Coraz więcej kierowców decyduje się instalację lpg w samochodzie. Gaz jest stosunkowo tani, wiec szczególnie u osób, które codziennie muszą pokonywać dalekie odległości to bardzo sensowny pomysł. Warto zauważyć, że gaz w samochodzie pozwala na dużą oszczędność, gdyż ceny paliwa, jak i oleju napędowego są bardzo wysokie.

Instalacja lpg w samochodzie- obowiązki kierowców

Oczywiście zamontowanie gazu samochodzie jest korzystne ze względu na jego cenę. Jednak wymaga od kierowców częstych przeglądów, aby sprawdzić, czy cała instalacja działa prawidłowo. Oczywiście nie chodzi tylko o coroczny przegląd w stacji kontroli pojazdów, do którego zobowiązany jest każdy kierowca. Kontrola samochodu na gaz jest droższa niż w przypadku samochodów na benzynę o około 30 procent. Jednak biorąc pod uwagę ceny gazu to i tak można bardzo dużo zaoszczędzić.

Przegląd gazu w samochodzie powinien być co 15 tysięcy kilometrów. W przypadku instalacji z wtryskiem gazu jeszcze rzadziej.

Przegląd instalacji gazowej- Szczecin

Przegląd instalacji gazowej obejmuje  sprawdzenie szczelności układu. W razie konieczności można wymienić filtry zarówno fazy ciekłej, jak i lotnej. Zaletą jest także podłączenie samochodu do komputera diagnostycznego, dzięki temu można dużo dowiedzieć się w jakim stanie jest instalacja, jak i czy nie trzeba dokonać jej naprawy.  Koniecznie również trzeba sprawdzić mapę wtrysku, aby ograniczyć niebezpieczeństwo bardzo dużej awarii, zatem i kosztów. Konieczne trzeba także zwrócić uwagę na reduktor i membranę. Stąd należy także wybierać dobrej jakości podzespoły, a pracowały one dłużej i były sprawne. Wybierając tanie podzespoły tak naprawdę oszczędność jest tylko pozorna.

Gdzie dokonywać przeglądu instalacji lpg?

Przegląd instalacji gazowej może być wykonany przez mechaników w serwisie samochodowym. Warto jednak zwrócić uwagę, czy dysponuje on odpowiednim sprzętem, który dedykowany jest do określonych typów instalacji lpg. Jeżeli tak, wtedy mamy pewność, że praca zostanie wykonana dokładnie i precyzyjnie, a wszystkie ewentualne awarie zostaną w porę wykryte

[Głosów:4    Średnia:5/5]