Jakie są korzyści z posiadania monitoringu GPS?

Monitoring GPS to świetne rozwiązanie dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy mają pod sobą wielu kierowców. Urządzenie jest niezwykle precyzyjne do ustalania aktualnej lokalizacji danego pojazdu. Dzięki temu możemy odzyskać kontrolę nad wykorzystywaniem służbowych samochodów.

Jakie są korzyści z monitoringu radiowego?

Monitoring radiowy to najprostsze rozwiązanie do oceny pracy kierowcy. Dosyć często zdarza się, że podczas pełnienia służbowych obowiązków pracownik wydłuża daną trasę, tylko po to, żeby załatwić swoje sprawy. Dobry lokalizator samochodu powiadomi nas o każdym przypadku opuszczenia wyznaczonej trasy. Dzięki temu zminimalizujemy nieuprawnione wykorzystywanie naszych zasobów.

Innym plusem takich urządzeń jest to, że możemy ustalić, ile dana droga zajmuje. Kiedy dysponujemy takimi danymi, możemy narzucić konkretne tempo innym kierowcom i na tej podstawie ich rozliczać. Jest to wygodne również dla pracowników, ponieważ nie muszą cały czas składać nudnych raportów ze swoich działań. Dzięki temu oszczędzają swój czas.

Czy śledzenie samochodu się opłaca?

Wielu przedsiębiorców waha się przed kupnem monitoringu GPS. Głównym powodem tego niezdecydowania jest cena tych urządzeń. Koszt takiego sprzętu zaczyna się od 200 zł, a kończy nawet na 700. Chociaż może się to wydawać niepotrzebną zabawką, to profesjonalny lokalizator samochodu na dłuższą metę pozwoli nam zaoszczędzić duże sumy pieniędzy.

Podstawową zaletą korzystania z tych urządzeń jest to, że skutecznie wskazują kierowców, którzy generują niepotrzebne koszty. Wystarczy codziennie wydłużać trasę o kilka kilometrów, żeby miesięcznie rachunki za paliwo były dużo wyższe. A zdarzają się jeszcze większe nadużycia. Niektórzy kierowcy posuwają się do tego, że kradną paliwo bezpośrednio z baku. Za pomocą monitoringu radiowego można takie sytuacje szybko wykryć i ukarać sprawcę.

Wynika z tego, że zastosowanie tej technologii pozwoli nie tylko zaoszczędzić, ale w dłużej perspektywie nawet zarobić. Określając realne standardy dla kierowców, podnosimy ich efektywność, a tym samym przychód, który dla nas ich praca generuje.

Szukasz dobrego lokalizatora? Odwiedź www.gannet.pl dla najlepszej oferty!

[Głosów:0    Średnia:0/5]