Zalety samochodowych salonów multibrandowych

Chcesz kupić nowy samochód? Masz już upatrzoną markę? Wymarzony model? Jeśli tak – udaj się do salonu i nie czytaj dalej. Jeśli jednak cały czas zastanawiasz się, jaki samochód kupić, weź pod uwagę coś, co nosi nazwę „salonu multibrandowego”. Jeżeli widzisz takie określenie po raz pierwszy, nie przejmuj się. Zaraz dowiesz się więcej na ten temat.

Salon multibrandowy to miejsce, w którym pod jednym dachem zgromadzone są produkty różnych marek. W przypadku salonów samochodowych są to po prostu różne marki i modele aut. W pewnym więc sensie placówki takie przypominają swoiste „supermarkety”. Dla właściciela salonu oznacza to szereg korzyści. Przede wszystkim „ściąga” on do siebie więcej ruchu. Po drugie, zwiększa tym samym prawdopodobieństwo zawarcia transakcji. Większy wybór to więcej szans na zakup. Nie ma w tym nic dziwnego. A jakie są korzyści dla klientów?

Salon multibrandowy – korzyści dla klientów

Przede wszystkim wizyta w salonie multibrandowym to ogromna oszczędność czasu dla osoby chcącej kupić swój wymarzony samochód. Liczba marek przemnożona przez liczbę modeli wyraźnie zwielokrotnia szansę na szczęśliwe zakończenie w postaci powrotu do domu nowym autem. Klient nie musi już pielgrzymować od salonu do salonu, by zebrać potrzebne mu informacje.

Po drugie, sam fakt zestawienia obok siebie różnych marek, prezentujących zupełnie inną filozofię motoryzacji, cechujących się odmienną stylistyką i różnorodnymi rozwiązaniami technicznymi sprawia, że klient staje przed niepowtarzalną szansą wybrania samochodu idealnie spełniającego jego wymagania. Innymi słowy nie jest skazany na wybór typu „cztery modele w trzech wersjach silnikowych”. Choć trzeba dodać, że niekiedy zbyt wiele możliwości wyboru może powodować swego rodzaju „blokadę decyzyjną” u klienta.

Podsumowując, salony multibrandowe wpisują się w trend konsolidacji punktów sprzedaży. Takie skomasowanie wielu produktów w jednym miejscu jest po prostu opłacalne dla obu stron: zarówno właścicieli salonów, jak i ich klientów.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem między Mercedesem a Audi, Porsche a Lexusem czy Ferrari a Lamborghini – wejdź na stronę http://www.prestig-e.pl, a następnie odwiedź salon Prestige. Skutecznie pomożemy ci rozwiać twoje wątpliwości.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]