Te specyfiki sprawią, że Twój samochód będzie lśnił, jak nowy

Dbanie o samochód to nie tylko terminowa konserwacja, wymiana materiałów eksploatacyjnych i konserwacja zespołów technicznych. Ważne jest również zwrócenie uwagi na wygląd samochodu, lakier i wnętrze.

Kosmetyki samochodowe do wnętrza

Istnieje kilka rodzajów kosmetyków samochodowych do pielęgnacji tekstylnego lub skórzanego wnętrza, które powinien mieć w ofercie każdy sklep z wysokiej jakości kosmetykami samochodowymi. Są to:

 • Szampony i środki do mycia skóry.
 • Środki do czyszczenia tekstyliów.
 • Pasty do plastiku.
 • Środki do usuwania zapachów.

Skóra w samochodach ze skórzanym wnętrzem może wyglądać na czystą, ale po 3-5-8 latach staje się bardzo brudna. Kosmetyki samochodowe do czyszczenia skóry usuwają brud, pot i tłuszcz, pozostawiając matowe wykończenie. Zaleca się czyszczenie skórzanych foteli w ten sposób raz w roku.

Istnieją też inne środki na tekstylia. Te siedzenia należy czyścić częściej. W tym celu najlepiej jest użyć specjalnych sprayów do czyszczenia na sucho. Trzeba je spryskać ściereczką, odczekać i odkurzyć lub wytrzeć szmatką. Na tej samej zasadzie działają tekstylne eliminatory zapachów. W przypadku powierzchni plastikowych / skórzanych istnieją specjalne płynne pasty do polerowania, które są wykonane w formie sprayów. Różnią się stopniem połysku i zapachu. Wybierz pasty zgodnie z rodzajem materiału. Najlepszy zestaw do pielęgnacji wnętrza to:

 • Dwa puste worki na śmieci.
 • Odkurzacz z przystawkami do szczelin (najlepiej odkurzacz sklepowy).
 • Pędzle.
 • Szczotka do czyszczenia ze sztywnym włosiem.
 • Czyste ręczniki z mikrofibry.
 • Środek do czyszczenia wnętrza samochodu lub uniwersalny środek czyszczący.
 • Szampon do dywanów samochodowych.
 • Środek do czyszczenia skóry o neutralnym pH.
 • Środek do czyszczenia szkła bez amoniaku.
 • Rękawiczki ochronne.

Maty podłogowe doskonale nadają się do ochrony dywanów, ale z biegiem czasu dużo brudu i brudu może utknąć pod ich spodem. Załóż rękawice ochronne i przejdź się po wnętrzu samochodu, upewniając się, że wszystkie dywaniki podłogowe zostały usunięte, aby zobaczyć prawdziwy stan dywanów. Chcesz mieć pewność, że opróżnisz wnętrze samochodu z wszelkich przedmiotów osobistych, a także wszelkich dużych śmieci, których nie zassie odkurzacz. Chwyć swój pierwszy pusty worek na śmieci i umieść w nim wszystkie rzeczy osobiste, takie jak dokumenty ubezpieczeniowe, drobne i cokolwiek innego, co ma dla ciebie wartość. Po zakończeniu odłóż tę torbę na bok, aby była przechowana.

Następnie chwyć drugi worek na śmieci i zacznij wyrzucać duże śmieci, takie jak puste plastikowe butelki lub duże kawałki jedzenia. Wszystko, co może mieć trudności z zebraniem odkurzacza, upewnij się, że wrzucisz drugi worek na śmieci, abyś go wyrzucił. Zaczynając od deski rozdzielczej, weź czysty ręcznik z mikrofibry i złóż go na pół, rozpyl środek na ręcznik, a następnie przetrzyj nim po desce rozdzielczej, upewniając się, że zebrał jak najwięcej brudu i brudu. Weź środek do czyszczenia winylu i skóry i celowo spryskaj nim pędzelek do detalowania i zacznij delikatnie szorować powierzchnię winylu i skóry. Następnie weź czysty ręcznik z mikrofibry i zetrzyj resztki roztworu czyszczącego.

Jak uzyskać błyszczący lakier samochodowy?

Właściwa pielęgnacja karoserii i wnętrza nie tylko uatrakcyjnia wygląd samochód, ale także poprawia komfort i wydłuża żywotność wielu materiałów. Istnieje wiele rodzajów chemii samochodowej i autokosmetyków, które są przeznaczone do pielęgnacji poszczególnych elementów samochodu. Nie ma uniwersalnego środka, za pomocą którego można umyć karoserię i oczyścić skórzane wnętrze z brudu. Aby uzyskać odpowiedni efekt, kierowca musi mieć kilka środków:

 • Pianka do mycia samochodu (jeśli samochód myje się samodzielnie).
 • Pasta.
 • Produkty przeciwdeszczowe i inne wyroby szklane.

Podstawą wszystkich tego typu produktów są płyny do mycia karoserii. Dotyczy to tych, którzy wolą samodzielnie myć samochód. Do każdej myjki ciśnieniowej dołączony jest pojemnik na piankę lub szampon. Właściciel samochodu może zakupić dowolny szampon. Nie zaleca się jednak kupowania najtańszych opcji od „no-name” producentów, ponieważ nie zawierają zmiękczaczy i mogą uszkodzić lakier, zwiększając lub powodując ogniska korozji. Zwykle na jedno mycie wystarczy 150-200 ml płynu, który zmiesza się z wodą. Po 1-5 minutach piankę można zmyć, a wraz z nią uporczywy brud. Należy pamiętać, że istnieją szampony samochodowe do mycia ręcznego i bezdotykowego.

Jeśli na karoserii znajdziemy pewną ilość rys, to w takim przypadku należy użyć pasty do obróbki ręcznej lub maszynowej. Dodatkowo można zakupić specjalną gąbką. Lakiery są zwykle na bazie wosku. Pozwala to wygładzić drobne rysy, odświeżyć kolor samochodu, usunąć drobne ogniska korozji i ciemne plamy na elementach chromowanych. Dodatkowo nadaje połysk lakierowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]