Kiedy najlepiej zmienić opony na zimowe

Właściciele samochodów bardzo często muszą dbać o swój pojazd, by poruszanie się nim było nie tylko komfortowe, ale również bezpieczne. Nie można zapomnieć o tym, że jednym z elementów wyposażenia, który powinien mieć każdy samochód jest ogumienie. Ma ono wpływ na jakość jazdy, a także przyczepność auta do podłoża. Zimą opony powinny dobrze sprawdzać się na nawierzchni mokrej i w niskich temperaturach. Chcesz wiedzieć, jak dbać o opony zimowe, jak je wybrać, a także kiedy jest najlepszy czas na ich założenie? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon na zimowe?

Wielu kierowców chce wiedzieć, kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon letnich na zimowe, takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/225/45/r17. Niestety nie ma określonego dnia lub miesiąca, w którym można zdecydować się na zamianę ogumienia przeznaczonego na sezon letni, na to przystosowane do warunków jakie panują na zewnątrz zimą. Trzeba obserwować pogodę, a także sprawdzać jaka jest prognoza na najbliższe tygodnie. Dzięki temu można określić, w których dniach pojawią się pierwsze przymrozki, a temperatura powietrza na zewnątrz zacznie spadać poniżej czterech stopni Celsjusza.

Jakie powinny być najlepsze opony zimowe?

To pytanie również zadaje sobie wielu kierowców. Przy wyborze opon zimowych, trzeba zwrócić uwagę na to w jaki bieżnik są wyposażone. Najwięcej kierowców decyduje się na ogumienie zimowe z bieżnikiem symetrycznym, a wszystko przez to, że jest ono dostępne w atrakcyjnych cenach. Jednak bieżnik symetryczny nie radzi sobie najlepiej na śniegu, czy błocie. Polecanym wyborem są opony z bieżnikiem kierunkowym. Może on się układać w kształt litery V Lub D. Jego budowa sprawia, że woda, roztapiający się śnieg lub błoto będą doskonale odprowadzane spod koła. W ten sposób można zadbać o wyższe bezpieczeństwo na drodze.

Jak wybrać opony zimowe?

Wybierając opony zimowe warto zwrócić uwagę na to, czy są one wykonane z wysokiej jakości gumy. Liczy się również to, by były optymalnie dopasowane do samochodu. To więc oznacza, że zanim wybierzesz się na zakupy, koniecznie zdecyduj się na zapoznanie z zaleceniami, jakie ma producent Twojego samochodu co do opon. W ten sposób przekonasz się, jaki rozmiar, indeks prędkości i nośności będzie najlepszy w Twoim przypadku.

Wystarczy pamiętać o tych kilku szczegółach, a wybranie najlepszych opon do samochodu na sezon zimowy wcale nie będzie tak trudne, jak może się wydawać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]