Porządkujemy garaż

Wiosna to idealna pora, by podjąć się wyzwaniu zaprowadzenia porządku w naszym garażu. Warto zadbać o to, by wszystkie akcesoria znajdujące się w naszym warsztacie, znalazły swoje stałe miejsce i nie walały się po całym pomieszczeniu. Najtrudniej zapanować jest nad narzędziami. Przyjrzyjmy się kilku sprawdzonym sposobom, które pomogą nam utrzymać narzędzia w jednym miejscu.

Najprostszym sposobem na utrzymanie porządku w narzędziach i regularne ich składowanie w jednym miejscu z zachowaniem segregacji ich według pewnych kryteriów, jest zainwestowanie w profesjonalną skrzynkę narzędziową. Nie dajmy się nabrać na tanie rozwiązania i nie wybierajmy najprostszych modeli, składających się z jednej części. Nie rozwiąże to naszego problemu, a jedynie przeniesie bałagan z półek, do wnętrza skrzyni. Skrzynia na narzędzia, która pozwoli utrzymać ład, powinna składać się z kilku części, osobnych pojemników oraz wyjmowanej przegrody. Dzięki takiemu zaplanowaniu, będziemy mogli posegregować narzędzia wg. ich przeznaczenia i rozmiaru i unikniemy plątaniny wielu narzędzi w jednym pojemniku. Stosując taką skrzynkę, bez trudu znajdziemy każde narzędzie w razie potrzeby.

Drugim sposobem zapanowania nad narzędziami są ścienne tablice. Mogą być one wykonane z plastiku lub metalu. Wystarczy przymocować je do ściany i wyposażyć w odpowiednią (bardzo wielką) ilość uchwytów czy też haczyków, na których powiesimy nasze narzędzia.

Jeżeli nasze zbiory narzędziowe są naprawdę pokaźne i nie pomieści ich żadna skrzynka, zainwestujmy w odpowiednie meble warsztatowe, wyposażone w półki i szuflady. Takie rozwiązanie zapewni nam możliwość skatalogowania naprawdę dużej ilości narzędzi. Zyskamy możliwość segregowania ich według rozmiaru, przeznaczenia, rodzaju itp. Nie oszczędzajmy. Zainwestujmy w sprzęt, który będzie naprawdę dobrze przemyślany i stworzy nam możliwość wielu konfiguracji. Jeżeli chcemy zapanować nad naszym garażem i wprowadzić porządek i ład, w którym wszystko znajdziemy, postawmy na odpowiednie meble.

[Głosów:2    Średnia:4/5]