Opel Adam to trzydrzwiowe auto miejskie, produkowane w oparciu o podzespoły nieco większej Corsy. Samochód umiejętnie łączy w sobie nowoczesne linie nadwozia, równocześnie nawiązując do stylistyki retro. Producent zapewnił też możliwość personalizacji wyglądu nadwozia – modne, dwukolorowe wersje lakieru sprawiają, że obok tego auta nie można przejść obojętnie.

Od razu warto wspomnieć, że kompozycje kolorystyczne to nie tylko domena nadwozia. Także wnętrze auta posiada szereg elementów, które wykonywane są w kontrastowych kolorach. To podoba się przede wszystkim młodym ludziom, szukającym możliwości wyróżnienia się. A Opel Adam zdecydowanie wyróżnia się na drogach. 

Dwukolorowe nadwozie – modne i efektowne

Największe możliwości personalizacji wyglądu auta daje wersja Opel Adam Jam Unlimited. Nabywca może wybrać kolor nadwozia, kolor dachu auta i kolor ozdobnych pasów na nadwoziu. To nie wszystko. Można też wybrać kolor nakładek na obręczach kół, barwę obudowy lusterek a potem kolor elementów deski rozdzielczej we wnętrzu samochodu. Już sam kontrastowy dach zapewnia, że samochód wygląda świetnie i przyciąga wzrok. Bardzo modne są połączenia czarnego dachu z pastelowymi kolorami lakieru nadwozia, albo jasnego dachu (ecru, białego, czerwonego) z ciemnymi kolorami lakieru. Typowo sportowe barwy, łączące czarne nadwozie z czerwonym dachem to np. wyróżnik sportowej wersji Opel Adam S.

Urodę samochodu podkreślają ciekawe wzory felg aluminiowych. Sama sylwetka jest również bardzo zgrabna. Opel Adam może mieć też ozdobną, kolorową listwę osłony chłodnicy.

Oszczędnie i dynamicznie

Opel Adam to samochód, który jest stworzony do jazdy w mieście. Pod jego maską montowane są jednostki, które zapewniają świetne przyspieszenie jak również generują niewielkie zużycie paliwa. Najnowsze, turbodoładowane jednostki o pojemności jednego litra oferowane są w dwóch wariantach mocy: 95 i 115 KM. Najsłabsza jednostka o pojemności 1.2 litra (bez turbodoładowania) generuje moc 70 KM i w zupełności wystarczy do miasta.

Dostosowany do wielkiego miasta

System ESP, system kontroli trakcji, układy wspomagające parkowanie, nowoczesny system multimedialny z nawigacją a także przełomowy system telemetryczny OnStar – to tylko niektóre elementy wyposażenia Opla Adama. Auto można też wyposażyć w opcjonalny system parkowania autonomicznego – kierowca kontroluje jedynie pracę gazu, a auto samodzielnie wjedzie w miejsce parkingowe. Klimatyzacja, elektrycznie sterowane szyby i doskonałej jakości audio to kolejne elementy, które uprzyjemniają jazdę i korzystanie z samochodu w każdych warunkach pogodowych.

Opel Adam czeka na klientów w salonach firmy Auto Żoliborz. Doradcy w salonach w Ząbkach, Piasecznie i Warszawie przedstawią wszystkie zalety samochodu, a także pomogą w wyborze odpowiedniej wersji wyposażenia, napędu i przedstawią wszystkie warianty wersji kolorystycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]