Dlaczego warto wynająć kampera?

0
755

Chcesz wyjechać na wakacje, ale nie zamierzasz płacić za drogi pokój hotelowy? A może jesteś miłośnikiem spędzania urlopu blisko natury? Jeśli tak, dobrym wyborem okaże się dla Ciebie kamper, czyli specjalny, duży pojazd, który posłuży nie tylko do dotarcia na miejsce. Stanie się Twoim miejscem wypoczynku.

Spokojnie, wcale nie namawiamy Cię do kupienia drogiego pojazdu. Na rynku działa wiele firm oferujących camper wynajem. Warszawa jest jednym z tych miast, które zapewniają dostęp do wielu podmiotów tego typu. Wystarczy tylko poszukać. Bez większych trudności znajdziesz ofertę, która okaże się atrakcyjna zarówno pod względem cenowym, jak i wyposażenia pojazdów.

Wynajem kampera na wakacje – na co mogę liczyć?

Jednak po kolei. Zanim sięgniesz po portfel, musisz zastanowić się, czego oczekujesz. Uwagę warto zwrócić przede wszystkim na to, jakie dokładnie usługi wynajmu zapewniają wspomniane firmy. W większości przypadków swoje wozy udostępniają na co najmniej kilka dni, jednocześnie podając ceny dobowe. Ile więc kosztuje wynajęcie kampera na cały tydzień? W zależności od firmy i wyposażenia pojazdu, cena takiej usługi przeważnie wynosi od około 3 do około 5 tysięcy złotych. Mając na uwadze to, że poza wynajęciem kampera nie musimy zajmować się szukaniem noclegu, jest to bardzo dobra oferta.

Zwłaszcza że same pojazdy zazwyczaj gwarantują szereg wygód, spośród których wymienić należy między innymi:

  • przestronne wnętrze – co najmniej kilka miejsc noclegowych,
  • klimatyzację,
  • sprzęt RTV/AGD – telewizory, radia, kuchenki, mikrofale, a nawet grille,
  • oświetlenie LED,
  • zbiorniki czystej wody.

Niektóre firmy oferują również tak zwane pakiety zimowe, dzięki którym podróż kamperem jest możliwa także w okresie jesienno-zimowym. Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając konkretną ofertę? Oczywiście na opiniach, jakimi cieszy się interesująca nas firma. Jest to najlepszy sposób na to, by sprawdzić faktyczny poziom realizowanych usług i obsługi klienta. Jeśli w przeszłości pojawiły się jakiekolwiek problemy, z pewnością dowiemy się o nich jeszcze przed podpisaniem umowy.

Tak rozumiana analiza jest bardzo ważna w przypadku takich usług jak wypożyczenie kampera. Warszawa jest przykładem miasta w którym działa profesjonalna wypożyczalnia. Cena nigdy nie powinna być jedynym kryterium wyboru. W przypadku wyboru tanich, niesprawdzonych ofert początkowe oszczędności mogą okazać się wyłącznie pozorne, a my będziemy musieli zmagać się z szeregiem niedogodności, przez które wymarzony wyjazd wakacyjny okaże się najprawdziwszym koszmarem.

[Głosów:2    Średnia:5/5]