Chociaż na polskim rynku motoryzacyjnym znajduje się wiele samochodów z drugiej ręki, to jednak znalezienie dobrego pojazdu wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Szczególne trudności dotyczą dobrych marek, na przykład takich jak Honda. Gdzie można kupić dobrą Hondę z drugiej ręki?

Z zakupieniem samochodu używanego może wiązać się wysokie ryzyko – dotyczy ono przede wszystkim osób, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w branży. Wtedy można łatwo stać się ofiarą oszusta i kupić auto, którego stan techniczny tak naprawdę nie ma zbyt dużo wspólnego z przedstawionym opisem w ogłoszeniu.

Eksperci wskazują, że nawet około połowy samochodów na rynku ma stan techniczny gorszy niż opisywany przez sprzedającego. Dotyczy to w szczególności aut sprowadzanych z innych krajów, ale również tych pochodzących z polskiej dystrybucji. Nagminnie zdarza się przekręcanie liczników, nieinformowanie kupujących o usterkach albo historii wypadkowości pojazdów.

Gdy chcemy kupić auto marki Honda, problem jest tym większy, że na rynku nie znajdziemy zbyt wielu modeli używanych tej marki – zwłaszcza pochodzących z ostatnich roczników. Wynika to z prostej przyczyny – to dobrej jakości pojazdy, które nawet po paru latach nie sprawiają problemów w używaniu i odsprzedawane są głównie przez tych klientów, którzy po prostu przesiadają się na lepsze modele.

Gdzie poszukiwać dobrych samochodów marki Honda z drugie ręki? Jeśli interesuje nas Honda Civic, Accord czy Honda Jazz Warszawa to dobre miejsce na rozpoczęcie łowów. Zwróćmy uwagę przede wszystkim na salony samochodowe marki, w których obecnie można zakupić nie tylko modele nowe, ale też używane – pochodzą one głównie z rozliczeń z klientami, ale to także auta poleasingowe. Na takie auta możemy dostać także gwarancję sprzedawcy.

Powinniśmy natomiast zachować szczególną ostrożność przy poszukiwaniu samochodów marki Honda na portalach ogłoszeniowych, w komisach oraz na giełdach samochodowych – to właśnie wtedy możemy natrafić na oszustów najłatwiej. Gdy chcemy kupić auto w tych miejscach, zawsze dokładnie sprawdźmy jego stan!

[Głosów:1    Średnia:5/5]