Jakie akcesoria powinien mieć każdy motocyklista?

Specyfika jazdy motocyklem wymusza na użytkowniku dwóch kółek konieczność zaopatrzenia się w specjalistyczne akcesoria. Wśród nich znajdują się zarówno te, które stanowią niezbędne elementy garderoby, chroniące motocyklistę przed niebezpiecznymi dla zdrowia efektami zimnego powietrza i minimalizują urazy powstałe w wyniku ewentualnych wypadków, jak i te, które po prostu uprzyjemniają i ułatwiają jazdę. Sprawdźmy, jakie akcesoria mogą przydać się każdemu motocykliście.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest podstawową rzeczą, o jaką powinniśmy zadbać zanim zasiądziemy na motocyklu i wyruszymy w trasę. Każdy kierowca zmechanizowanego jednośladu powinien wyposażyć się w odpowiednie elementy garderoby, które w sytuacji wypadku czy nawet lekkiego upadku przy niewielkiej prędkości, uchronią nas przed poważnymi obrażeniami. Rzeczą absolutnie podstawową jest kask. Koniecznie wybierzmy kask z homologacją, który stwarza realną ochronę głowy podczas uderzenia w podłoże przy szybkiej prędkości. Zadbajmy również o ochronę łokci, kolan, torsu i rąk. Wybierając się na motocykl, ubierzmy specjalną kurtkę i spodnie wyposażone w dodatkowy System ochronny, który zapewni bezpieczeństwo naszym kończynom podczas starcia z asfaltem. Nie zapominajmy o rękawicach.

Komfort

Kiedy już zadbamy o nasze bezpieczeństwo, możemy podjąć działania, których celem będzie zwiększenie naszego komfortu jazdy. Jest to możliwe dzięki zaopatrzeniu się w kilka przydatnych gadżetów. Na początek warto zaopatrzyć się w gmole aby zabezpieczyć nasz motor przed niechcianą wywrotką. Gmole motocyklowe można kupić na przykład w sklepie: https://gmoto.pl/gmole,273/. Sterowność motocykla można poprawić dzięki odpowiedniemu dociążeniu kierownicy przy pomocy specjalistycznych ciężarków, pozytywnie wpłynie to na likwidację drgań podczas jazdy. Jeżeli planujemy długie trasy, warto pomyśleć o pojemnych sakwach i kufrach, które ułatwią nam transport niezbędnych rzeczy. Jeżeli podróżujemy w grupie, warto pomyśleć o tym, żeby mieć ze sobą stały kontakt, w tym celu motocykliści coraz częściej decydują się na zakup interkomu. Na nasz komfort podczas jazdy pozytywnie wpłynie również izolacja przed wiatrem. zakupmy kominiarki na wietrzne dni, które uchronią naszą twarz oraz bieliznę termoaktywną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułsklepy motoryzacyjne szczecin
Następny artykułsklep z częściami samochodowymi kraków

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)