Jak kupić wysokiej jakości opony zimowe

Komfort i bezpieczeństwo jazdy to elementy, na które powinien zwrócić uwagę każdy kierowca. Podpowiadamy, jakie kryteria należy przeanalizować przed zakupem opon samochodowych. Poznaj szczegóły i sięgnij po najlepsze rozwiązania na rynku. 

Kiedy zakup nowych opon jest konieczny?

Opony warto wymieniać raz na jakiś czas, lecz niektóre sygnały mówią o tym, aby zrobić to natychmiast. Przede wszystkim warto co jakiś czas obserwować, w jakim stopniu zużyty jest bieżnik. Jego głębokość powinna wynosić minimum 1,6 mm. Jeżeli jest niższa, jazda może być bardzo niebezpieczna. Parametr ten można zmierzyć specjalnym przyrządem.

Na bezpieczeństwo jazdy wpływa również ciśnienie w oponach. W dodatku parametr ten decyduje o spalaniu paliwa i żywotności ogumienia. Optymalne wartości ciśnienia mogą być podane na klapce baku paliwa czy w książce serwisowej. Jeżeli powietrze szybko spada, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ogumienie zostało uszkodzone, zatem konieczna będzie wymiana. 

Zanim jednak sięgniesz po nowe opony, skorzystaj z oferty sprawdzonych punktów sprzedaży. Wysoką renomą cieszy się sklep internetowy Plusgum. Możesz tu kupić np. wysokiej jakości opony zimowe 16. Asortyment jest bardzo zróżnicowany, a każdy kierowca znajdzie tu rozwiązania dopasowane do osobistych preferencji. To doskonała propozycja dla wymagających. 

Podstawowe parametry

Przed zakupem opon samochodowych należy zwrócić szczególną uwagę na ich specyfikację. Kluczowym elementem będzie rozmiar ogumienia. Najlepiej kupić je w wymiarach, które odczytasz ze zużytych modeli. Ponadto informacje o właściwym wyborze opon sprawdzisz na klapce baku paliwa czy na wewnętrznej stronie drzwi przy fotelu kierowcy.

Kolejny ważny parametr to indeks nośności, który określa maksymalną prędkość, z jaką może poruszać się pojazd przy danym ogumieniu. Według przepisów nie powinna być ona niższa niż 160 km/h. Z kolei indeks nośności stanowi maksymalne obciążenie jednej opony przy prędkości, jaką dopuszcza producent auta. To parametr wyrażony w kilogramach. 

W sklepie internetowym Plusgum wybierać możesz spośród wielu propozycji, więc z łatwością znajdziesz model, który zapewni Ci komfortową, a zarazem bezpieczną jazdę na co dzień. Wystarczy dokładnie przeanalizować ofertę.

Oznaczenia opon

Na oponach możesz znaleźć różnego rodzaju oznaczenia. W przypadku opon zimowych są to symbole płatka śniegu i górskich szczytów. Taki znak to również gwarancja wyboru przetestowanego, a co za tym idzie – bezpiecznego modelu, który sprawdzi się podczas jazdy w trudniejszych warunkach. W dodatku na oponach możesz znaleźć litery M+S, co oznacza, że ogumienie zostało przystosowane do jazdy po błocie i śniegu. Warto pamiętać, że wiele marek samochodowych określiło własną homologację opon.

[Głosów:0    Średnia:0/5]