Audi Kraków

Audi pochodzi od niemieckiego producenta samochodów osobowych, Augusta Horcha. Logo Audi składa się z czterech przeplatających się pierścieni symbolizujące cztery firmy produkujące samochody – Horch, Audi, Wanderer i DKW. Jedną z głównych koncepcji jakie zapewniły sukces marce Audi było precyzyjnie podporządkowanie poszczególnych marek do wybranego segmentu rynku, które pozwoliło na wprowadzenie wzajemnie uzupełniającej się palety modeli. Fabryka Audi jest twórcą wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych. W ten sposób powstał model Audi Front Typ UW, samochód klasy średniej, przy którym nowy zakład po raz pierwszy wykorzystał efekt synergii. Ważną cechą nowego Audi Kraków był napęd na przednią oś. Skorzystano w nim doświadczenia z DKW z napędem na przednie koła samochodu klasy średniej. Jako jednostka napędowa służył sześciocylindrowy, 2-litrowy silnik firmy Wanderer, nadwozie limuzyny pochodziło z działu budowy karoserii Horcha, zaś kabriolety budowane były przez znakomitego producenta nadwozi Glaser z Drezna. Fabrykacja seryjna Audi Front Typ UW rozpoczęła się wiosną 1933 roku. Rok później produkcja Audi została przeniesiona do znajdującego się w pobliżu zakładu Horch, aby zrobić miejsce w zakładzie Audi dla stale rosnącej produkcji DKW.

Audi Kraków W roku 2013 Audi wyprodukowało około 710 095 samochodów z napędem quattro, najczęściej sprzedawanym Audi jest model Q5 oraz Audi A4. W 1985 roku Audi było na drugim miejscu najlepszym producentem samochodów na świecie, który rozpoczął seryjną produkcję w pełni ocynkowanych karoserii. Pierwszym wyprodukowanym modelem było Audi 100. Audi jako pierwszy niemiecki producent samochodów otrzymało certyfikat dopuszczenia do ruchu pojazdów z katalizatorem. Samochody Audi oraz ich zaawansowana technika zdobywają wiele prestiżowych oraz światowych nagród. W dorocznym konkursie silników spalinowych stosowanych w samochodach osobowych, International Engine of the Year, Audi zwyciężyło już dziesięć razy. W latach 2005-2009 zdobywało ten prestiżowy tytuł dzięki silnikowi 2.0 TFSI wygrywającemu w kategorii od 1.8 do 2 litrów. Poszczególne modele Audi na przestrzeni lat zdobywały także szereg nagród branżowych oraz konsumenckich. A są to takie nagrody jak, Złota Kierownica, Auto Lider, Fleet Award oraz Best Cars.

W roku 1981 Audi było pierwszą marką, która w samochodzie rajdowym zastosowała napęd na cztery koła. Rajdowe Audi Quattro posiadało również silnik turbo, które było nowością w tamtym czasie. Dzięki tym rozwiązaniom, Audi Kraków było czołową oraz niepokonaną marką w rajdach samochodowych. Salony Audi dostępne są w większych miastach na terenie Polski. Dostępne są salony Audi Kraków, salon VW Kraków oraz salony VW w Warszawie oraz w Nowym Sączu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]