programy o samochodach

Twoją pasją są samochody? Lubisz o nich czytać, oglądać ich testy, naprawy i renowacje? Świetnym sposobem na poszerzenie wiedzy z zakresu motoryzacji, ale i rozrywkę, są programy o samochodach i motocyklach. Które z nich są najciekawsze? Poznaj TOP 7 programów motoryzacyjnych.

Programy motoryzacyjne – gdzie oglądać?

Nawet jeśli nie masz czasu na oglądanie programów moto w telewizji, w czasie rzeczywistym, w którym są emitowane, nie oznacza to, że jesteś na straconej pozycji. Dzisiaj nie trzeba kierować się programem TV, posiadać kablówkę lub nawet… telewizor, aby zobaczyć materiały wideo o autach. Z łatwością można obejrzeć samochody w programach na Player.pl – wystarczy dostęp do internetu. W każdej chwili można odtworzyć ulubioną produkcję o motoryzacji, a nawet wrócić do archiwalnych nagrań.

101 napraw”

Do fanów motoryzacji, a w szczególności dla złotych rączek, którzy nie ufają mechanikom i wolą samodzielnie zająć się modernizacją lub naprawą auta, skierowany jest program „101 napraw”. W każdym odcinku prowadzący pokazuje, jak samemu zająć się własnym samochodem. Prezentuje krok po kroku, jak dokonać naprawy lub przeróbki auta.

Automaniak”

Wśród polskich programów motoryzacyjnych kultowy jest „Automaniak”. Pierwszy odcinek wyemitowany został w 1988 roku. To program, w którym prowadzący testują samochody. Sprawdzają je w różnych warunkach, by zobaczyć, jak sobie poradzą, czy ich producenci nie przekłamują rzeczywistości lub też sami nie wiedzą, ile można „wyciągnąć” z danego modelu.

Będzie pan zadowolony”

Kto z nas oddając samochód lub motocykl do mechanika, nie usłyszał: „Będzie pan zadowolony”? Niestety nie zawsze takie zapewnienia mają pokrycie w rzeczywistości. Zdarza się, że fachowcy okazują się nie do końca ekspertami, a ich naprawy mają niewiele wspólnego ze sztuką. W programie „Będzie pan zadowolony” samochody oddawane są do mechaników z konkretnymi usterkami i sprawdzane jest, jak sobie z tym poradzą.

Fani czterech kółek”

Wśród brytyjskich programów o samochodach na uwagę zasługują „Fani czterech kółek”. Z programu można dowiedzieć się, jak kupić, wyremontować auto, by sprzedać je z zyskiem. W materiale zobaczyć można dwóch ekspertów – doświadczonego sprzedawcę samochodów i utalentowanego mechanika. Wspólnymi siłami dokonują wyboru, remontu i sprzedaży klasyków.

Legendy PRL”

Miłośnicy czterech kółek z pewnością docenią program poświęcony samochodom z epoki PRL-u. Materiał Patryka Mikiciuka pokazuje niezwykłą historię pojazdów z tamtych czasów, ale nie tylko. Odcinki są też pełne wspomnień ludzi, którzy tworzyli auta w PRL-u, ale też nimi jeździli i do tej pory trzymają je w garażach.

Zakup kontrolowany”

Osoby, które chcą kupić samochód, powinny oglądać program „Zakup kontrolowany”. W materiale pojawiają się bohaterowie, którzy chcą kupić samochód, a mają sprecyzowane wymagania i określony budżet. Prowadzący ma za zadanie znaleźć auto, które będzie idealnym kandydatem. Dzięki takiemu programowi moto można poznać nie tylko samochody, jakie są na rynku, ale i przekonać się, czego samemu oczekuje się od pojazdu, a także – jak go kupować.

Top Gear”

Ostatnim programem moto, jaki znajduje się w tym zestawieniu, jest oczywiście brytyjski „Top Gear”. Jest to produkcja, która ma wielu fanów. Z uwagi na swój komediowy charakter przyciągała przez lata przed ekrany wielu widzów. Oczywiście nie oznacza to, że nie jest to merytoryczny program moto. Testy, jakim poddawano samochody, a także recenzje nowych pojazdów są bardzo drobiazgowe.

[Głosów:2    Średnia:5/5]