Jak urządzić garaż

Chociaż garaż w założeniu ma być miejscem postojowym dla samochodu, to w praktyce często dodatkowo staje się składzikiem na narzędzia i sprzęty, spiżarnią i rowerownią. Jak urządzić przestrzeń, która spełni wszystkie te funkcje, a dodatkowo będzie estetyczna i uporządkowana?

Od czego zacząć?

Garaż to przede wszystkim zadaszony parking dla samochodu. Pierwszym krokiem aranżacji przestrzeni powinno być zatem wyznaczenie stanowiska postojowego. Żeby parkowanie i przemieszczanie się wokół auta przebiegało sprawnie i bez problemu, miejsce powinno mieć min. 2,3 x 5 m. Pozostałą część garażu podziel na strefy.

Strefa warsztatowa – must have w garażu każdego majsterkowicza

Najważniejszym elementem wyposażenia kącika majsterkowicza jest solidny blat. Zanim go zamontujesz, precyzyjnie określ wysokość, na jakiej powinien się znaleźć, uwzględniając pozycję, w jakiej lubisz pracować. Od wysokości blatu zależy nie tylko wygoda majsterkowania, ale także zdrowie Twojego kręgosłupa.

W strefie warsztatowej nie może zabraknąć mebli i organizerów służących do przechowywania narzędzi itd. Świetnie sprawdzą się specjalne szafki narzędziowe, półki, regały i pojemniki o różnych wielkościach, np. na śruby czy inne drobne elementy. Możesz też wykorzystać ścienne systemy organizacji, które umożliwiają powieszenie warsztatowych akcesoriów na haczykach. 

Uporządkowana przestrzeń do przechowywania 

Garaż często stanowi dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy, których nie chcemy trzymać w domu. Aby zachować porządek w pomieszczeniu, zainwestuj w solidne szafy czy skrzynie, w których bez problemu schowasz wszystkie przedmioty. 

Domowe przetwory możesz umieścić na solidnych półkach, a rower zawieś na specjalnych haczykach na ścianie. Opony możesz przechowywać na specjalnym regale. Znajdziesz go na dodas.pl. Propozycją są solidne, nieprzeciętnie wytrzymałe regały do garażu – sklep dodas.pl do ich produkcji wykorzystuje wyłącznie najlepsze materiały, a w tym blachę ocynkowaną i aluminium. Sklep oferuje konstrukcje modułowe, które można łączyć ze sobą na różne sposoby, tworząc system przechowywania idealnie dopasowany do własnych potrzeb.

Jakie oświetlenie do garażu?

Ciemny garaż może sprawiać wrażenie przygnębiającego. W przestrzeni garażowej ciężko o dopływ naturalnego światła z zewnątrz. Kluczowe znaczenie ma tu oświetlenie sztuczne – o barwie neutralnej lub zimnej.

Doskonałym rozwiązaniem do garażu są lampy LED. Są funkcjonalne i doskonale oświetlają nawet duże pomieszczenia.

A co z dodatkowym oświetleniem? Na pewno warto zamontować je w części warsztatowej. Świetnie sprawdzi się lampa magnetyczna, mocowana do blatu. Lampka doskonale doświetli strefę, zapewniając Ci pełen komfort podczas majsterkowania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]