Felgi aluminiowe. Czy warto?

Aluminiowe felgi stały się symbolem prestiżu, elegancji i krzykiem najnowszych trendów mody w motoryzacji. Niegdyś, zarezerwowane jedynie dla właścicieli aut luksusowych, dziś montowane są przez niemal każdego, dla kogo wygląd jego auta, bez znaczenia na jego model, segment i wiek, ma znaczenie. Czy jednak felgi aluminiowe to rzeczywiście taka dobra inwestycja?

Estetyka

Estetyka to zdecydowanie największy atut tzw. „alufelg”. Są one urokliwe i eleganckie, potrafią nawet przeciętnie wyglądający samochód wyprowadzić powyżej przeciętności. Za ich montowaniem przemawia fakt, że są dosyć uniwersalne, występują w wielu rozmiarach i można dopasować je praktycznie do każdego typu samochodu. Co więcej, „alufelgi” są o wiele bardziej elastyczne, niż klasyczne felgi stalowe. Obręcze aluminiowe stwarzają naprawdę szerokie pole konfiguracji takich parametrów jak szerokość, średnica i dobór odpowiedniego profilu opony. Aluminium jest też odporne na korozję, dzięki temu, „alufelgi” długo będą zachwycały połyskiem i pięknem. Kolejną zaletą aluminiowych felg jest łatwość ich montażu. Praktycznie każdy jest w stanie samodzielnie założyć aluminiowe obręcze do swojego samochodu. brak konieczności odwiedzania warsztatu i korzystania z usług mechanika, przyciąga wielu miłośników moto mody. Wystarczy jedynie dobrze zwrócić uwagę na rozstaw śrub lub szpilek i osadzenie koła od piasty. Kiedy poznamy te parametry, należy wybrać odpowiednie felgi, wtedy już, założenie ich nie będzie stanowiło problemu.

Wady

Największą wadą aluminiowych felg jest ich cena. Niestety, za piękno trzeba zapłacić. „Alufelgi” nie należą do najtańszych, co spowodowane jest bardziej skomplikowaną metodą ich powstawania oraz droższym surowcem, z którego są wykonane. Stal jest jednak kilkukrotnie tańsza od aluminium. Ich wysokie ceny kuszą złodziei. Jeżeli nie chcemy utracić naszego kosztownego nabytku, warto dodatkowo zabezpieczyć je przed kradzieżą. Jeżeli zatem koszt takich felg nie przewyższa naszych możliwości, to zdecydowanie warto je kupić. Są piękne, solidne, elastyczne i trwałe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo na przebitą oponę w trasie?
Następny artykułKiedy zmienić opony?

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)