Wybieramy szampon samochodowy. Jakie gąbki do mycia warto wziąć pod uwagę?

Pielęgnacja karoserii jest bardzo ważna i ma ogromny wpływ na stan lakieru. Dlatego stosowanie odpowiednich kosmetyków pozwala utrzymać auto w świetnej kondycji. O jakich środkach warto pamiętać?

Profesjonalne kosmetyki samochodowe – czym różnią się od tradycyjnych?

Eksploatacja auta wiąże się z różnymi formami pielęgnacji. Wymieniamy bowiem opony, klocki hamulcowe, wszelkiego rodzaju płyny, czy wreszcie regularnie wykonujemy przegląd techniczny. Istotne jest także regularne mycie samochodu. W ten sposób chronimy karoserię auta i zapewniamy sobie odpowiednią prezencję. Najlepiej wykorzystywać do tego profesjonalne kosmetyki samochodowe. Są one bowiem w pełni bezpieczne dla samochodu i pozwalają skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Takie środki znajdziemy w sklepach z auto detailingiem. Czym więc powinniśmy myć samochód?

Jak działa aktywna piana?

Skuteczne mycie karoserii zapewnia aktywna piana. To detergent w postaci skoncentrowanego płynu, który jest bogaty w aktywne substancje czyszczące. W kontakcie z wodą dochodzi do intensywnego pienienia, które umożliwia dokładne usunięcie zalegającego brudu. Aktywna piana jest dostępna zarówno do mycia ręcznego, jak i za pomocą myjki ciśnieniowej. Jej stosowanie jest całkowicie bezpieczne dla karoserii.

Szampon samochodowy – jakie cechy warto uwzględnić przy wyborze?

Kolejnym środkiem czyszczącym są dobrze wszystkim znane szampony samochodowe. Mało kto zwraca jednak uwagę, że na rynku są dostępne środki o kwaśnym i neutralnym pH. Pierwszy z nich sprawdzi się podczas odtykania powłok ceramicznych i wosków. Taki szampon samochodowy jest również bezpieczny dla felg, uszczelek i szyb. Środki o neutralnym pH z kolei przydadzą się do regularnego mycia nawoskowanych samochodów. Znajdziesz je chociażby w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Szampony-samochodowe-435.html. Stosowanie profesjonalnych szamponów jest więc bardzo przydatne i pozwoli nam dokładnie zadbać o karoserię naszego pojazdu. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy podejmowali decyzje zakupowe.

Gąbki do mycia – co musisz wiedzieć?

Środki czyszczące to jednak nie wszystko. Pomocne będą również odpowiednie akcesoria. Ciekawym rozwiązaniem są gąbki do mycia. Wybierając takie produkty będziesz mieć pewność, że nie uszkodzisz karoserii samochodu. Wszystko dzięki specjalnej budowie. Gąbki do mycia z dużymi otworami umożliwiają wniknięcie brudu rysującego lakier do środka gąbki. Dzięki temu nie będziesz musiał przerywać mycia po wykryciu takich zabrudzeń. Gąbki do mycia znajdziesz w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html. Profesjonalne gąbki do mycia są bardzo chłonne, a ergonomiczny kształt ułatwia czyszczenie karoserii.  Producenci proponują dedykowane rozwiązania zarówno do domu, jak i do myjni samochodowych. W ten sposób każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wymagających natomiast polecamy specjalne szczotki, które ułatwią mycie tapicerki. Dzięki temu sprzątanie po podróży z psem nie będzie już tak czasochłonne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]