ciągnik

Pojawienie się na rynku nowej generacji energooszczędnych, a przy tym niezwykle wydajnych źródeł światła, otworzyło przed rolnikami, również użytkownikami leciwych już maszyn, możliwość ich łatwej modyfikacji. Lampy robocze LED nie pobierają dużej ilości energii, a zatem nie obciążają zbyt mocno akumulatorów i alternatora. Jednocześnie w znaczący sposób poprawiają funkcjonalność pojazdu, zwiększając bezpieczeństwo i komfort pracy przy niesprzyjającej aurze i po zmroku.

Zalety oświetlenia LED

Największą zaletą nowoczesnych ledowych lamp roboczych jest niezwykle korzystny stosunek ilości pobieranej przez nie energii do jasności ich świecenia. Profesjonalne reflektory oferują moc świetlną rzędu kilku tysięcy lumenów, co odpowiada jasności świecenia dwóch lub trzech tradycyjnych żarówek żarowych o mocy 100 W każda. Takie lampy robocze LED zużywają przy tym zaledwie kilkanaście, maksymalnie kilkadziesiąt watów, a tym samym nie przyczyniają się do zbyt dużego obciążenia akumulatora i alternatora. Co warte podkreślenia, oświetlenie ledowe to nie tylko duża energooszczędność, ale i znacznie większa niż w przypadku tradycyjnych źródeł światła trwałość. Diody charakteryzują się dużą odpornością na wibracje i wstrząsy, a zatem znakomicie spisują się w charakterze dodatkowych reflektorów instalowanych na ciągnikach lub innych maszynach rolniczych.

Rodzaje reflektorów do ciągników i maszyn rolniczych

W sprzedaży znaleźć można różnorodne lampy robocze LED, od potężnych reflektorów przeznaczonych do instalacji na dachach ciągników, oświetlających drogę przed pojazdem, przez reflektory boczne i tylne, dzięki którym pojazd jest lepiej widoczny po zmroku, po bezprzewodowe lampy tylne, które dla bezpieczeństwa można instalować na przyczepach lub innych maszynach rolniczych, gdy podstawowe oświetlenie zawiedzie lub wydaje się niewystarczające. Wśród roboczych lamp LED znaleźć można modele o różnych kształtach i systemach mocowania, o zróżnicowanej mocy świetlnej, ilości diod i maksymalnej wartości pobieranej energii.

Jeśli podstawowe oświetlenie ciągnika rolniczego lub innego rodzaju maszyny wydaje Ci się niewystarczające, chcesz zwiększyć komfort pracy po zmroku i poprawić widoczność pojazdu na drodze, inwestycja w zestaw nowoczesnych lamp ledowych roboczych, dedykowanych ciągnikom, maszynom rolniczym i budowlanym, wydaje się jak najbardziej słuszna. Takie reflektory są tanie, proste w montażu, a przy tym niezwykle trwałe. Z powodzeniem można instalować je również w maszynach starszej generacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]