Wsiadając za kierownicę samochodu, należy pamiętać o wszystkich niebezpieczeństwach, które czają się w czasie jazdy na uczestników ruchu. Niestety, nigdy nie wiadomo kto jedzie po drugiej stronie ulicy i co zaraz może się wydarzyć, więc nawet w czasie niezwykle nudnej i prostej trasy, należy być cały czas czujnym.

Gdy zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki zagrożenia, zdarza się, że bagatelizujemy je i nie traktujemy ich jako problem. Takie przymykanie oka na usterki może sprawić, że spowodujemy bardzo poważny wypadek. To dlatego nie wolno ignorować tak istotnych elementów jak wycieraczki samochodowe i poprawność ich działania.

Czego można się spodziewać? Najlepiej niespodziewanego

Drogi czytelniku, spróbuj sobie wyobrazić sytuację, w której jedziesz drogą przez las, jest noc, żadnego oświetlenia z wyjątkiem lamp auta i pada deszcz, a wycieraczki samochodowe pozostawiają wiele do życzenia. Widoczność jest niezwykle ograniczona. Na drodze stoi ciężkie zwierzę np. dzik czy sarna, które w takich warunkach pogodowych mogą zostać zauważone dopiero z bliskiej odległości i nawet jeśli prędkość nie będzie duża, istnieje ryzyko niewyhamowania i uderzenia w przeszkodę. Przy zderzeniu z tak masywnym zwierzęciem, prawdopodobnie dojdzie do zniszczenia pojazdu. Nawet jeżeli straty przy niewielkiej prędkości nie będą duże, zakup odpowiedniej jakości nowych wycieraczek samochodowych okazałby się z pewnością bardziej ekonomiczny i zaoszczędził nam mnóstwo kłopotów i stresu.

Kolejnym przykładem jest sytuacja, w której nawet jadąc w słoneczny dzień autem, chcemy wyczyścić swoją szybę z pomocą spryskiwaczy i wycieraczek. Jeśli będą one stare, źle dopasowane lub niskiej jakości, prawdopodobnie nie zgarną szybko płynu i również może dojść do zagrożenia. Dodatkowo nie zbiorą one dokładnie płynu z szyb, więc pozostaną mało atrakcyjne smugi, które będą stale rozpraszać kierowcę w czasie jazdy.

Jak widać, ten element wyposażenia, który wydaje się naprawdę niewielki i drugorzędny, może tak mocno wpłynąć na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Warto pomyśleć o zakupie już przy pierwszych oznakach zużycia i wyposażyć się w dobrej jakości wycieraczki samochodowe, które nie są drogą czy trudno dostępną częścią. Cena dobrej jakości wycieraczek może oscylować w okolicy 100zł. Kupując tańszy produkt w cenie 20-30 złotych, prawdopodobnie użytkownik nie będzie zadowolony z jakości wybranego produktu i szybko postanowi zainwestować kolejny raz i tym razem wybierze model za 80-100 złotych. Dość często zdarza się, że wybór droższego modelu produktu pozwala zaoszczędzić sporą kwotę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]