Klocki hamulcowe do aut

Klocki hamulcowe są niezastąpionym elementem układu hamulcowego. Dane części samochodowe są  odpowiedzialne za wyhamowywanie Twojego samochodu. Będąc dociskanym do tarczy hamulcowej zapobiegają one przed dalszym kręceniem się kół.

Jakie istnieją główne rodzaje klocków hamulcowych?

Istnieją trzy główne rodzaje klocków hamulcowych:

• Niemetaliczne (organiczne). Dane części wykonane są z połączenia materiałów syntetycznych i organicznych, na przykład, włókien aramidowych, włókien szklanych i poliakrylonitrylu (PAN). Są one lekkie i nie są podatne na agresywny styl jazdy. Niemetaliczne klocki hamulcowe posiadają miękką strukturę, nie uszkadzają tarcz hamulcowych i generują mniejszy hałas. W drugiej strony ich miękkość jest także wadą klocków: dużo szybciej się one zużywają generując mnóstwo pyłu.
• Półmetaliczne. Dane części samochodowe wykonane są z materiałów syntetycznych i metali. Im więcej zawierają one metalu, tym starczają na dłuższy okres czasu. W porównaniu z klockami niemetalicznymi części półmetaliczne generują mniejszą ilość pyłu. Niemniej jednak są one głośniejsze i bardziej oddziałują na stan tarcz lub bębnów hamulcowych prowadząc do ich przedwczesnego zużycia. Poza tym istnieje ryzyko, że ulegną one uszkodzeniu w niskich temperaturach.
• Ceramiczne. Dane części są cichsze i bardziej wytrzymałe niż pozostałe rodzaje klocków hamulcowych. Delikatnie oddziałują one na stan tarcz lub bębnów hamulcowych. Niemniej jednak są one znacznie droższe niż pozostałe rodzaje klocków.

Co mogę zrobić, aby moje klocki hamulcowe starczały na dłuższy okres czasu?

• Unikaj agresywnej jazdy autem. Wyhamowanie Twojego samochodu przy wysokich prędkościach prowadzi do zużycia klocków hamulcowych, sprawiając, że stają się one cieńsze. Powinieneś także płynnie wciskać pedał hamulca.
• Nie wciskaj pedału hamulca w momencie, gdy Twój stopa nadal znajduje się na pedale gazu. W takim przypadku hamowanie będzie wymagać znacznie większego wysiłku i będzie prowadzić do przedwczesnego zużywania się i wytarcia klocków i tarcz hamulcowych.
• Próbuj nie przeciążać samochodu. Im Twój samochód jest cięższy, tym większą siłę należy przyłożyć, aby go wyhamować.
• Sprawdź grubość swoich klocków hamulcowych. Jeśli Twoje hamulce zaczynają piszczeć lub znacznie dłużej zajmuje Tobie wyhamowanie samochodu, powinieneś sprawdzić stan swoich klocków hamulcowych. Być może powodem piszczenia jest wskaźnik zużycia klocków. Jeśli ma to miejsce, nadszedł najwyższy czas na wymianę części.

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz zamówić części i akcesoria samochodowe, Autoczescionline24.pl jest najlepszym dla Ciebie miejscem. Dla naszych klientów dostępna jest natychmiastowa dostawa, przystępne ceny, wysokiej jakości produkty, różnorodne promocje i zniżki. Zostań naszym klientem i skorzystaj z naszych usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]