Konieczność wymiany zużytych lub uszkodzonych części samochodowych prędzej czy później stanie się obowiązkiem każdego posiadacza auta. Niektóre podzespoły mają swoją określona żywotność i ich wymiana na nowe jest czymś całkowicie normalnym, inne mogą uszkodzić się na skutek niewłaściwej eksploatacji pojazdu, awarii lub wypadków samochodowych. Osoby, które poszukują części do Forda, ale także do innych amerykańskich samochodów, coraz częściej narażone są na podróbki. Dowiedz się, dlaczego warto zamawiać oryginalne części samochodowe i gdzie ich szukać.

Ford to jedna z tych marek samochodów, której pojazdy wyróżniają się na rynku niezawodnością, wysokim komfortem prowadzenia i nowoczesnym wyposażeniem Nic dziwnego, że modele takie jak Ford Mondeo, Focus, Escort czy Kuga tak często możemy spotkać na polskich drogach. Niestety, podobnie, jak pojazdy innych marek, również fordy raz na jakiś czas muszą zawitać do warsztatu samochodowego czy stacji obsługi pojazdów w celu wykonania niezbędnego przeglądu, naprawy lub wymiany części.

Uważaj na tanie podróbki

Popularność samochodów tej amerykańskiej marki wpływa na rozwój oferty części zamiennych do Forda. Na rynku znajdziemy wiele sklepów i hurtowni, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, zajmujących się sprzedażą części do poszczególnych modeli. Warto jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że wiele z nich, zamiast oryginalnych, rekomendowanych przez producentów części, dostarcza swoim klientom chińskie zamienniki o niskiej jakości, mogące nie tylko uszkodzić pojazd, ale także znacznie pogorszyć bezpieczeństwo użytkowania pojazdu. Tanie podróbki przyciągają niską ceną, każdy jednak powinien samemu odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych pozornego zysku, narażać się na uszkodzenie auta lub w skrajnych przypadkach – tragedię na drodze.

Kupuj części i sprawdzonych sprzedawców

Wybierając części samochodowe od sprawdzonych dystrybutorów, dostarczających oryginały w akcentacyjnej cenie (np. tarcze hamulcowe do Forda Mondeo znajdziesz na https://mccar.pl/hamulce-przod/4583-tarcze-hamulcowe-przod-mondeo-mk5-ford-2017128.html), zyskujesz pewność, że w twoim aucie zostanie zmontowany element o parametrach dokładnie takich, jakich wymaga specyfikacja danego modelu. Warto zdawać sobie sprawę również z faktu, że montaż podróbek lub części zamiennych niewiadomego pochodzenia może mieć wypływ na utratę warunków gwarancji czy ubezpieczenia pojazdu. Potrzebne ci klocki hamulcowe, tarcze lub inne elementy układu hamulcowego do Forda? Wejdź na https://mccar.pl/1922-uklad-hamulcowy-ford-mondeo-2014-2015-2016-2017 i przekonaj się, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz w jednym miejscu.

[Głosów:5    Średnia:5/5]