Stłuczka samochodowa

Ruch na drogach rośnie każdego roku, co powoduje coraz większe korki, pośpiech i frustrację kierowców. W takich warunkach bardzo łatwo o stłuczkę, wystarczy kilka sekund nieuwagi. Gdy już dojdzie do nieszczęścia, trzeba zastanowić się jak naprawić samochód. W tym celu powinniśmy odnaleźć w okolicy dobry warsztat blacharsko-lakierniczy, w którym pracują kompetentni ludzie. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy w jaki sposób szukać dobrej blacharni-lakierni, tak by auto zostało przywrócone do idealnego stanu po naprawie.

Naprawa przez ubezpieczyciela

Jeżeli w stłuczce to my byliśmy poszkodowanymi, mamy prawo do wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy. Likwidacja szkody może odbyć się w trybie kosztorysowym, gdzie dostajemy środki do ręki i samodzielnie musimy znaleźć warsztat typu blacharnia lakiernia. Druga opcja to skorzystanie z naprawy bezgotówkowej, wtedy jednak musimy zgłosić się do serwisu z góry narzuconego nam przez towarzystwo ubezpieczeniowe. W ten sposób mamy większe prawdopodobieństwo, że auto zostanie doprowadzone do idealnego stanu, jednak z drugiej strony nie każdy ubezpieczyciel oferuje powyższą opcję i trzeba to brać pod uwagę.

Szukamy warsztatu samodzielnie

Gdy zdecydowaliśmy się na naprawę kosztorysową z ubezpieczenia, bądź to my byliśmy sprawcami i wobec tego musimy naprawić auto z własnej kieszeni, musimy sami znaleźć odpowiedni warsztat. W tym celu najlepiej będzie skorzystać z Internetu i sprawdzić gdzie naszej okolicy znajdują się dobre serwisy. W przypadku pojazdów marek takich jak Volkswagen, Audi, Seat, Skoda oraz VW Samochody Dostawcze mamy z góry ułatwione zadanie. Znajdziemy bowiem wiele dobrych serwisów oferujących usługi z zakresu blacharstwo lakiernictwo, które zajmują się tymi bardzo popularnymi w naszym kraju samochodami. Chcąc znaleźć dobry zakład, można też kierować się opiniami rodziny, przyjaciół, znajomych czy sąsiadów. Ta bardziej tradycyjna metoda również może naprowadzić nas na odpowiednie tory i pomóc w wyborze fachowców z prawdziwego zdarzania.

Wybierzmy specjalistów w swojej dziedzinie

Uszkodzony samochód, zwłaszcza jeśli jest jeszcze stosunkowo nowym modelem, potrafi naprawdę mocno zepsuć nam nastrój. Dlatego poleca się, by do jego naprawy wybierać takie warsztaty, które mogą zapewnić nam możliwie jak najlepszy efekt końcowy. Jeśli spojrzymy na opinie dostępne w sieci, wiele osób poleca między innymi takie zakłady, jak Blacharnia Lakiernia Grupa Cichy z Poznania. Oczekując dobrego efektu, nie powinniśmy korzystać z usług warsztatów, o których trudno znaleźć jakiekolwiek opinie, a cennik usług ma wręcz podejrzanie niskie wartości. Blacharstwo i lakiernictwo to bardzo szeroka specjalizacja, gdzie dobry fachowiec musi posiadać wysokie umiejętności, wiedzę oraz doświadczenie. Tylko wtedy będzie potrafił doprowadzić auto do idealnego stanu, nawet po groźnie wyglądającej stłuczce.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSamochody marki Toyoty
Następny artykułRadio z systemem Android

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)