OC nie musi być drogie!

Cena Twojego OC wzrasta z roku na rok i staje się coraz bardziej uciążliwa dla Twojego portfela? Tak nie musi być. Jeśli nie chcesz przepłacać za obowiązkowe dla kierowców ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dowiedz się, jak maksymalnie obniżyć składkę.

Kup najtańszą polisę

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać, a to ze względu na indywidualne wyliczenie składki dla każdego kierowcy oraz dużą liczbę i różnorodność ofert. Chcąc wiedzieć, ile zapłacisz za OC w danym towarzystwie, musisz to po prostu sprawdzić, wykonując kalkulację. Żeby nie marnować czasu, prześwietl za jednym ceny polis w wielu towarzystwach, tak aby wiedzieć, gdzie czeka na Ciebie najtańsze OC w 2018 roku. Tylko jak to zrobić? Z pomocą przychodzą internetowe porównywarki ubezpieczeniowe oraz agencje i agenci ubezpieczeniowi, którzy oferują polisy wielu towarzystw.

Wykup OC i kontynuuj je bez szkód

Wykupując OC i kontynuując je przez kilka lat bez odnotowywania żadnych szkód na Twoim koncie, uzbierasz pełne zniżki za bezpieczną jazdę. Ważne jest, żeby auto były zarejestrowane na Ciebie, bo inaczej zniżki nie będą Ci naliczane. Jednocześnie pamiętaj, że każda szkoda z Twojej winy, w konsekwencji której wypłacono odszkodowanie z Twojego OC, oznacza odebranie zniżek i tym samym podwyżkę ceny ubezpieczenia.

Wybierz samochód z niewielkim silnikiem

Każdy wie, co to jest ubezpieczenie OC, ale wiele osób nie ma świadomości, że model, marka i przede wszystkim pojemność silnika auta decydują o cenie polisy. Tymczasem wybierając sportowy samochód z potężnym silnikiem, trzeba się liczyć z wyjątkowo drogim ubezpieczeniem. Na znacznie korzystniejsze finansowo warunki zakupu OC można liczyć w przypadku kupna spokojnego auta z silnikiem o niewielkiej pojemności, która nie przekracza 2000 cm3.

Nie rozkładaj składki na raty

Jeśli Twoje ubezpieczenie kosztuje tak dużo, że nie jesteś w stanie opłacić go od razu, rozłożenie składki na raty może być jedynym rozwiązaniem w Twoim przypadku. W przeciwnym razie, gdy dysponujesz środkami pozwalającymi na opłacenie składki bezpośrednio po kupnie OC, zrób to i zrezygnuj z rat, które stanowią dodatkowy koszt. Ubezpieczenie rozłożone na raty jest bowiem z reguły droższe o 15-30% niż podstawowa oferta.

Pomyśl o współwłasności

Młodzi i niedoświadczeni kierowcy są najbardziej poszkodowani, jeśli chodzi o wysokość składki. Dla nich cena OC niekiedy jest wręcz zaporowa, dlatego często decydują się na współwłasność pojazdu z innym kierowcą, który posiada duże lub najlepiej pełne zniżki. Dzięki temu składka ubezpieczeniowa może się obniżyć nawet o 50%.

[Głosów:1    Średnia:5/5]