Wybieramy kask motocyklowy dla dziecka

Każdy motocyklista, prędzej, czy później, zechce zabrać na wycieczkę motocyklową swoje dziecko. Nic w tym dziwnego. Swoimi pasjami pragniemy dzielić się z najbliższymi. Bądźmy jednak odpowiedzialni i działajmy prewencyjnie. Tak, jak nam, i naszym dzieciom może przydarzyć się wypadek, nawet jeśli będziemy jechali wyjątkowo spokojnie. Zadbajmy o bezpieczeństwo dziecka. Kupmy odpowiedni kask.

Najważniejszym kryterium, jakim będziemy się kierować przy zakupie kasku dla dziecka (https://gmoto.pl/dzieciece-kaski-motocyklowe,3525/), jest jego rozmiar. Należy odpowiednio dobrać gabaryt kasku do obwodu głowy naszego malucha. Zanim zdecydujemy się na zakup, sprawdźmy dokładnie gabaryty głowy naszego dziecka. Przymiarkę należy wykonać na wysokości ok. od dwóch, do trzech centymetrów nad poziomem brwi. Na kaskach, przy podanych rozmiarach, podane są dokładnie obwody głowy, do jakich te kaski pasują. Panuje jedna zasada – zaokrąglajmy w górę. Zasada ta ma dwojakie uzasadnienie. Po pierwsze, bardziej komfortowo jest mieć ciut większy kask, niż za mały, pijący w głowę. Po drugie, dziecko rośnie, więc większy kask posłuży na dłużej. Ten dopasowany idealnie, szybko stanie się za małym.

Sprawdzenie obwodu to nie wszystko. Poza rozmiarem równie ważna jest ergonomia produktu. Zanim wybierzemy kask, niech dziecko go przymierzy, chwilę w nim pochodzi i poruszą głową na boki. Musimy wykluczyć zbyt duże luzy oraz niewygodną konstrukcję kasku. Każda czaszka jest inna, co oznacza, że nie każda głowa, nawet o tym samym obwodzie będzie czuła się komfortowo w kasku o idealnie dobranym rozmiarze. Sposób konstrukcji kasku ma duże znaczenie na komfort jego użytkowania. Nie zapominajmy o tym.

Wybierzmy też kask z materiałów kompozytowych. które są o wiele bardziej wytrzymałe i zapewniają lepszą ochronę głowy, niż te, wykonane z plastiku. Bezpieczeństwo to najważniejsza rzecz, na której nie warto oszczędzać. Sprawdźmy też dodatkowe elementy wpływające na komfort jazdy, jak np. system wentylacji. Ważne są też szkła. Wybierajmy te, które, nie zachodzą parą.

[Głosów:16    Średnia:2.8/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybieramy kask motocyklowy
Następny artykułBezpieczny kombinezon na motocykl

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)