Bezpieczny senior, dziecko i zwierzak z pomocą lokalizatora GPS

Dzieci, dziadkowie, rodzice czy zwierzaki – łączy ich to, że są naszymi najbliższymi, których chcemy chronić za wszelką cenę. Jednak bywają takie sytuacje, w których jest to niemożliwe – dzieci codziennie podróżują same do szkoły, dziadkowie lub starsi rodzice z wiekiem tracą ostrość zmysłów i orientację w terenie, a zwierzęta spłoszone głośnymi dźwiękami uciekają w siną dal.

Są to sytuacje niekontrolowane, których trudno jest uniknąć. Można jednak sobie z nimi poradzić za pomocą małego lokalizatora GPS. Jak działa takie urządzenie? Jak może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa najbliższym? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w poniższym tekście!

Jak działa namierzanie z pomocą lokalizatora GPS?

Działanie lokalizatora GPS służącego do namierzania ludzi lub zwierząt jest dosyć proste – większość osób doskonale zna go z nawigacji w dostępnej w większości telefonów komórkowych. Warto jednak dodać. że lokalizator dla ludzi lub zwierząt ma również dodatkową funkcję – wszystkie zgromadzone dane wysyła do aplikacji mobilnej, dzięki której opiekun może w każdym momencie zobaczyć gdzie znajduje się podopieczny.

Lokalizator GPS dla dziecka i osoby starszej

Najmłodszych i najstarszych członków społeczeństwa łączy wiele, ale jedna rzecz się wyróżnia – wymagają naszej opieki i dozoru.

Osoby w podeszłym wieku często zapadają na choroby, przez które tracą jasność umysłu – Alzhaimer, demencja, otępienie, a to tylko wierzchołek góry. Dodatkowo wraz z wiekiem tracą sprawność fizyczną, co przekłada się na problemy z poruszaniem, a przez to zwiększa się ryzyko urazu.

Natomiast dzieci czasami oddalają się z ustalonego miejsca zaabsorbowane zabawą lub w poszukiwaniu przygód. Zdarza się także, że w zatłoczonych miejscach dziecko odłącza się od grupy rówieśników lub traci kontakt z opiekunem.

Takich sytuacji można uniknąć wręczając najbliższym lokalizator GPS, taki jak IKOL SPOT. Dzięki niemu opiekun dziecka czy osoby starszej może w każdej chwili zobaczyć gdzie znajduje się podopieczny. Bateria w urządzaniu wystarcza na 180 godzin co oznacza, że na jednym ładowaniu będzie działać cały tydzień.

Bezcenną funkcją w tym przypadku jest specjalny guzik, dzięki któremu podopieczny może zaalarmować opiekuna, że coś się dzieje. Powiadomienie można otrzymywać 3 drogami: przez wiadomość SMS, mailem oraz w dedykowanej aplikacji IKOL Tracker. Szybka reakcja może uchronić przed wieloma zagrożeniami i zażegnać niebezpieczeństwo.

Lokalizator GPS dla pupila

IKOL SPOT ma również zastosowanie jeśli chodzi o pilnowanie zwierząt domowych oraz hodowlanych. Najpopularniejsi pupile – psy i koty – czasami uciekają z domu lub podczas spaceru, zostawiając swoich właścicieli pogrążonych w rozpaczy.

Przymocowanie lokalizatora GPS IKOL SPOT do obroży lub szelek pupila rozwiąże ten problem całkowicie. Dzięki specjalnemu etui bez problemu szybko umieścisz go w pożądanym miejscu, a dzięki aplikacji mobilnej szybko zlokalizujesz zgubę, zanim stanie mu się krzywda.

Inne zastosowania lokalizatorów GPS

Oczywiście, mobilny lokalizator GPS IKOL SPOT ma również inne zastosowania! Jednym z nich jest namierzanie bagażu szczególnie, gdy lecisz samolotem. Wkładając moduł do walizki zyskujesz pewność, że nie odleci bez Ciebie, ani Ty bez niej.

Innym przykładem są przewozy cennych ładunków takich jak palety z drogim towarem, ważne przesyłki, ale także auta. Dzięki dodatkowej osłonie z silnym magnesem, możesz przyczepić moduł w dowolnym miejscu i spać spokojnie z myślą, że ładunek jest monitorowany.

Podsumowując IKOL SPOT będzie właściwym wyborem dla każdego, kto chce otoczyć swoich najbliższych odpowiednią opieką. Jego niewielki rozmiar, możliwość przymocowania w dowolnym miejscu, a także długa żywotność baterii będą nieocenione podczas sytuacji kryzysowych i nie tylko.

[Głosów:1    Średnia:5/5]