Czy można zwiększyć możliwości terenowe auta?

Na polskim rynku jak grzyby po deszczu powstają firmy, które oferują wprowadzanie szeregu modyfikacji do aut terenowych. Okazuje się, że z ich usług korzystają nie tylko miłośnicy szeroko pojętego off-roadu, ale również wiele firm czy służby mundurowe i ratunkowe. Co modyfikuje się w autach terenowych i do kogo warto zgłosić się z tą kwestią? Zobaczmy.

Kto potrzebuje aut z lepszymi właściwościami terenowymi?

Jak się okazuje, aut z dobrymi możliwościami terenowymi poszukują nie tylko miłośnicy jazdy po bezdrożach, którzy biorą udział w wielu rajdach off-roadowych. Samochody tego typu są także poszukiwane przez przedstawicieli firm czy też wielu instytucji. – Zgłaszają się do nas nie tylko indywidualni właściciele, ale również firmy czy służby mundurowe i ratunkowe – a zatem podmioty, dla których auto o doskonałych parametrach, radzące sobie nawet w najtrudniejszym terenie to często podstawa funkcjonowania. Uważnie wsłuchujemy się w ich potrzeby i oferujemy modyfikacje aut, dzięki którym mogą one więcej. – mówi ekspert z zajmującej się modyfikowaniem aut terenowych firmy overlimit.com.

Co można zmienić w takim aucie?

Specjaliści podkreślają, że wszelkie zmiany muszą być przede wszystkim zgodne zarówno z polskim, jak i unijnym prawem. Bez dwóch zdań – auto musi być sprawne. Dlatego najlepiej udać się z nim do profesjonalistów, którzy mają bogate doświadczenie i będą potrafili dopasować oferowane rozwiązania do naszych potrzeb. – Skoro o potrzebach mowa, to bywają one różne. Dlatego też swoim klientom oferujemy aż 3 pakiety modyfikacji. Zależnie od wybranego pakietu w autach: zwiększamy prześwit, montujemy profesjonalne opony terenowe, zakładamy szereg osłon, zabezpieczamy układ napędowy przed wodą, wyprowadzamy dolot powietrza do silnika czy montujemy wyciągarki o duże mocy. Rozwiązań jest oczywiście znacznie więcej, ich dobór uzależniony jest od konkretnych potrzeb klienta. – dodaje ekspert z overlimit.com.

Auta terenowe zyskują coraz większą popularność. Są nie tylko tańsze niż jeszcze kilka lat temu, ale również oferują możliwość idealnego dopasowania ich do potrzeb konkretnego użytkownika. To się ceni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]