd samochodu, lakier i wnętrze.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza

Istnieje kilka rodzajów kosmetyków samochodowych do pielęgnacji tekstylnego lub skórzanego wnętrza, które powinien mieć w ofercie każdy sklep z wysokiej jakości kosmetykami samochodowymi. Są to:

 • Szampony i środki do mycia skóry.
 • Środki do czyszczenia tekstyliów.
 • Pasty do plastiku.
 • Środki do usuwania zapachów.

Skóra w samochodach ze skórzanym wnętrzem może wyglądać na czystą, ale po 3-5-8 latach staje się bardzo brudna. Kosmetyki samochodowe do czyszczenia skóry usuwają brud, pot i tłuszcz, pozostawiając matowe wykończenie. Zaleca się czyszczenie skórzanych foteli w ten sposób raz w roku.

Istnieją też inne środki na tekstylia. Te siedzenia należy czyścić częściej. W tym celu najlepiej jest użyć specjalnych sprayów do czyszczenia na sucho. Trzeba je spryskać ściereczką, odczekać i odkurzyć lub wytrzeć szmatką. Na tej samej zasadzie działają tekstylne eliminatory zapachów. W przypadku powierzchni plastikowych / skórzanych istnieją specjalne płynne pasty do polerowania, które są wykonane w formie sprayów. Różnią się stopniem połysku i zapachu. Wybierz pasty zgodnie z rodzajem materiału. Najlepszy zestaw do pielęgnacji wnętrza to:

 • Dwa puste worki na śmieci.
 • Odkurzacz z przystawkami do szczelin (najlepiej odkurzacz sklepowy).
 • Pędzle.
 • Szczotka do czyszczenia ze sztywnym włosiem.
 • Czyste ręczniki z mikrofibry.
 • Środek do czyszczenia wnętrza samochodu lub uniwersalny środek czyszczący.
 • Szampon do dywanów samochodowych.
 • Środek do czyszczenia skóry o neutralnym pH.
 • Środek do czyszczenia szkła bez amoniaku.
 • Rękawiczki ochronne.

Maty podłogowe doskonale nadają się do ochrony dywanów, ale z biegiem czasu dużo brudu i brudu może utknąć pod ich spodem. Załóż rękawice ochronne i przejdź się po wnętrzu samochodu, upewniając się, że wszystkie dywaniki podłogowe zostały usunięte, aby zobaczyć prawdziwy stan dywanów. Chcesz mieć pewność, że opróżnisz wnętrze samochodu z wszelkich przedmiotów osobistych, a także wszelkich dużych śmieci, których nie zassie odkurzacz. Chwyć swój pierwszy pusty worek na śmieci i umieść w nim wszystkie rzeczy osobiste, takie jak dokumenty ubezpieczeniowe, drobne i cokolwiek innego, co ma dla ciebie wartość. Po zakończeniu odłóż tę torbę na bok, aby była przechowana.

Następnie chwyć drugi worek na śmieci i zacznij wyrzucać duże śmieci, takie jak puste plastikowe butelki lub duże kawałki jedzenia. Wszystko, co może mieć trudności z zebraniem odkurzacza, upewnij się, że wrzucisz drugi worek na śmieci, abyś go wyrzucił. Zaczynając od deski rozdzielczej, weź czysty ręcznik z mikrofibry i złóż go na pół, rozpyl środek na ręcznik, a następnie przetrzyj nim po desce rozdzielczej, upewniając się, że zebrał jak najwięcej brudu i brudu. Weź środek do czyszczenia winylu i skóry i celowo spryskaj nim pędzelek do detalowania i zacznij delikatnie szorować powierzchnię winylu i skóry. Następnie weź czysty ręcznik z mikrofibry i zetrzyj resztki roztworu czyszczącego.

Jak uzyskać błyszczący lakier samochodowy?

Właściwa pielęgnacja karoserii i wnętrza nie tylko uatrakcyjnia wygląd samochód, ale także poprawia komfort i wydłuża żywotność wielu materiałów. Istnieje wiele rodzajów chemii samochodowej i autokosmetyków, które są przeznaczone do pielęgnacji poszczególnych elementów samochodu. Nie ma uniwersalnego środka, za pomocą którego można umyć karoserię i oczyścić skórzane wnętrze z brudu. Aby uzyskać odpowiedni efekt, kierowca musi mieć kilka środków:

 • Pianka do mycia samochodu (jeśli samochód myje się samodzielnie).
 • Pasta.
 • Produkty przeciwdeszczowe i inne wyroby szklane.

Podstawą wszystkich tego typu produktów są płyny do mycia karoserii. Dotyczy to tych, którzy wolą samodzielnie myć samochód. Do każdej myjki ciśnieniowej dołączony jest pojemnik na piankę lub szampon. Właściciel samochodu może zakupić dowolny szampon. Nie zaleca się jednak kupowania najtańszych opcji od „no-name” producentów, ponieważ nie zawierają zmiękczaczy i mogą uszkodzić lakier, zwiększając lub powodując ogniska korozji. Zwykle na jedno mycie wystarczy 150-200 ml płynu, który zmiesza się z wodą. Po 1-5 minutach piankę można zmyć, a wraz z nią uporczywy brud. Należy pamiętać, że istnieją szampony samochodowe do mycia ręcznego i bezdotykowego.

Jeśli na karoserii znajdziemy pewną ilość rys, to w takim przypadku należy użyć pasty do obróbki ręcznej lub maszynowej. Dodatkowo można zakupić specjalną gąbką. Lakiery są zwykle na bazie wosku. Pozwala to wygładzić drobne rysy, odświeżyć kolor samochodu, usunąć drobne ogniska korozji i ciemne plamy na elementach chromowanych. Dodatkowo nadaje połysk lakierowi.

Wypożyczalnia samochodów – Kraków. Postaw na doświadczenie i bezpieczeństwo

0
Wypożyczalnia samochodów - Kraków

Wypożyczalnia samochodów, Kraków – gdzie znaleźć najlepszą firmę, której usługi na pewno Cię zadowolą? Dawna stolica naszego kraju ma wiele możliwości do wyboru, warto jednak kierować się sprawdzonymi rozwiązaniami i opiniami zadowolonych klientów. Eksperymentowanie w tego rodzaju usługach jest niewskazane.

Jeśli chcesz znaleźć wynajem aut w dobrej cenie lub samochód zastępczy z OC, skorzystaj z oferty polecanych liderów z tej branży. Dzięki temu unikniesz nieporozumień, naliczania dodatkowych, niechcianych opłat czy niejasnych sytuacji przy zwrocie pojazdu, a to właśnie takich sytuacji wielu kierowców obawia się najbardziej. Mogą one też zresztą słono kosztować.

Wypożyczalnia samochodów – Kraków

Wynajem samochodów wcale nie musi być kosmicznie drogi i niedostępny dla przeciętnego kierowcy. Nie jest też tak, że w korzystnych cenach nigdy nie spotkają nas zadbane samochody, atrakcyjne warunki umowy czy profesjonalne podejście pracowników firmy. To błędne przekonanie, które wiele osób odstrasza od korzystania nawet z wiarygodnych wypożyczalni samochodów. Warto wiedzieć natomiast, gdzie szukać ofert, które są najlepsze na tle całej konkurencji.

Wypożyczalnia samochodów Kraków – Comfort Car łączy nowe samochody w najwyższym standardzie z brakiem ukrytych opłat. Zadowoleni klienci jeżdżą już po całej Polsce, bez obaw o ukryte, dodatkowe prowizje czy inne kłopoty. Ty również możesz do nich dołączyć. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji online na wskazany termin, bez zbędnych formalności.

Wynajem auta zastępczego z OC

Nie ma również problemu, jeśli zależy Ci na zdobyciu auta z innych względów, niż np. wyjazd urlopowy. Jeśli miałeś wypadek lub stłuczkę, a Twoje auto nie nadaje się do jazdy, wykorzystaj samochód zastępczy z OC InterRisk. To sprawdzone rozwiązanie, które pozwoli Ci zachować mobilność na cały technologiczny czas naprawy Twojego pojazdu, zgodny z kosztorysem.

Tego rodzaju wynajem samochodu nie jest obarczony nawet żadnymi problemami gotówkowymi. InterRisk pokrywa cały koszt wypożyczenia samochodu zastępczego z polisy OC sprawcy InterRisk, a Ty nie musisz nawet wyciągać gotówki z kieszeni. Wszelkie rozliczenia za wynajem prowadzone są bezpośrednio między firmą a wypożyczalnią, dzięki czemu Ty możesz być spokojny i wrócić do swoich zajęć.

Tani wynajem samochodów w Krakowie

Gdy w grę wchodzi wypożyczalnia samochodów, Kraków zdaje się być miastem idealnym. Dzięki atrakcyjnym ofertom w tym mieście, zarówno wynajem długoterminowy, jak i średnio- i krótkoterminowy, nie są żadnym problemem. Biuro obsługi klienta chętnie doradzi Ci w wyborze pojazdu, odpowiedniej taryfy i odpowie na wszystkie najczęściej zadawane pytania.

Profesjonalna obsługa sprawi, że szybko zorientujesz się również w kwestii limitu kilometrów, poruszania się po terenie Krakowa czy punkcie, gdzie nastąpić może odbiór auta. W przypadku stałych klientów liczyć można również na specjalne oferty i promocje, zarówno dla osób prywatnych, jak i firm.

Sprawdzona wypożyczalnia aut

Sprawdź najczęściej wypożyczane samochody i wybierz model dla siebie. Interesują Cię pojazdy z automatyczną skrzynią biegów, czy może manuale? Chcesz jeździć na terenie miasta, czy planujesz dłuższą podróż z całą rodziną?

Niczym się nie przejmuj i wynajmij samochód, który będzie Ci odpowiadał w każdym aspekcie. Jeśli chcesz, pracownicy dostarczą wskazane przez Ciebie auto w dowolne miejsce na terenie miasta, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Są do Twojej dyspozycji, a od Ciebie wymaga się jedynie aktualnego prawa jazdy. Bo wypożyczalnia samochodów w Krakowie na pierwszym miejscu stawia klientów.

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy?

0
Jak zabezpieczyć lakier samochodowy

Jesteś fanem motoryzacji? Posiadasz własny samochód i zależy Ci na tym, by utrzymać go w możliwie jak najlepszym stanie? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiemy twierdząco, na pewno wiesz, jak ważnym elementem każdego auta jest jego wygląd. Choć najważniejsze w autach jest to, by były sprawne pod względem technicznym, wiele osób zwraca również uwagę na stan wizualny samochodu. W przypadku chęci sprzedaży auta, to właśnie estetyka ma największe znaczenie. Jak zatem dbać o to, by samochodu zawsze prezentował się dobrze? Odpowiedzią jest odpowiednie zabezpieczenie lakieru. Chcesz wiedzieć więcej? Jeśli tak, nie rezygnuj z dalszego czytania, a z pewnością nie będziesz żałować.

Lakier samochodowy: przed czym warto go zabezpieczyć?

Odpowiednio położony oraz zadbany lakier jest w stanie zrobić naprawdę ogromne wrażenie. Każdy, kto choć raz miał okazję kupować używany samochód, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że stan lakieru to jedna z pierwszych rzeczy, na jakie kupujący zwraca uwagę. Wszelkiego rodzaju wgniecenia, odpryski oraz rysy są w stanie bardzo negatywnie wpłynąć na ogólną ocenę pojazdu. 

Co zatem robić, by auto wyglądało dobrze? Przede wszystkim należy unikać ryzykownej jazdy. Choć tego typu porada może wydawać się banalna, zdecydowanie lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Jeśli nigdy nie miałeś okazji odwiedzać lakiernika, musisz wiedzieć, że wszelkiego rodzaju naprawy blacharsko-lakiernicze to naprawdę kosztowna sprawa. Jeśli zatem nie chcesz wydawać dużych sum na niwelowanie skutków nieodpowiedzialnych zachowań, postaraj się ich unikać. 

Co, jeśli wypadek mimo wszystko się wydarzy? Jeśli na Twoim aucie znajdują się charakterystyczne drobne wgniecenia i rysy, warto spróbować samodzielnie naprawić szkody. Jeśli mowa o drobnych rysach, dobrym pomysłem może okazać się kupno specjalistycznego markera w kolorze lakieru, który w łatwy sposób jest w stanie zamaskować ślady po otarciach. 

Mówiąc o zabezpieczeniu lakieru przed ewentualnymi czynnikami, które mogą negatywnie wpłynąć na jego jakość, nie można nie wspomnieć o działaniach profilaktycznych takich jak regularne woskowanie oraz odpowiedni sposób mycia. Nie od dziś wiadomo, że mycie samochodu myjką ciśnieniową może skończyć się delikatnym uszkodzeniem lakieru. Aby tego uniknąć, należy myć auto z odpowiedniej odległości, tak, by woda nie wywoływała zbyt dużego naporu. 

Kolejną ważną informacją jest dbanie i impregnację lakieru. Można to robić w profesjonalnym serwisie zajmującym się auto detailingiem lub samodzielnie w domu z wykorzystaniem odpowiednich środków. Utrzymanie samochodu w czystości to zdecydowanie najważniejszy element dbania o jego wygląd.

Środki do zabezpieczenia lakieru samochodowego

Jeśli z różnych powodów nie chcesz oddawać swojego samochodu w ręce specjalistów lub dbanie o wygląd auta sprawia Ci po prostu przyjemność, dobrym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się zakup profesjonalnych środków do zabezpieczania lakieru od Soft99. Zobacz produkty marki na sklep.motogo.pl/soft99-m71

Soft99 to firma z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie motoryzacji, która zajmuje się produkcją środków czystości przeznaczonych do dbania o auto. To, co wyróżnia markę Soft99 to przede wszystkim doskonałej jakości produkty, które nie naruszają żadnej warstwy lakieru. 

Choć obecnie wiele produktów do czyszczenia samochodu posiada silnie chemiczny skład, który jest niebezpieczny nie tylko dla ludzkiego organizmu, ale również źle wpływa na stan lakieru w aucie, Soft99 posiada w pełni naturalne produkty, które są bezpieczne dla środowiska oraz posiadają neutralne pH. Jeśli zależy Ci na tym, by Twoje auto wprost lśniło czystością, Twoja uwaga powinna spaść na wosk SOFT99 Fusso Coat 12 Months. Dzięki wysokiej jakości ochronie oraz połysku, który jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagającego klienta, wosk Fusso stał się ulubieńcem konsumentów. 

W ofercie marki znajduje się również wiele innych, innowacyjnych produktów, które świetnie sprawdzą się podczas zabezpieczania auta. To o czym warto wiedzieć, przed rozpoczęciem samodzielnego nakładania wosku, to fakt, że samochód powinien być bardzo dokładnie umyty i osuszony. W zależności od użytego wosku należy postępować zgodnie z zaleceniami znajdującymi się na produkcie.

Podstawowe wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego

0
Podstawowe wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego

Samochody to urządzenia mechaniczne, które wymagają regularnego serwisowania. Wymianą uszkodzonych lub zużytych podzespołów zajmują się niezależne bądź autoryzowane warsztaty. Zakres ich usług obejmuje przede wszystkim mechanikę pojazdową. Na rynku działają również podmioty specjalizujące się w wybranej, wąskiej dziedzinie. Do takich zaliczyć należy warsztaty wulkanizacyjne.

Warsztat wulkanizacyjny co to jest i jak działa?

Warsztat wulkanizacyjny najprościej zdefiniować, jako punkt wymiany bądź naprawy opon samochodowych. W odróżnieniu od mechanika samochodowego, który zajmuje się całym pojazdem, przedmiotem zainteresowania wulkanizatora są wyłącznie koła. Podstawową usługą świadczoną przez punkt zajmujący się wulkanizacją jest sezonowa wymiana ogumienia. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu zmiana opon letnich na zimowe bądź zimowych na letnie zajmuje nie więcej niż kilkanaście minut. Po nałożeniu opony na felgę wulkanizator dokonuje wyważenia koła przy użyciu wyważarki. Podczas wyważania specjalista wykorzystuje ciężarki klejone lub nabijane na felgę. Równomierne rozłożenie masy felgi i opony wokół środka obrotu koła pozwala uniknąć nieprzyjemnych wibracji podczas jazdy. 

Zakres usług świadczonych przez warsztaty wulkanizacyjne obejmuje także naprawę i bieżnikowanie ogumienia. Przebicie opony ostrym przedmiotem nie zawsze musi wiązać się z koniecznością zakupu nowej gumy. Doświadczony wulkanizator po dokonaniu oględzin jest w stanie usunąć uszkodzenie. Naprawa polega zwykle na umieszczeniu w otworze gumowego kołka, który skutecznie uszczelni oponę. W przypadku większych uszkodzeń możliwe jest naklejenie specjalnej łatki. Prawidłowo wykonana naprawa daje gwarancję szczelności i sprawności opony przez długi czas. Niektóre warsztaty wulkanizacyjne oferują swym klientom także usługę polegającą na bieżnikowaniu ogumienia. Nałożenie nowego bieżnika w miejsce starego i zużytego pozwala znacząco wydłużyć żywotność opon. Jest do dobre rozwiązanie dla osób, które szukają ekonomicznych rozwiązań.

Podstawowe wyposażenie warsztatu wulkanizacyjnego

Skuteczność i szybkość działania warsztatów wulkanizacyjnych uzależniona jest w dużej mierze od rodzaju i jakości zastosowanego sprzętu. Podstawę wyposażenia stanowi podnośnik samochodowy. Najchętniej wybierane przez wulkanizatorów są podnośniki dwukolumnowe. W tego rodzaju konstrukcjach pojazd unoszony jest za pomocą dwóch par ramion. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala zwolnić koła i zawiesić samochód w pozycji ułatwiającej wymianę ogumienia. Alternatywnym rozwiązaniem są podnośniki nożycowe.

Jednym z najważniejszych urządzeń stosowanych w warsztatach samochodowych jest montażownica do opon. Tego rodzaju sprzęt umożliwia szybki i łatwy montaż oraz demontaż ogumienia na feldze. Do dyspozycji wulkanizatorów są urządzenia półautomatyczne bądź automatyczne. Pierwsze charakteryzują się prostą konstrukcją oraz stosunkowo niską ceną i znakomicie sprawdzają się w mniejszych warsztatach. W profesjonalnych punktach zajmujących się serwisem ogumienia używa się zaawansowanych technicznie montażownic automatycznych. Urządzenia te wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających pracę. Duża wydajność sprzętu pozwala na bezpieczną obsługę dużej ilości klientów. 

Po nałożeniu opony na felgę konieczne jest wyważenie koła. Do tego celu niezbędne jest użycie wyważarki. Profesjonalne urządzenia wyposażone są w laserowe nastawniki, a także precyzyjne czujniki do pomiaru bicia felgi. Obsługa sprzętu odbywa się za pomocą dużego i czytelnego kolorowego wyświetlacza. Ciekawym rozwiązaniem jest hamulec, który zatrzymuje koło dokładnie w miejscu, w którym wulkanizator powinien umieścić ciężarek. Do korygowania występującej nierównowagi wykorzystuje się ciężarki klejone lub nabijane o różnej gramaturze. Do ich wykonania najczęściej używa się ołowiu lub cynku. Ciężarki nabijane najczęściej montuje się na felgach stalowych. Produkty klejone znakomicie sprawdzają się w przypadku obręczy aluminiowych. Ich zastosowanie pozwala uniknąć korozji. Warsztat wulkanizacyjny obsługujący wszystkie rodzaje pojazdów powinien być także wyposażony w ciężarki do aut ciężarowych o większej gramaturze, a także specjalne modele mocowane na szprychach felg motocyklowych. Zobacz ofertę na https://sklep-warsztat.pl/product-category/ciezarki-do-kol/ciez-klejone/