5 sposobów na dotarcie do Holandii — krótki poradnik dla podróżujących

0
560

Wybierasz się do pracy do Holandii, a może planujesz wymarzoną wycieczkę do kraju tulipanów? Niezależnie od powodu podróży z pewnością przyjdzie ci się zmierzyć z organizacją dojazdu do miejsca docelowego. Ze względu na popularność tego kierunku możesz liczyć na bardzo szeroki wybór środków transportu. Sprawdź, w jaki sposób możesz dotrzeć z Polski do Holandii.

Bus

Sporym zainteresowaniem wśród osób dojeżdżających do pracy na terenie Holandii cieszą się busy. W takich pojazdach można spotkać przeważnie od kilku do kilkunastu miejsc, co znacząco zwiększa komfort podróży. Ponadto można liczyć na szereg udogodnień oferowanych przez busy Polska Holandia – Interbus przykładowo codziennie wyjeżdża w trasę z kilku miejscowości w zachodniej Polsce. Możliwe jest też odebranie pasażerów np. spod wskazanego adresu w Bydgoszczy i dowiezienie ich do hotelu bądź mieszkania w Holandii. Często możliwe jest też zabranie cięższego bagażu niż w przypadku np. samolotu bądź autokaru.

Autokar

Od lat na brak klientów nie mogą narzekać również przewoźnicy, którzy oferują transport do Holandii autokarem. Współczesne pojazdy są często bardzo nowoczesne, zapewniają wygodę i mają szereg udogodnień np. gniazdka z prądem. Ponadto niewątpliwą zaletą podróży autokarem jest niska cena biletów. Nie bez znaczenia jest także fakt, że przeważnie można zabrać ze sobą większy bagaż niż w przypadku samolotu. Co więcej, niewielu przewoźników sprawdza wagę i wymiary walizek tak dokładnie jak obsługa lotniska. Wadą podróży autokarem może być natomiast jej czas, co ma związek np. z licznymi przystankami na trasie do Holandii.

Samochód

Z Warszawy do Amsterdamu można dojechać samochodem nawet w niewiele ponad 12 godzin. W przypadku wyruszenia z zachodniej Polski można dotrzeć do Holandii nawet w 8 godzin. Z tego powodu wiele osób decyduje się na podróż samochodem. Na dodatek taka forma wyprawy pozwala na nieco więcej elastyczności w kwestii np. częstotliwości przystanków. Zapewnia też dotarcie od drzwi do drzwi. Należy jednak liczyć się z tym, że koszt przejazdu będzie wyższy niż w przypadku np. autokaru bądź busa.

Samolot

Do Holandii można dotrzeć z Polski również samolotem. Loty m.in. do Amsterdamu i Rotterdamu są organizowane tylko z kilku największych miast, dlatego należy liczyć się z koniecznością dojazdu do miejsca wylotu wraz z walizkami. W przypadku podróży busami firmy Interbus można natomiast skorzystać z przejazdu od drzwi do drzwi. Ponadto tanie linie lotnicze pobierają wysokie opłaty za bagaż, co może znacząco zwiększyć koszt podróży.

Pociąg

Obecnie nie istnieją bezpośrednie połączenia kolejowe z Polski do Holandii. Takie usługi są natomiast oferowane w Berlinie, który jest dobrze skomunikowany z wieloma miastami w Polsce. Należy jednak pamiętać, że bilety na międzynarodowych trasach nie należą do najtańszych, a sama podróż może zająć wiele godzin. Nie jest to też wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą dotrzeć do mniejszych miejscowości w Holandii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać tanie i dobre opony letnie?
Następny artykułJak urządzić garaż?

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)