auto RC dla dziecka?

Samochody RC, to urządzenia które są zdalnie sterowane. Jest to świetna zabawka, która zapewni dużo frajdy przez wiele godzin, zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Na rynku dostępna jest cała masa różnorodnych modeli samochodów, które są zdalnie sterowane. Wybór odpowiedniego urządzenia może być trudny dla użytkownika, który nie miał do czynienia wcześniej z tego typu produktami.

Samochody RC – jaki pojazd wybrać dla dziecka?

Jeżeli chcemy sprezentować młodszemu dziecku samochód RC, należy wybrać kolorowe, plastikowe auto, najlepiej w skali 1:12. W zestawie z pojazdem znajduje się pilot w kształcie kierownicy. Taki model samochodu ma funkcję jazdy do przodu, kręcenia się oraz zatrzymywania. W zależności od modelu, niektóre auta mogą mieć wbudowany nawet klakson. Samochód poprzez kolorowe światła, które posiada znakomicie zaciekawia dziecko i zachęca je do zabawy.

W przypadku starszych dzieci, pojazdy dla nich są bardziej zwrotne. Mają dodatkowe funkcje, bardzo dobrze naśladują oryginał. Najczęściej wybierane przez małych chłopców są modele szybkich, sportowych marek.

Samochody RC dla dzieci

Podczas wyboru, szukajmy takich które są wykonane z metalowego odlewu. Taka konstrukcja jest bardziej trwała i odporna na uszkodzenia. Taki model samochodu RC ma ruchome zawieszenie, dzięki temu dziecko może pozwolić sobie na wykonywanie precyzyjnych manewrów, skrętów i obrotów.

Na co zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru odpowiedniego samochodu RC dla dziecka?

Podczas zakupu samochodu RC dla dziecka, ważnych jest kilka kwestii. Należy zwrócić szczególną uwagę na takie elementy jak:

  • skala pojazdu – wielkość pojazdu ma znaczenie. Musimy się zastanowić, czy samochód będzie używany w domowym zaciszu, czy na zewnątrz. Modele, które są przeznaczone dla małych dzieci wahają się w skali od 1:43 – 1:12. W przypadku profesjonalnego sprzętu, skala wynosi 1:10.
  • zasięg i sterowanie pojazdu – odległość, jaką samochód może odjechać od użytkownika sterującego jest ważna. Zazwyczaj wynosi ona 10 metrów.
  • zasilanie oraz prędkość pojazdu – formy zasilania są dwie, samochód może być zasilany akumulatorem lub bateriami. Z reguły zasilany jest pojazd, jak i pilot. Pojazdy tego rodzaju osiągają prędkość około 7-10 km/h.

Przeczytaj też: http://www.wlasnemiejsce.pl/pozostale-pojazdy-rc-dla-dzieci-ktore-sa-warte-uwagi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]