Nowy Fiat Tipo miażdży konkurencję

Zdaje się, że nowy Fiat Tipo pragnie znów posmakować sukcesu sprzed lat, kiedy to w 1989 roku został ogłoszony autem roku w Polsce. Nowym modelom nie ma praktycznie nic do zarzucenia – to najtańsza i zarazem najbardziej kompaktowa limuzyna obecna na rynku. I właśnie to sprawia, że Fiat Tipo miażdży konkurencję, znajdując miejsce w garażach milionów Polaków.

W zwykłym ciele niezwykły duch

Nie bez przyczyny Fiat Tipo uważany jest za jeden z najlepszych i najbardziej komfortowych samochodów kompaktowych. Twórcy maszyny zadbali o to, by nie tylko doskonale się prowadził i znosił warunki panujące na polskich drogach z pomocą świetnego zawieszenia, ale także gwarantował kierowcy i pasażerom pełen komfort. Fiat pozostaje dzięki temu zawsze o krok przed konkurencją, co zresztą znajduje swoje odzwierciedlenie w zadowoleniu kierowców.

Dealerzy Fiata zachęcają do kupna Tipo w trzech odsłonach: hatchback, sedan oraz kombi. Wszystkie trzy wersje spełniają wymagania zarówno osób poszukujących zwinnego auta służbowego, jak i tych, którzy wolą skupić się na bezpiecznej i komfortowej jeździe z rodziną. Każdy byłby przecież zadowolony, gdyby mógł otworzyć drzwi pod kątem 80 stopni, a także mieć do dyspozycji bagażnik o pojemności aż 520 litrów. Twórcy nie zapomnieli również o alternatywie. W ofercie dostępne są poszczególnie opcje: 1,4 V6 Fire, 1,6 E-Torq a także 1,3 i 1,6 silnik wysokoprężny MultiJet II. Fiat daje również możliwość fabrycznego montażu instalacji gazowej.

Najlepszy w swojej klasie

Fiat Tipo to wciąż najlepszy kompakt na rynku. Swoją popularność zawdzięcza opływowej, trójbryłowej karoserii. Aerodynamiczny kształt zapewnia niskie spalanie, dzięki czemu może pochwalić się jednym z najniższych współczynników oporu powietrza.  Dealerzy Fiata zapewniają cztery wersje wyposażenia: Tipo, Pop, Easy oraz Lounge. Nie szczędzono nowoczesnych i zarazem prostych rozwiązań. Wszystkie przyciski są widoczne i poręczne, nie sprawiają więc problemu podczas nawigacji. Do tego mnóstwo schowków o łącznej pojemności 12 litrów i jasna, miękka w dotyku tapicerka zwiększają komfort przebywania wewnątrz auta. Dzięki takim rozwiązaniom Fiat Tipo jest nie tylko świetnym wyborem dla przedsiębiorców ceniących sobie klasę i niezawodność, ale także rodzin oczekujących od auta bezpieczeństwa i wygody.

[Głosów:1    Średnia:5/5]