opony zimowe marki Kleber

Opony zimowe to niezwykle ważny wybór dla każdego posiadacza auta. Odpowiadają one za przyczepność do drogi, pomagają uniknąć poślizgu, a także zwyczajnie zwiększają komfort jazdy. Na rynku istnieje wiele marek, które posiadają je w swojej ofercie. Dlaczego zatem warto wybrać francuską firmę Kleber?

Opona idealnie dopasowana do zimowych warunków

Opony zimowe marki Kleber zostały dostosowane do wymagających warunków pogodowych, z którymi mamy do czynienia zimą. Ich charakterystyczną cechą są liczne, głębokie i doskonale rozstawione lamele, które w idealny sposób pozwalają odprowadzać wodę spod kół. W ten sposób zmniejszone jest ryzyko aquaplaningu.

Francuska marka zdecydowała się także na zoptymalizowanie użytej do produkcji opony mieszanki gum, pod kątem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Dzięki temu niezależnie od panujących temperatur sprawdza się ona idealnie – zarówno podczas przedwiosennych roztopów, jak i w trakcie najostrzejszych mrozów zachowuje swoje właściwości jezdne.

Specjalnie na mokrą nawierzchnię

Mokra nawierzchnia drogi to sytuacja często spotykana przez cały okres zimowy. Roztapiający się śnieg i lód na przemian z opadami deszczu, pojawiającymi się w cieplejsze dni, prowadzą do praktycznie bezustannej wilgoci i licznych kałuż. W tych warunkach niezwykle ważne jest, aby posiadać oponę o wysokiej klasie przyczepności. Posiadają taką właśnie opony zimowe marki Kleber. Dzięki niej zminimalizowane jest ryzyko wspomnianego już aquaplaningu, a także skraca się droga hamowania w stosunku do opon niższej klasy.

Dedykowane dla lodu i śniegu

Lód, śnieg i błoto pośniegowe są wyjątkowo uciążliwym elementem zimowej codzienności. Są jednymi z najtrudniejszych warunków, które znacząco wydłużają drogę hamowania i powodują, iż nietrudno o wpadnięcie w poślizg. Wysoki poziom przyczepności opony może jednak zmniejszyć szansę na tego rodzaju wypadków, gwarantując większe bezpieczeństwo podczas każdej zimowej przejażdżki.

Zima bez zwiększania kosztów

Zbliżająca się zima to często czas zwiększonych wydatków na samochód. Jednym z nich jest zakup odpowiedniego ogumienia, które będzie charakteryzowało się dobrymi parametrami. Na szczęście tanie opony zimowe Kleber 225/45 R17 idealnie spełniają oczekiwania klientów, a co więcej, odznaczają się wyjątkowo atrakcyjną ceną.

Na koniec warto dodać także, iż nie powodują one podniesienia kosztów użytkowania auta zimą, gdyż zwiększona przyczepność nie pociąga za sobą w tym przypadku podniesienia ilości spalanego paliwa. W efekcie są więc ekonomiczne zarówno podczas zakupu, jak i użytkowania. Co więcej, ich wysoka jakość sprawia, że posłużą przez wiele lat, będąc doskonałą inwestycją dla wszystkich kierowców, stawiających na kompleksową ekonomię.

[Głosów:0    Średnia:0/5]