Zadbaj o karoserię swojego auta

Karoseria to wizytówka naszego samochodu. To na nią w pierwszej kolejności natrafia wzrok obserwującego samochód. Jeżeli chcemy, by nasze auto zachwycało fanów motoryzacji, zatroszczmy się o jakość naszego lakieru, by zachował świeżość, połysk i nie został pokryty brudem. Mycie auta nie zawsze będzie wystarczającą pielęgnacją. Raz, na jakiś czas warto poświęcić naszemu samochodowi więcej czasu na pielęgnację jego karoserii. Sprawdźmy, w jaki sposób możemy tego dokonać.

Woskowanie zabezpieczy na długie dni

Najbardziej skutecznym sposobem ochrony naszego lakieru na długi okres jest woskowanie. Jest to proces, który wymaga poświęcenia swojemu samochodowi dłuższej chwili, ale przyniesie naprawdę oczekiwany skutek. Wosk działa ochronnie na lakier, zapewnia mu blask i świeżość i zabezpiecza przed szkodliwym działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Jak woskować?

Zanim przejdziemy do procesu woskowania, zazwyczaj zadajemy sobie pytanie, czy bardziej korzystnie będzie woskować na mokro, czy na sucho. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tak postawione pytanie. Zależne jest to od rodzaju preparatu, jaki mamy zamiar użyć. Jego konsystencja wpływa na to, czy woskowanie potrzebuje wody, czy też nie. Wosk pod postacią pasty, o wiele lepiej zda egzamin kiedy będziemy go nakładać na sucho. Woskowanie na sucho pastą jest o wiele bardziej czasochłonnym procesem, niż woskowanie płynem, tzw. „na mokro”. Jednak, również i efekty są o wiele bardziej widoczne. Woskowanie pastą stwarza możliwość większej kontroli ilości nakładanego wosku. Sama jakość jest również bardziej korzystna, gdyż lakier otrzymuje lepsze zabezpieczenie. Jednak tzw. woskowanie „na mokro” jest o wiele bardziej szybkie i łatwe. Płynna konsystencja wosku jest łatwiejsza do rozprowadzenia.

Kiedy woskować?

Proces woskowania powinien odbywać się w neutralnych warunkach atmosferycznych. Powinniśmy wystrzegać się nakładania wosku podczas zbyt gorącej temperatury, jak również i zbyt niskiej. Najbardziej dogodnymi warunkami do woskowania jest temperatura powietrza ok. 20 stopni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAmortyzatory. Kontroluj ich stan
Następny artykułCo na przebitą oponę w trasie?

Pasją do motoryzacji zaraził mnie tato, który w wolnych godzinach lubił dłubać przy swoim aucie. Teraz gdy znajdujemy na to czas robimy to wspólnie! :)