Bezpieczny kombinezon na motocykl

Podczas przymierzania się do jazdy motocyklem, należy być przygotowanym na to, że może zdarzyć nam się kontakt z asfaltem. Taka sytuacja może być zdarzyć się wielokrotnie i wcale nie potrzeba do tego poważnego wypadku. Kontakt z asfaltem może zdarzyć się nawet przy błahej sytuacji. Dlatego tak ważne jest by motocyklista posiadał odpowiednie ciuchy, które zniwelują skutki upadku.

Odpowiednio dobrany kombinezon motocyklowy to podstawa bezpieczeństwa motocyklisty. Ważne jednak, żeby oprócz parametrów bezpieczeństwa, spełniał również wytyczne, które przełożą się na komfort jazdy.

Jednym z podstawowych wyborów, na jaki natrafimy podczas doboru odpowiedniej kurtki na motocykl ze sklepu https://gmoto.pl/kurtki-motocyklowe,3459/ jest decyzja między materiałem, z jakiego powinien być wykonany. Główna rozgrywka toczy się między skórą, a kombinezonem tekstylnym. Decyzja polega na wyborze między bezpieczeństwem, a wygodą. Kombinezony skórzane są bardziej bezpieczne, są mocniejsze i dodatkowo wyposażane w inne materiały wyjątkowo odporne na rozciąganie włókien i przetarcia, jak kevlar, a nawet niektóre metale. Skórzany kombinezon zapewni nam zatem większe bezpieczeństwo podczas upadku, dlatego jest koniecznym wyborem dla użytkowników motocykli sportowych, którzy poruszają się z duża prędkością i ryzyko wypadku w ich przypadku jest większe. Natomiast, skóra jest mało wygodna. Kombinezony tekstylne, które zapewnią mniej skuteczną ochronę ciała podczas upadku, są za, to bardziej wygodne. Dlatego, powinni z nich skorzystać ci, którzy motocyklem jeżdżą do pracy i nie poruszają się z zawrotnymi prędkościami.

Spodnie

Jeżeli zdecydowaliśmy się na kurtkę, pozostało nam wybrać spodnie. Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego wykonane są spodnie na motocykl, kierujmy się tymi samymi kryteriami, co przy wyborze kurtki. Ważne jednak, by wybrać spodnie, które będą wyposażone w odpowiednie ochraniacze. Postawmy na spodnie z wbudowanymi ochraniaczami kolan i goleni oraz bioder. Tego typu odzież zwiększy nasze szanse na zachowanie całych kości podczas wypadku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybieramy kask motocyklowy dla dziecka
Następny artykułvw crafter opinie

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)