Serwis Nissana

Słynące z nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych i zarazem przyjazne dla użytkowników samochody wymagają odpowiedniego zaplecza serwisowego. Na przykładzie cenionej nie tylko w Polsce marki Nissan, można pokazać, jakie usługi powinien świadczyć godny polecenia serwis samochodowy.

Przeglądy okresowe

Aby jak najdłużej cieszyć się jazdą takimi modelami, jak Juke, Micra, X-Trail czy Qashqai, przede wszystkim należy ściśle przestrzegać interwałów przewidzianych na etapie konstrukcji danego auta czy jednostki napędowej. Dbałość o silnik to regularna wymiana oleju wraz z filtrem – przy aucie użytkowanym na krótkich trasach oraz na drogach gruntowych warto skrócić termin nawet o połowę. Kolejna wskazówka dotyczy wymiany oleju w skrzyni biegów – konieczna w skrzyniach automatycznych i zalecana w manualnych. Ponadto do płynów eksploatacyjnych wymagających okresowej wymianie należą między innymi płyn chłodniczy i płyn hamulcowy.

Przegląd rozszerzony to choćby wymiana paska rozrządu razem z napinaczem i pompą cieczy chłodzącej (za wyjątkiem silników z łańcuszkiem rozrządu), wymiana amortyzatorów (kiedy wykazują nadmierne zużycie lub wycieki), wymiana klocków hamulcowych (niekiedy tarcz). Ponadto w godnym polecenia serwisie warto sprawdzić działanie układu klimatyzacji, zlecając odgrzybianie i wymianę filtra kabinowego. Wskazane jest, żeby również zweryfikować kondycję ogumienia oraz geometrię układu kierowniczego i wahaczy.

Diagnoza usterek

Właściciele Nissanów umawiając się na wizytę w serwisie Nissan Dyszkiewicz – http://www.nissan.dyszkiewicz.pl/, chętnie też korzystają z diagnostyki komputerowej. Analiza pracy silnika i skrzyni biegów pozwala zarówno na zwiększenie żywotności, jak również na poprawę osiągów i obniżenie zużycia paliwa. Serwis Nissan Dyszkiewicz służy też wsparciem, kiedy pojawiają się kłopoty z filtrem cząstek stałych. Zwłaszcza w pojazdach użytkowanych na krótszych dystansach i przy stosunkowo niewielkiej prędkości nie następuje samoczynne wypalane sadzy. Wtedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z trybu warsztatowego.

Naprawy powypadkowe

Nowoczesny serwis zajmuje się naprawami powypadkowymi, w tym serwisem blacharskim. Oczywiście badane są wszystkie punkty karoseryjne oraz podzespoły mechaniczne. Naprawy powypadkowe mogą być przeprowadzone i za pieniądze właściciela, i na zlecenie firm ubezpieczeniowych. Chcąc mieć pewność, że auto po wypadku odzyska stuprocentową sprawność i będą działać wszelkie systemy odpowiadające za bezpieczeństwo, trzeba wybrać solidny serwis. Nissan Dyszkiewicz to właściwy adres.

[Głosów:0    Średnia:0/5]