Jakie wybrać wycieraczki?

Śnieżyca i deszcze to niezwykle utrudniające jazdę warunki atmosferyczne. Każdy kierowca, kto choć raz zmuszony był prowadzić auto w takiej aurze pogodowej, doskonale wie, jak bardzo mogą one być niebezpieczne. Dlatego, wycieraczki są bardzo istotnymi akcesoriami wyposażenia samochodu, które wpływają na nasze bezpieczeństwo i umożliwiają kontrolowane prowadzenie pojazdu podczas tak trudnych warunków. Sprawdźmy, czym kierować się przy zakupie nowych wycieraczek.

Rodzaje wycieraczek

Zanim wybierzemy się na zakupy, których celem będzie dobór nowych wycieraczek, powinniśmy wiedzieć, jakie typy tych elementów dostępne są na rynku. Pierwsze, to wycieraczki tradycyjne, które stanowią pewną hybrydę materiałów. Składają się one z dwóch części: metalowego stelaża oraz gumowej warstwy, która styka się z szybą. Drugi typ, to wycieraczki jednorodne, które w całości składają się z gumy. Określamy je mianem aero. Te produkty są zdecydowanie lepszej jakości, są mniejsze, a jednocześnie zapewniają bardziej staranną pracę, dzięki lepszemu przyleganiu do szyby i, w związku z tym wytwarzaniem mniejszych oporów powietrza. Na wycieraczkach lepiej nie oszczędzać, bez wahania wybierzmy więc te typu aero.

Rodzaj to nie wszystko

Ustaliliśmy, że bardziej korzystne są wycieraczki aero. Jednak na rodzaju, kwestia wyboru się nie kończy. Żeby wycieraczka spełniała swoje zadanie bez zarzutu, powinna spełniać również pewne kryteria, bez względu na, to, czy wybierzemy typ tradycyjne, czy ten aero.

Koniecznie zwróćmy uwagę na długość piór. Nie może być ono, ani za duże, ani za małe. Sprawdźmy w instrukcji naszego pojazdu, jaki zakres rozmiaru będzie pasował do naszych szyb. Drugą kwestię stanowi rodzaj zaczepu. Musimy wiedzieć, że nie każde pióro wycieraczki, będzie idealnie współgrało z jego ramieniem. Sprawdźmy zatem rodzaj ramienia i dopasujmy do niego odpowiednie pióro. Jeżeli mamy trudności z dobraniem odpowiedniego typu połączenia, nie wpadajmy w panikę. Na rynku dostępne są również odpowiednie przejściówki, które pozwolą nam na złączenie różnych typów piór i ramion.

[Głosów:1    Średnia:5/5]