Maty podłogowe w twoim samochodzie mogą nie wydawać się tak ważne, ale są akcesorium zabezpieczającym twój samochód. Utrzymują rzeczywistą podłogę samochodu w czystości. Może to pomóc w wartości odsprzedaży samochodu i utrzymać samochód w dobrym stanie. Istnieją dwa rodzaje mat podłogowych: gumowe i tekstylne. Pytanie brzmi, które z nich wybrać?

Dlaczego warto kupić dywaniki tekstylne?

Dywaniki są często wykonane z wytrzymałego nylonu lub materiału berberyjskiego. Wzmacnia to wytrzymałość, a jednocześnie zapewnia komfort i styl. Mogą mieć różne rozmiary i grubości, a niektóre marki dywaników z rynku wtórnego pozwolą nawet na ich dostosowanie. Aby zdecydować, czy maty podłogowe są odpowiednie dla ciebie, sprawdź poniższe zalety i wady.

Zalety wykładzin dywanowych

Dywaniki świetnie wyglądają i można je łatwo dostosować do własnych potrzeb i stylizacji. Nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem zestawu maty z kolorami i logo, które chcesz na nich widzieć. Możesz zapłacić, aby dostosować je samemu lub znaleźć zestaw ze swoim ulubionym zespołem sportowym lub logo marki samochodu (np. dywaniki vw caddy – które znajdziesz w sklepie Volkswagena online pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl). Przystępna cena dywaników oznacza, że zaoszczędzisz, a jeśli o nie zadbasz, mogą one służyć ci długo. Mają również tendencję do utrzymywania pięty na miejscu lepiej niż guma, szczególnie gdy są mokre.

Wady wykładzin dywanowych

Maty dywanowe zużywają się z czasem. Możesz podjąć kroki, aby zmniejszyć zużycie, ale w pewnym momencie się wyeksploatują. Trudniej jest wyczyścić dywaniki. Brud, kurz i śmieci pozostają w nich i często wydaje się, że nigdy nie będą naprawdę czyste. Maty wykładzinowe również mogą być drogie w wymianie, szczególnie w przypadku zakupu oryginalnych wersji producenta.

Dlaczego warto postawić na maty gumowe?

Maty gumowe są zwykle wykonane z wytrzymałego gumowanego materiału, który został zaprojektowany w celu ochrony przed żywiołami. Znajdziesz tam szeroki wachlarz tekstur i stylów. Niektóre firmy oferują niestandardowe wycinane maty podłogowe, które idealnie pasują do twojego samochodu (np. dywaniki vw caddy, które znajdziesz na www.vwuzytkowe-sklep.pl). Te mogą stać się trochę drogie, ale jeśli naprawdę chcesz utrzymywać samochód w dobrym stanie, często są tego warte.

Plusy mat gumowych

Najlepsze w matach gumowych jest to, jak łatwo je wyczyścić. Nie ma znaczenia, czy wylejesz poranną filiżankę kawy, czy wsypiesz do samochodu garść piasku, czyszczenie jest zwykle tak łatwe, jak wyjęcie maty i spryskanie jej wężem ogrodowym. Maty gumowe utrzymują się przez długi czas. Dobry zestaw gumowych mat może z łatwością wytrzymać tak długo, jak pojazd. Podczas gdy mata wytrzyma obrażenia w czasie, wpływ tych obrażeń będzie niewielki. Ponadto, specjalne maty dostosowane do ekstremalnych warunków pogodowych, mają głębokie rowki do trzymania brei, wody, brudu itp., trzymając zabrudzenia z daleka od spodni i butów.

Minusy mat gumowych

Maty gumowe nie są tak estetyczne jak ich odpowiedniki tekstylne. W większości przypadków nie pasują one do wyłożonej wykładziną podłogi samochodu i sprawiają, że wnętrze samochodu wygląda na tańsze. Maty gumowe również mogą stać się drogie, zwłaszcza jeśli są specjalnie dopasowane do samochodu. Wiele firm na rynku wtórnym sprzedaje wycinane laserowo maty, a te są dość tanie. Nie ma zbyt wielu różnych stylów. Większość dostępnych na rynku mat jest produkowana z czarnej gumy teksturowanej z opcjonalną szarą opalenizną. Gumowe maty mogą stać się lepkie, gdy są mokre, więc przyczepność na pięcie może zostać naruszona.

Co lepsze?

To naprawdę sprowadza się do osobistych preferencji. Jeśli jednak szukasz czegoś, co zapewni najlepszą ochronę i nadal będzie wyglądało dobrze, maty gumowe wypadają nieco lepiej w zestawieniu. Są trwalsze i lepiej chronią przed wyciekami i niekorzystną pogodą. Jeśli jednak nie podoba ci się wygląd gumowych mat podłogowych, dywaniki tekstylne też zapewniają dobrą ochronę. Szeroki wybór mat podłogowych (w tym dywaniki vw caddy) znajdziesz na stronie internetowej sklepu Volkswagena, pod adresem www.vwuzytkowe-sklep.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]