Gogle motocrossowe

Jazda motocyklem stawia przed użytkownikiem zmechanizowanego jednośladu pewne wymagania dotyczące garderoby. Odpowiedni strój to podstawa rozpoczynania swojej przygody z motocyklem. Buty, spodnie i kurtka, które odpowiednio chronią nasze ciało zarówno przed urazami, jak i zimnem, nie wystarczają. Równie ważne są dodatki, jak kask i gogle, które można kupić na gmoto.pl. Sprawdźmy, jak wybrać odpowiednie gogle na motocykl.

Komfort poruszania się motocyklem, a w szczególności, kiedy decydujemy się na uprawianie motocrossu, jest jednym z kluczowych aspektów, który przekłada się na utrzymanie skupienia, gwarantujące nasze bezpieczeństwo. Dlatego gogle powinny być odpowiednio dobrane.

Pożądaną cechą dobrych gogli jest niska waga i elastyczność, dzięki czemu gogle dopasują się do twarzy. Materiał z jakiego wykonuje się gogle do motocrossu jest wyjątkowo trwały, ze względu na swoją twardość i solidność. Jest odporny na wstrząsy i nie pęka. Lepsze modele posiadają wbudowany specjalny system, który określa się jako anti-fog, a jego zadaniem jest zapobieganie parowaniu. Na komfort motocyklisty wpływa również wewnętrzna warstwa gogli. A tu znajduje się prawdziwe udogodnienie dla ich użytkowników. Specjalna gąbka, która chroni twarz przed naciskiem i zapobiega powstawaniu odcisków i przetarć. Dodatkowo, gąbka taka pochłania pot, uniemożliwiając jego ściekanie po twarzy.

Jazda w suchym terenie znacznie jednak odbiega od tej, którą cieszymy się podczas wyjątkowo błotnych warunków. W głębokim błocie, powstaje problem brudzenia się szybek, będących wizjerem gogli, co z kolei przekłada się na zaburzone pole widzenia. Producenci przewidzieli jednak taką sytuację. Na rynku obecne są specjalne zrywki. Są to folie, które nakleja się na szybkę gogli w celu ochrony prawdziwego wizjera przed zabrudzeniem. Kiedy naklejona folia zostanie zabrudzona do tego stopnia, że motocyklista nie jest w stanie dobrze widzieć przez gogle, wystarczy oderwać folię i przykleić nową, by na nowo móc cieszyć się ekstremalną jazdą. Cena takich folii nie jest wysoka, więc warto się w nie zaopatrzyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułauto części poznań
Następny artykułaudi akcesoria

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)