Wypożyczalnie samochodów są dzisiaj nastawione nie tylko na klientów, którzy potrzebują auta klasy premium bądź po prostu samochodu zastępczego finansowego z ubezpieczenia OC sprawcy wypadku lub kolizji drogowej, ale również na klientów, którzy mają potrzebę przewiezienia większej ilości rzeczy lub rzeczy o większych gabarytach. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę podczas wypożyczenia samochodu dostawczego?
 
W takich wypożyczalniach jak chociażby CK Corp (http://www.ckcorp.pl/) bez większych problemów wypożyczymy zarówno samochodowy osobowe, jak i dostawcze. Wbrew pozorom za wypożyczenie samochodu dostawczego nie zapłacimy wcale więcej niż za przeciętną osobówkę – cena wypożyczenia najczęściej wynosi od 100 do 200 złotych za dobę.
 
Na co zwrócić szczególną uwagę?

Wbrew pozorom wypożyczenie samochodu dostawczego w żaden sposób nie różni się od wypożyczenia samochodu osobowego i jeżeli kiedykolwiek wypożyczaliśmy osobówkę to i w tym przypadku powinniśmy zwracać uwagę na te same elementy, a to przede wszystkim postanowienia umowy, ewentualne opłaty dodatkowe, ubezpieczenie pojazdu i wkład własny w przypadku konieczności pokrycia kosztów naprawy oraz stan pojazdu w momencie jego odebrania z wypożyczalni (na co powinien być zawsze spisany protokół).
 
Warunki wypożyczenia samochodu dostawczego

W przypadku samochodów dostawczych należy zwrócić jednak również uwagę na ograniczenia dziennego przebiegu. O ile w przypadku samochodów osobowych nie są one tak restrykcyjne i dotkliwe dla użytkowników, tak dla osób wypożyczających pojazdy dostawcze mogą stanowić istotne ograniczenie w użytkowaniu takiego pojazdu. Należy pamiętać o tym, że tego typu limit bardziej opłaca się zwiększyć już przy wypożyczeniu pojazdu, niż później płacić dodatkowe kary za jego przekroczenie, jak to ma miejsce w wielu przypadkach.
 
Podsumowując, wypożyczenie samochodu dostawczego nie powinno być żadnym problemem, a tego typu samochód możemy wykorzystać przy wielu pracach remontowych, transportowych czy po prostu przy przeprowadzce.

[Głosów:2    Średnia:5/5]